Kertokaapa kanssasisaret miten kostan?
Mieheni on pettänyt, siis huorannut, bylsinyt vierasta, pistänyt lihaansa vieraaseen kolooon ja niin edelleen.
Se on tosi totta. Mä haluan kostaa mikä olisi paras keino?
Mielikuvitusta siskot!
Mieheni on pettänyt, siis huorannut, bylsinyt vierasta, pistänyt lihaansa vieraaseen kolooon ja niin edelleen.
Se on tosi totta. Mä haluan kostaa mikä olisi paras keino?
Mielikuvitusta siskot!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Laita pilluusi lusikalla AIDSia tai tippuria ja anna sitten panna.
ja sitten kuolisin itse...just joo..mä kysyin naisilta en miehiltä jotka ajattelee vain munallaan
ja ajatelkaa,aina löytyy joku joka jalkansa levittää,auliisti.vaikea juttu.tosi asia on että kunnon miehiä on vapaana niin vähän että miehet joutuu kiimaisia naisia auttamaa aina välillä.pahaltahan se tuntuu omalla kohdalle sattuessaan.mutta mieskin on ihminen.älä ota sitä itteesi niin rankasti.seksi on seksiä.pahempi ois jos ois rakastunu johonkin toiseen..
nainenkin voi olla suhteessa "heikko".
en kaipaa ohjeitasi asenteella yritä kestää pojat panee lihaa piiloon aina kun vastaan levähtää oltiin sitten suhteessa tai ei..
lue kysymys uudelleen? ymmärsitkö sen?
Turhaa siitä on kiristellä nutturaa, jos häviää kisassa toiselle naiselle. Kannattaa opetella häviämään tyylikkäästi. Niin ja onhan niitä dildoja ja palvelujakin jo löytyy. Positiivisempaa asennetta sinulle!
Nai se kuoliaaksi. Kukaan ei pysty todistamaan mitään.
kaikkein paras kosto
Minua on kusetettu jo toista vuotta. Oma moka tietysti kun on hidas sytytys, mutta nyt aletaan pelaamaan kovilla panoksilla, pettäjän luomilla säännöillä tietysti. Saa nähdä nieleekö syötin... Typerää ja lapsellista, tiedän, mutta tässä vaiheessa katkeruus vie voiton.
Hankki itsellesi mukavan näköinen pedin möyhijä ja ole varma,että hän on juuri silloin vieraana kun mies tulee kotiin...joutuu maistamaan omaa myrkkyään...
Toinen keino on lähteä ulos ilman häntä, laittautua oikein kauniiksi ja tulla kotiin seuraavan päivän iltapäivällä!
Kostoa en suosittele, mutta tuolla se kyllä onnistuu...
Kostolla et saavuta mitään. Viimeistään silloin miehesi vaihtaa naista, ellei jo ole aikeissa vaihtaa. Hyväksy tosiasiat ja etsi sinä vastavuoroisesti uusi mies. Itse kun sain mieheni kiinni pettämisestä niin keskustelimme asiat läpi ja tulimme siihen tulokseen ettei suhdetta kannata jatkaa ja erosimme. Nykyään vain moikkaamme jos kadulla kuljemme vastaan.
Kostamalla annat itsestäsi vain typerän ja katkeran vaikutelman... ja aika lapsellisen.
hei voi toki olla tuotakin
mutta ihmsiet perustelevat uskottomuutensa sillä että se on jännää
on se varmaan pitänee kokeilla sitäkin mutta helkutin tavanomaista
nauttisin oikeasti kostamisesta sellasesta että ihan oikeasti sattuu syvälle sen sieluun vinkkejä kiitos tytöt
missään vaiheessa maininnut ettei pettäminen olisi lapsellista. Sanoin vain että kostamalla annat itsestäsi lapsellisen kuvan, sillä yleensä tällaiset kostoajatukset ovat hyvin yleisiä lasten keskuudessa. Kannattaa muuten varautua siihen, että kosto synnyttää aina lisäkostoa. Mitä enemmän satutat niin sitä enemmän kannattaa odottaa vastaiskua. Toivottavasti pystytte ratkaisemaan ongelmanne kuten aikuiset ihmiset, eli puhumalla.
En ole sisko mutta veljenä neuvoisin vaihtamaan lojaaliin, kunnolliseen mieheen ja olemaan onnellinen.
ja missähän vitussa nämä mainitsemasi luuraa ;)
Hyvin kaukana naisista joista voi suurinpiirtein haistaa vihan :)
kenenkähän vitussa ;)
mutta kaikilla ei polla säteile
Sepäse. Ei ainoassakaan. Taitaa olla melkoisen laajalle levinnyt ongelma.:)
...jos vaikka ottaisit järjen käteesi ja kasvaisit aikuiseksi?
Joopa joo..sä varmasti olet sellainen kun vaivaudut vastaamaan näin lapselliseen kysymykseen- koet ehkä hetkellisesti olevasi kovastikin ylempänä.
EN itse varmaankaan kostaisi ( ei se muuten ole lapsellista, on itsekin joskus tehnyt mieli antaa oikein kunnolla nenille! )En kuitenkaan kostanut. Laita itsesi kunnolla ja mene ulos kavereiden kanssa, kunnon iskuvire ja menoksi! Unohda entinen paskamiehesi -saat varmasti parempaa! Ole muutenkin paljon ulkona, mene vaikka salille ( voi löytyy joitakin uroksia ) Anna menneiden olla ja hanki rinnallesi joku tooodella ihana mies! Saa sitten vanha miehesi katsella, kuinka helvetin upean naisen on antanut pois!!! ) Ei kuitenkaan varmaankaan kannata kostaa, vaikka en kuitenkaan ole tiedossa, millainen tilanne sinulla oikeasti on miehesi kanssa.. Muista, et varmasti löytyy parempaa! Ja kun talvikin loppuu kohta ja lumet sulaa ja voi olla rannalla, niin siel luulis miehii olevan, vaikka muille jakaa! Aurinkoista jatkoa!
Ei, en koe olevani hetkellisesti ylempänä vastatessani noin lapselliseen kysymykseen, vaan valovuosia edellä sellaista ihmistä, joka edes kysyy tuollaista. Jos elämässä joutuu kostamista miettimään, ei siinä ole paljoa hurraamista.
Jos yritän nyt saada sinua järkiisi... Mitä luulet että tulevat miehesi ajattelevat sinusta, jos olet viritellyt eksällesi kostoa? Luuletko, että he eivät mieti minkälaisen ihmisen kanssa he ovat tekemisissä?
luuletko että naisen elämänkaari kehittyy ajasta eri miesten kanssa : teinimies, panomies, pettäjäpuoliso, pelastajamies, vanhusmies?
miestä vartenko nainen on luotu: sen kiusattavaksi?
- hei elä sinä siellä aataminaikuisessa luolassa kuvitellen olevasi luomakunnan kruunu mutta älä tyrkytä lapsellisia ajatuksiasi ihmisille joilla on tunteet ja ajatukset
"luuletko että naisen elämänkaari kehittyy ajasta eri miesten kanssa : teinimies, panomies, pettäjäpuoliso, pelastajamies, vanhusmies?"
Ei, mutta jos minä saisin tietää naiseni harrastaneen (tai kostaneen miehille menneisyydessä), harkitsisin koko suhdetta uudestaan. Jos hän on pystynyt tekemään sen aiemmin, hän pystyy tekemään sen myös minulle.
"miestä vartenko nainen on luotu: sen kiusattavaksi?"
Miten niin? Sinä tässä olet miestä kiusaamassa. Ei ole kyse siitä miehestä, joka petti sinua, vaan kyse on siitä mitä sinä olet tekemässä.
"hei elä sinä siellä aataminaikuisessa luolassa kuvitellen olevasi luomakunnan kruunu mutta älä tyrkytä lapsellisia ajatuksiasi ihmisille joilla on tunteet ja ajatukset."
Loukatut tunteet ehkä. Ei muuta. Sinä olet aivan yhtä paha ihminen, ehkä pahempikin kuin se, joka petti sinua.
Pidätkö sitä lapsellisuutena, että katson hieman kauemmaksi kuin sinä? 30 vuoden jälkeen tiedän näistä asioista. Olet todennäköisesti alle 20. Luuletko, että olet oppinut aikuisesta elämästä viiden vuoden aikana enemmän kuin minä viidentoista? Jos vastaus on kyllä, siinä vaiheessa minun on turha edes sanoa mitään. Et kuuntele kuitenkaan.
Ymmärrän täysin, miltä sinusta tuntuu, mutta tekosi seuraavat sinua hautaan asti. Yksikään mies ei halua olla naisen kanssa, joka on uhrannut aikaansa miehen pään menoksi.
Yritin ensinäpäytyksen jälkeen olla kiltti, mutta eipä tainnut toimia. Tee miten haluat. Muista vain sitten joskus kun asiat kääntyvät sinua vastaan, että ihmiset sanoivat sinulle muuta.
Käy köyrimässä sen parasta kaveria...
Vahvaa ulostuslääkettä äijän ruokaan vähän ennen, kun tod.näk. menossa vieraisiin. Paskat housussa ei ehkä ole kovin hauska bylsiä.
Jos asut hänen kanssaan ja aiot nyt jättää hänet, niin tee niin anna muka anteeksi, esitä ihanaa vaimoa vähän aikaa. Sitten eräänä päivänä pakkaat kamasi salaa, laitat lipeäkalan uuniin odottamaan, poistat kaikki muut paitsi uunin sulakkeet, paskot pöntön täyteen ja jätät sen vetämättä (kannattaa tehdä hyvissä ajoin), sotket mahdollisimman paljon (mutta niin, ettei näytä tahalliselta), otat hänen tavaroitaan mukaasi ja jätät pöydälle lapun, jossa kerrot, että olet löytänyt uuden miehen, jonka luokse muutat. Tottakai jätät lakanoihin myös tahroja.
Sekoitat johonkin, mitä mies syö esim. aamuisin, unilääkettä tai vaikka murskattuja e-pillereitä.
Laitat miehen shampoopulloon jotain syövyttävää ainetta ja sen sellaista...
Etsit käsiisi naisen/naiset, jonka kanssa mies on sinua pettänyt ja alat kaveerata heidän kanssaan (siis jos he eivät ole olleet tietoisia siitä että mies on varattu). Soitat miehen perheenjäsenille ja kerrot mitä on tapahtunut, kirjoitat meiliä miehen ystäville ja työkavereille jne. Se on kuitenkin miehelle häpeällistä, jos kaikki saavat tietää. Varsinkin siis, jos hän oli ihan virallisesti varattu mies.
Loppuhuipennus on siinä (siis jos mies katuu ja haluaa sinut takaisin), että menet takaisin ja esität erittäin rakastunutta, aloitatte uudestaan "puhtaalta pöydältä" ja sitten leikit sitä pari kuukautta kunnes jäät itse kiinni toisen miehen (tai vaikkapa naisen, tai pariskunnan!) kanssa teidän yhteisestä sängystänne.
Luin noita joidenkin ihmisten viestejä ja kyllä vähän jäin ihmettelemään.
Ihan oikeasti pidätte kostamista jotenkin fiksuna ratkaisuna? Mitä ihmettä sillä voi saada aikaan kuin pahaa oloa... sitäkö ihminen haluaa, jota on loukattu? Laittaa pahan fiiliksen jakoon eteenpäin?
Niin, se olisi niin helppoa... saada oikeudenmukaisuutta elämään. Antaa samalla mitalla takaisin, olla lopulta samanlainen kuin ensiksi väärintehnyt.
Marcus Aurelius sanoi, että paras tapa kostaa on olla tulematta samanlaiseksi.
Pystyykö siihen?
Juota se känniin ja aja yöllä sen kulmakarvat ja hiukset pois.
joo ja tervaan sen munat vatsakarvoihin kiinni