Miehet! Ilmiantakaa kaikki sposti osoitteet!!

Mennyt totaalisesti hermo naisten vastaamattomuuteen saati törkeään ja täysin ala arvoiseen käytökseen nettideiteillä joten olen alkanut ilmiantamaan jokaisen naisen profiilin jossa on sposti osoite. S24.n sääntöjen mukaan spostin tai puhelinnumeroiden jakaminen profiilissa on kiellettyä. Käytännössä jokainen nainen vonkuu kuvia sähköpostiosoitteisiin joita mainostavat profiileissaan. Olen ilmiantanut jokaisen tällaisen profiilin ja ovat myöhemmin poistettu sivustolta. Sitä saa mitä tilaa!!!
1859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Naiset haluu kuvan koska valitsevat miehen kuvan perusteella. Luonne ei merkitse mitään ja siksi naisillaonkin niin paljon väkivaltaisia miehiä kumppaneina.

Äänestä
  • Ja miehetkö avaavat sen treffi-ilmoituksen sen kivan luonteen perusteella ja ottavat yhteyttä?
    In your dreams.
    Raaka tosiasia on, että NAISET sekä MIEHET tekevät ensivaikutelman ihan täysin ulkonäön perusteella. Miksi? No millä hitolla sitä muuten voi tehdä? Aika usein eka, mitä ihmisestä irl saa irti, on ulkonäkö. Siitä teet jo heti ekat olettamukset. Sen jälkeen voit tehdä olettamukset ihmisen luonteesta, kun oikeasti alat tutustumaan häneen.

    Pää pois perseestä ja auringonpaisteeseen niin tiedät, miten ihmiset toimii äläkä itke siellä.

    Äänestä

Hyvä juttu - minä olen ilmiantanut jokaisen samoin tehneen miehen. Hyvä me!!

Äänestä

Ootkohan sama ..... , joka lähetti huoritteluviestin, kun en vastannut sun aloiteviestiin "Saisko kuvaa" vuorokauden kuluessa.
Onneks en vastannu, aivan ala-arvoista kielenkäyttöä tuntemattomalle ihmiselle.

Äänestä

Öö hä? Tuo kielto ilmoittaa sähköpostiosoitteita on ihan ääliöjuttu :D
Jokanen jolla vähänkään älliä voi tajuta et suomi24 profiilin nimimerkillä löytyy vastaava suomi24-sähköposti...
Eli sinne vaan viestiä, ei tartte edes erikseen ilmaista profiilitekstissä mitään. Ja kuvahain perusteella henkilön voi löytää facesta esim. Joten ilmainen viestittely alkakoon.. minä en maksa senttiikään mistään treffeistä nyt enkä huomenna. Helpommi löytää seuras kyl muualta..

Äänestä
  • Ei pidä paikkansa. Esim mulla on treffi nimimerkki joka ei ole suomi24.fi sähköposti osoite.
    Aika monta tuhatta kuvahaita pitää googlesta selata jos meinaa profiilin henkilön löytää.
    Naisten nimenomaan pitää maksaa deittailusta koska jo nyt juhlivat täysillä postilaatikoilla siinä missä tavallisen miehen on vaikea saada edes yhtä viestiä vuodessa.

    Äänestä

  • joskus vuosia sitten taisi olla niin, että samaa nimimerkkiä ei edes voinut laittaa treffeille, kun mikä oli sähköpostiosoite... olisikohan ollut vuosi 2007, kun ensituttavuutta S24 treffien kansa tein. tokikin voin muistaa väärin.
    nyt olen luullut, jo useamman vuoden, että on aina sama.
    ilmeisesti kuitenkaan ei ole mahdollista, että jollain olisi jo nikkinä treffeissä sellainen, millä antaa luoda uude S24-profiilin ja sähköpostin, joten voihan sitä kokeilla löytyykö sähköposti sillä treffien nikillä.

    Äänestä

Nyt on kyllä logiikka kova.. Ensin valitetaan kun naiset ei vastaan ja sitten mennään tieten tahtoen vielä karsimaan valinnavaraa - ja kannustetaan muita samaan! :D

Oikeasti hei, meinaat että kun naiset jo nyt hukkuu viesteihin eikä vastaa puolillekkaan niin häätämällä mahdollisimman monta sivuilta pois ne jäljelle jäävät jotenkin maagisesti alkaisi vastaamaan kaikille tuplaantuneen viestimääränsä alta?

1Äänestä
  • En mä ymmärrä ap:n juttua ollenkaa, mitä pahaa siinä on jos nainen laittaa osoitteensa profiiliin. Hyvä juttuhan tuo on, itse en viitsi kuvaani laittaa profiiliin kaikkien naapureitten ja tuttavien nähtäväksi, paremmin säilyy yksityisyys kun saa s-postiin liittää kuvansa heti ensimmäisessä viestissä jollekin kiinnostavalle naiselle.
    Nyt on ap:lla mopo karannut.

    Äänestä

  • Ongelma ei ole logiikka tai se sähköpostin näkyminen, vaan luonne (katkeruus ja kostonhimo) ja halu rangaista koko naissukupuolea, koska kukaan ei häntä suostunut ottamaan. Noh, itse näen että se profiilin hukkaaminenkin on pienempi paha kuin päätyä vahingossa edellä kuvatun luonteen omaavan miehen kanssa parisuhteeseen eli kaikki hyvin ja iloinen, ettei kukaan nainen itseään oikeasti satuta tuon vuoksi.

    Tulee kyllä ihmeteltyä, että nämäkö ihmiset oikeasti haluaa vielä olla keskenään. Oli aihetta tai ei, niin valitettavasti yhdistän suomi24:n treffipalvelun suomi24:n keskustelupalstaan. Ja silloin kun näitä kirjoituksia lueskeli ja oli nettideittailua koittamassa, niin jo se auttoi päättämään etten suomi24:n kautta tule seuraa hakemaan. Sanoisin palvelun, mutta valitettavasti näytti kadonneen. En tiedä onko sillä merkitystä, mutta kyllä sieltä tuo oma aviomies löytyi (ja mukava sellainen).

    Äänestä

  • Voi hyvinkin olla joku paatunut ukkeli joka ei kenellekään kelpaa.
    Noh itsekään en ole vastakaikua naisilta palstalta saanut, pettymys sinällään, jäänyt arvoitukseksi mitä naiset hakee ja haluaa loppuviimeksi.
    Olen kai liian rauhallinen ja rauhallisesta kiireettömästä elämästä pitävä kotona paremmin viihtyvää tyyppiä, eli en ole sitä naisten naurattajatyyppiä joka kusettaa ja käyttää hyväkseen, leikkisyyttä ja omanlaista huumoria löytyy toki.

    Äänestä

  • Ongelmahan on se. että niitä mukavia ja fiksuja miehiä löytyy muitakin. Ihan oikeasti ihmiset lähtökohtaisesti sukupuoleen katsomatta aika mukavaa sakkia.

    Ja tämä sillä, että pelkään joidenkin oikeasti ajattelevan etteivät löydä sitä itselleen sopivaa, koska ovat liian kilttejä. Enempi vaikuttaa oikeasti vain se huono tuuri; ei ole tullut oikeaa aikaa ja paikkaa.

    Ja vaikka se kuinka tyhmältä nyt kuulostaisi, niin ei sillä ole väliä vaikka joku olisi vierellä - jos hän ei osaa arvostaa sitä, mitä vierellä on.

    Mitä naiset sitten tahtoo. Yhtä vaikea arvioida kuin sitä, että miehet tahtoo. Ehkäpä ihan oikeasti ne persoonat vaikuttaa.

    Äänestä

  • Logiikkapettää kirjoitti:

    En mä ymmärrä ap:n juttua ollenkaa, mitä pahaa siinä on jos nainen laittaa osoitteensa profiiliin. Hyvä juttuhan tuo on, itse en viitsi kuvaani laittaa profiiliin kaikkien naapureitten ja tuttavien nähtäväksi, paremmin säilyy yksityisyys kun saa s-postiin liittää kuvansa heti ensimmäisessä viestissä jollekin kiinnostavalle naiselle.
    Nyt on ap:lla mopo karannut.

    Kyllä on taas palstafemakot lyöneet hynttyyt yhteen ja tulevat oikein porukalla dissaamaan mies avaajia. Ei yllätä näillä palstoilla. "mitä pahaa siinä on jos nainen laittaa osoitteensa profiiliin." Tuskin siinä mitään pahaa on, mutta ylläpito kieltää sähköpostiosoitteiden julkaisun. Siitä nyt tuskin tarvitsee avaajaa syyttää. Tai no, jos vastaava avaus olisi naisen tekemä, niin tuskin yksikään femakkomulkku olisi ainakaan miestä tullut puolustelemaan. Ja tälle yhdelle neropatille! Mitä se spostin ilmiantaja siitä enää menettää, jos olet käyttäytynyt töykeästi häntä kohtaan ja hän ilmiantaa osoitteesi profiilistasi? Ei hän ainakaan sinun perääsi itke.

    Äänestä

Jos nainen haluaa kuvan heti ekassa viestissä, niin lopputulos on taattu ;)

Vaikka menisit sen kanssa treffeille, niin siellä on vastassa vain "miesten kilpailuttaja" jolta puuttuu kunnioitus miestä kohtaan sekä täten kyky oikeaan parisuhteeseen. Lähtee matkoihinsa ensimmäisen erimielisyyden jälkeen.

Hyvän päivän tuttuna ja seksiseurana ihan jees. Pelimiehelle sopiva vastinkappale. Kaikkeen muuhun vakavampaan - ei kiitos!

Äänestä
  • Juuri noita osa varsinkin vanhemmat naiset etsii ja kyttää, hyvänpäivän tuttavia ja seksiseuraa, muuten eivät halua yhdessä olla, vaihtavat miestä yhtä usein kuin alushousujaankin.
    No joku paatunut vanhapiika antaa kommentinsa tähänkin.

    Äänestä

Aloittaja on taas yksi näitä katkeria nettitreffailijoita, joille ei vaan lohkea sitten millään. Paistaa vitutus viestistä kilometrien päähän! Kampaa naamas kuntoon ja tee kunnon profiili, niin ei katleroittaisi noin paljoa!

2Äänestä

Treffipalstalla on siivous käynnissä, kaikki asiallisetkin kuvat joissa ei pärstä näy poistetaan, joillekin sallitaan maisemakuva jostain ihmeen syystä.
Keitähän nuo valvojat ovat, palstalla omalla profiilillaan esiintyviäkö vai ketä?

Äänestä
  • voi vööi joillekin sallitaan kuvaton profiili

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ProfiilitPoistoon kirjoitti:

Mennyt totaalisesti hermo naisten vastaamattomuuteen saati törkeään ja täysin ala arvoiseen käytökseen nettideiteillä joten olen alkanut ilmiantamaan jokaisen naisen profiilin jossa on sposti osoite. S24.n sääntöjen mukaan spostin tai puhelinnumeroiden jakaminen profiilissa on kiellettyä. Käytännössä jokainen nainen vonkuu kuvia sähköpostiosoitteisiin joita mainostavat profiileissaan. Olen ilmiantanut jokaisen tällaisen profiilin ja ovat myöhemmin poistettu sivustolta. Sitä saa mitä tilaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu