Koska suomalaisella miehellä on pyöreä pää, pyöreät silmät ja iso pyöreä nenä, pyöreät sormet ja jalat, pyöreä pieni pippeli, pyöreä maha, joka on yleensä suhteettoman iso ja sitä kantavat pyöreät pienet töppöjalat, naama on punoittava ja ilme aina kurtussa.
Semmosii ympäripyöreitä ne suomalaiset miehet ovat, haaleat silmät ja maidonvalkoinen iho, ei kovin miehekkäitä. Takapuoli ei ole pyöreä, sitä kun ei ole ollenkaan.
Skandinaviassa asustavat Euroopan lihavimmat miehet. Lihavimmat naiset löytyvät taas Italiasta.
Semmosii ympäripyöreitä ne suomalaiset miehet ovat, haaleat silmät ja maidonvalkoinen iho, ei kovin miehekkäitä. Takapuoli ei ole pyöreä, sitä kun ei ole ollenkaan.
Skandinaviassa asustavat Euroopan lihavimmat miehet. Lihavimmat naiset löytyvät taas Italiasta.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ei tosiaankaan tuon takia! Ei ainakaan omalla kohdallani.
Vaan siksi, että mitä väliä sillä on, mistä se ihminen tulee, minkä värinen se on, miltä ulkomuoto näyttää, jne... kunhan on sydän paikallaan ja kemiat muutenkin kohtaavat, niin ei siinä muuta tarvita! Ei kai sitä elämänkumppania ihan vaan ulkonäön mukaan valita, TOIVOTTAVASTI!
Luonne ja tavat siinä ratkaisee. Ulkonäkö on toisarvoinen seikka..vai onko?
vaihdetaan vain sen "pyöreän pippelin" tilalle löysä vittu.Ja takapuolta kyllä löytyy!Suuret muhkuraiset läskipussit persereiän ympärillä.
Täällä asustavat Euroopan toiseksi lihavimmat ja ehdottomasti tympeimmät naiset.
Eli tästä voimme vain tulla siihen lopputulokseen, että on aivan oikein ja suorastaan aiheellista, että suomalaiset naiset hakeutuvat ulkomaalaisten adonisten seuraan, samalla kun suomipoika etsii kainaloonsa etelänneitosen. Näin saamme rodut sekaisin ja pääsemme eroon näistä kansakuntamme ulkoisista tunnusmerkeistä!! Kauan eläkööt ja runsaasti sikiskööt kaikki monikulttuuriset suhteet!!!!
Niin se metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Taisi ekan kirjoittajan kuvaus mennä sinusta juuri nappiin. Oih ja voih!
Taidat olla vaan kateellinen ulkolaisille komeille ja miehekkäille miehille. Siellä sitä tarjontaa on toden totta, mikä on hyvin minimissä täällä Suomessa.
Suomalaisen miehen hyvyydellä tai huonoudella ei ollut mitään tekemistä puolisoni valinnan kanssa. Olen suomalainen, olen ylpeä kulttuuristani, maani kansalaisista ja rakastan miespuolisia lähimmäisiäni, kuten isääni ja veljeäni, jotka ovat 110% suomalaisia MIEHIÄ.
EU:n mukaan Euroopan lihavimmat miehet löytyvät Kreikasta. Lapsista taas lihavimmat ovat Italiasta, Kreikasta ja muulta Välimeren alueelta.
Käytännössä ainakin Norja, Saksa, UK, Italia ja Kreikka ovat ehtineet kertomaan että heillä on Euroopan lihavimmat miehet. Ehkä tämä on joku kilpailu?
ole huomannut, että iso vatsa on ruma
Missäs se kuuluisa "sisäinen kauneus" ja rehellinen suomalaisuus on oikein?
Kyllä mies pitää löytää ominaisuuksiensa eikä pelkän ulkomuodon perusteella.
Vaikka olet nyt hoikka ja kaunis kuin pajunvarsi, niin saattaa tulla vuosirenkaita aika yllättävästi sinullekin.
Varo vaan silloin, kun se etelämaalainen tulisielu näkee toisia ja nuorempia.
Onko sillä nyt niin väliä, että mistä maasta sen kumppanin löytää, jos kemiat kohtaavat, ja molemmilta löytyy kunnioitusta toisiaan kohtaan. Mielestäni sekä Suomesta että ulkomailta löytyy mukavia naisihmeisiä, joten en mene sanomaan että kummat ovat sitten ns. "parempia". Ihania ovat yhtälailla:)
Kiitos jussiboy siitä, että palautat uskoani suomalaisiin miehiin. Täällä saikkailessa se usko heidän hyvyyteensä välillä vähän lasehtii;)
Uskonpuute suomalaisiin naisiin ei taas tällä palstalla parane...
Sieltäpä olet sinäkin maailmaan tullut. Älä siis moiti, muista äitiäsi.
Lucky Luke on täydellinen: ei mitään läskejä, komea kyömynenä, sinisenmusta, kiiltävä tukka ja ne ihanat ruskeat silmät.
Minä pidän sekä suomalaista, ruotsalaisista, kiinalaisista ja vaikkapa marokkolaisista miehistä, mikäli he ovat sisäisesti kauniita, eli sielunelämää löytyy.
Itse seurustelen ulkomaalaisen kanssa tällä hetkellä, mutta en koe, että suomalaiset miehet olisivat yhtään sen huonompia. ON totta, että suomalaiseen kansanpiirteeseen toisinaan kuuluu jurottaminen ja liiallinen dokaaminen, joita en kovin korkealle arvosta. Jokaisesta kansasta löytyy omat hyvät ja huonot piirteensä ja sekään ei vielä tarkoita, että yksilö olisi prototyyppi kansastansa.
Oma mieheni on avoin, sosiaalinen ja erittäin ulospäinsuuntautunut verrattuna aikaisempiin, suomalaisiin, miehiini. Tämä aiheutti minussa alussa suurta ihmetystä.
Olen huomannut, että tämä mieheni hyväntuulisuus ja loputon optimistisuus ovat vaikuttaneet minuun enemmän kuin myönteisesti. Hän seuransa pursuaa elämäniloa, joka minulta on puuttunut useita vuosia vakavan masennuksen vuoksi. Hän on todellakin minun elämäni valo.
Minulla ainakin on ulkomaalainen miesystävä, koska satuin rakastumaan juuri häneen. Ei siinä ajateltu kenenkään pyöreitä päitä tai kaljamahoja... Rakkaus iskee kun se haluaa