Kysymys kovapalkkaisista töistä

5678456

Mistä töistä saisi palkkaa käteen (nettona) vähintään 50e tunti mielellään yli 100 euroa? Saapi laittaa ihan luettelonakin. Huumekauppiaaksi tai huoraksi en ala.

15

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jepf

      Hommaa ylipanostajan paperit niin rupee tulemaan fyffeä. Ihan perus duunarina.

    • notuota

      Saakos kysyä että minkä helvetin takia pitäis saada noin suuria summia käteen (joka päivä 400-1000e)?

      Jos on pääomaa niin ala lyödä vetoa isoilla panoksilla. Muista kuitenkin riskit. Jonain päivänä teet helposti 2000e voittoa, toisena voit hävitä sen ja enemmänkin.

      • youjustdoit

        Käy kiitettävästi peruskoulu, lukio, sen jälkeen kauppis (tai mieluummin viereinen Hankkeni). Myös Otaniemen apukoulusta voi valmistua ihan hyväpalkkaisiin duuneihin.
        Muista myös verkostoituminen; tutustut OIKEISIIN ihmisiin,oikeassa puolueessa ja hyväpalkkainen eläkevirka on taattu! (bonuksena muutaman firman tuhansien eurojen kokouspalkkiot vielä eläkepäivinäkin, vaikkei niissä kokouksissa ikinä ehtinyt kuin käydä ilmoittautumassa, mutta eihän sitä kaikkiin asioihin mitenkään ehdi perehtyä...)


    • kokoomuslainen

      Kansanedustajat saa helpolla 10000e kuussa ja työtä ei varmasti tarvitse tehdä joka päivä 8 tuntia! Lisäksi saat muutaman tonnin lisää pienellä näppäryydellä. Mutta paikkoja on rajoitetusti, vain 200 per 4 vuotta.

    • 345ssssjjj

      Talviaikaan joistain lumenpudotuskeikoista olen saanut jopa 50e/tunti, mutta harvoin. Ai miten? Könttäliksa, esim. 1000 e varaston katosta ja sitten parin kaverin kanssa on tehty hulluna töitä, niin 25-50 e/tunti tullut.
      Mutta perin epävarmaa alkaa odotella sitä lunta.

    • LääkäritOvatRälssiä

      Keikkalääkärit tienaavat kymppitonneja kuussa.

    • Jessuskristus

      Puhelinmyyjä

    • yli50egeetuntihelposti

      Kaikki kansanedustajat, isojen kaupunkien johtajat (esim. Tampereen pormestari ja apulaispormestarit), ammattiliitojen pamput, kunnan- ja kaupunginjohtajat, kuntien ja kaupunkien johtavat virkamiehet (esim. sivistysjohtaja, talouspäällikkö, tekninen päällikkö, johtava lääkäri, kaupunginarkkitehti jne.), lääkärit, hammaslääkärit, koulujen rehtorit, opettajat, arkkitehdit.

      Ammattitaitoinen putkiasentaja, sähköasentaja. Hyvät ansiot kertyvät etenkin viikonloppuisin, öisin ja pyhisin hälytystöissä kuten vesijohtovuodoissa ja sähkökatkoksissa. Kirvesmiehet, asfalttimiehet. Urakkatöissä yli 50€/h tienaa moni muukin ammattilainen. Taitavat parturi-kampaajat, joilla on jo nimeä ja hyvä asiakaskunta.

      Kunnan / kaupungin luottamushenkilö. Mitä isompi paikkakunta, sitä suuremmat kokouspalkkiot. Esimerkiksi Helsingissä kaupunginvaltuutetun ja kaupunginhallituksen jäsenen kokouspalkkio on ainakin 330 €/kokous, Espoossa 300 €/kokous, Vantaalla 200 €/kokous ja Tampereella 180 €/kokous. Puheenjohtajille maksetaan huomattavan suuria vuosipalkkioita. Lisäksi kuntien ja kaupunkien luottamushenkilöille järjestetään ilmaisia seminaarimatkoja Suomeen ja ulkomaille, ilmaisia hotelli- ja kylpylämatkoja, yritysvierailuja, ilmaisia ruokailuja ja tutustumismatkoja. Yritysten hallitusten ja johtokuntien jäsenet. Heillä on huimat kokouspalkkiot ja muut edut.

      Suurin osa yrittäjistä.

    • Lippis2

      Tilintarkastajat ja verojuristit saa tuota luokkaa käteen.

    • hämärävaklaaja

      Parikin todella hyväpalkkasta hommaa tuli heti mieleen
      mutta niistä ei kyllä eläke kerry, se on pistettävä ite sivuun.
      Kausiluontonsa vuoksi välillä tulee pitkiä päiviä mutta voi huoletta sitten väliin lekotella. Vuosiansiot noin 80000-120000e puhtaana kätösiin.

      • vbxv

        Ai että ihan pullojen keräämisellä tuollaiset tulot? Taidat varastella siinä sivussa lompakoita.


    • firmapystyyn

      oma firma ! n. 50 000e kuussa ...

    • OlihanTuota

      Liukuhihnahommista teollisuudessa jäi enemmän näppiin, kuin mitä omasta yrityksestä.

    • Anonyymi

      Asfalttimiehet tekee kesän töitä ja on tavet veronmaksajien kukkarolla

    • Anonyymi

      Taajuusmuuttajien ohjelmoija.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      38
      2426
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2030
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1966
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      48
      1695
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      139
      1428
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1086
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      905
    8. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      893
    9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      888
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      876
    Aihe