Sanni ja Juha ei suostunut antamaan kommenttia veikkauspomon 32000,-€ palkasta. Katse kertoi heidän ajatuksen täysin, "palkkamattia Sari sairaanhoitaja, meillä kun on varattu Guggenhaimiin jo miljoonat valmiiksi, ja päätös siitä tulee lähipäivinä, asiat siis tärkeys järjestykseen."
Palkkamaltti
cvnnbkfjfdlllfjgldfkkfdl
753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Työmies on aina palkkansa ansainnut!
T.Juha
Palkka on kohtalaisen heikko, tehtävän vaatimustaso huomioon ottaen !
T.Sanni
Juha vastaa. Jokaisen pienituloisen on osallistuttava näihin talkoisiin, veikkaus johtaja ei kuulu tähän kategoriaan. Meillä kun on yhdenvertainen ja tasa-arvoinen kohtelu täällä.
Sanni vastaa. Onko meillä näin pienituloisia johtajia, jotka saavat vain 32000,-€??? En todellakaan tiennyt näin olevan.
Niin ainahan omasta työstä saa liian pientä palkaa. Mutta miksi sanni-sairaanhoitajalle pitäisi maksaa isompaa palkaa täysin tuottamattomasta työstä? Nytkään ei valtiolla rahat meinaa riittää edes nykypalkkojen maksamiseen. Itse yksityisellä puolella duunarina nautin parempaa palkkaa mutta loppuu äkkiä jos ei tulosta tule.
Jos ei saa sitä määrää kuukaudessa on asialle tehtävä jotakin, vaikka opiskeltava lisää tai vaihdettava muihin töihin.
Pitää muistaa että valtiolla/kunnalla työskentelevät ovat aina muiden veronmaksajien kukkarolla kun lisää kinuavat. Toki voidaan palkkoja korottaa ja silloin sama myös muillekkin aloille tasapuolisuuden vuoksi mutta sitten täytyy saavutettu etu verottaa pois niin tulos on puhdas 0.
Vai sellainen mielipide tällä kertaa...
Hyvä näkökulma todellisuudesta mikä vallitsee.