Kyllä kemijärveläiset ovat laiskoja; torirasistit eritoten erittäin laiskoja.
Kävelkääpä peilin eteen veltot kemijärveläiset!
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/metsä/3-000-thaipoimijaa-kerää-enemmän-marjoja-myyntiin-kuin-kaikki-viisi-miljoonaa-suomalaista-1.160098
Hävettää laiskojen kemijärveläisten puolesta!
10
316
Vastaukset
- naapuri11
Jätkä availee palstoja samanlaisilla aloituksilla! Lääkkeet näköjään yhä apteekissa! Olet pahin rasisti!
- huithai
Orjuus kaiketi pitäisi olla jo ohitettu, etenkin marjanpoimintaorjuus
- Voihyvänenaika
Jaaha, onpa taas ammatti suvakilta erikoinen aloitus. Mitä ihmettä thai poimijoiden marjastus liittyy Kemijärveläisiin, myös sinuun, paljonko olet itse poiminut. Toivottavasti pääset piakkoin laitoshoitoon, se on varmaan parasta niin sinulle kuin yhteiskunnalle. Pyydä heti vahvin mieliala lääkitys niin on edes jokin mahdollisuus päästä täysjärkisten joukkoon, mutta epäilen kyllä, että niin vahvoja lääkkeitä edes löytyy.
Kas, kas, tyhjäkin nuppi kiehahtaa yli. Ilmeisesti siellä rusina etsii paikkaansa pääkopan sisällä ja meinaa kadota tyhjyyteen.
Säälittävää, etten sanoisi ja sanonkin: säälittävää!
- säälittävää
Onkohan Hällä kaikki Muumit laaksossa??
- Toramo
Viestin aloittaja ei ole kyllä mikään järjenjättiläinen.Aivan sääliksi käy,haukkuu kemijärviläiset ja sitten koko suomen kansan.Onko tämä ääliö käynyt itse marjassa,vaan taitaa olla niitä sossun vakiasiakkaita.minä ainakin olen kerännyt hilloja n.50kg,mustikoita 120kg ja puolukkasouvi alkaa nyt.En voi muuta kuin todeta että typerä ja laiska sossun syöttiläs on viestin aloittaja.
- LäskitPaukkuu
Tukihan läski turpasi!
Ja ennenkaikkea lopeta valehtelu!
- Sipilänlahkolaisia
Italia kävi taas hakemassa 6500 laitonta siirtolaista Libyan rannikolta!
Seuraavaksi Italia vaatiikin sitten taakanjakoa.
Voisi olettaa, että rannikkovartiosto vartioi maan omaa rajaa, mutta Italian tapauksessa vartiosto vartioi Libyan rannikkoa ja poimii kyytiin kaikki halukkaat.
Italian rannikkovartiosto teki 24 tunnin aikajaksolla 40 eri pelastustehtävää, joiden aikana se sai ilmoituksensa mukaan “pelastettua” noin 6500 laitonta siirtolaista, jotka ovat lähtöisin muun muassa Eritreasta ja Somaliasta.
Refugees RL
Afrikasta eivät tulijat kesken lopu.
Italia uskaltautui peräti alle 20 kilometrin päähän Libyan rannikosta poimimaan matkalaisia kyytiin.
Italia ei ollut “pelastamassa” laittomia siirtolaisia yksin, vaan apuja tuli muun muassa Euroopan rajavartiolaitokselta Frontexilta, joka oli myös innolla mukana poimimassa afrikkalaisia veneistä vietäväksi Eurooppaan, samoin kuin lääkärit ilman rajoja -organisaation alus.
Pelkästään Italiaan on tänä vuonna tullut tai käyty Afrikan rannikolta hakemassa noin 105 000 laitonta siirtolaista.
Lähde: Daily Express - kväävääk
MIelialalääkkeet tuntuvat olevan tuttuja kaikille näillä palstoilla riekkuvilla.
Hyvä se on, että neuvovat toisiaan lääkkeen otossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662348Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.431962Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301678Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761633Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1031560Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1351273Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851273Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251166En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982- 77969