Mistä saa lävistysneuloja??

naula

Moi!

Mistä saa lävistysneuloja / injektioneuloja????

Paljonko maksaa??


KIITOS!!!!!

11

9499

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neulanen

      Apteekista, hinnoista en tiedä.

      • neula

        Kun ei ne myy ilman reseptiä! =(


      • ...
        neula kirjoitti:

        Kun ei ne myy ilman reseptiä! =(

        kyllä mulle ainakin möi, kun sanoin että tarvitsen kosmeettisiin tarkoituksiin desinfioituja neuloja. hinta oli sillon joku 70 pennii (ohuemmat vähemmän, paksummat enemmän)


      • neulanen
        ... kirjoitti:

        kyllä mulle ainakin möi, kun sanoin että tarvitsen kosmeettisiin tarkoituksiin desinfioituja neuloja. hinta oli sillon joku 70 pennii (ohuemmat vähemmän, paksummat enemmän)

        Kyllä ne on ennen ainakin myynyt? Mee kysymään toisesta apteekista ja sano mihin niitä tarvitset. Joissain apteekeissa ne ei myy tietyn ajan jälkeen (illalla) jne.


      • Violet
        neulanen kirjoitti:

        Kyllä ne on ennen ainakin myynyt? Mee kysymään toisesta apteekista ja sano mihin niitä tarvitset. Joissain apteekeissa ne ei myy tietyn ajan jälkeen (illalla) jne.

        Kyllä ne niitä myy, eikä tarvi selitellä. Itse ostin 'vaaleanpunaisia' neuloja hintaan 20 senttiä kappale.


      • nomorejesse
        Violet kirjoitti:

        Kyllä ne niitä myy, eikä tarvi selitellä. Itse ostin 'vaaleanpunaisia' neuloja hintaan 20 senttiä kappale.

        USKOKAA HUVIKSENNE !!!
        Apteekissä myytävät 20sentin neulat eivät ole lävistysten tekoon tarkoitettuja !
        Toki itse olen niillä tehnyt itselleni snakebitesin , mutta kuten huomattu on neula on aivan liian ohut , kunnolliseen lävistämiseen.
        Toki sen lävitse saa , mutta koru nyt sit taas on jo eri juttu . Saa nekin siitä läpi pienoisella tunkemisella , todella kipeästi . Jälkiseurauksia ovat kipeä turvotus.
        Näitä apteekki neuloja en suosittele , neulat kannattaa hankkia mieluummin kunnollisen kokoisina.
        Mistään tyyliin 'käykää ennemmin lävistäjällä'
        en ala saarnaamaan , koska niinkuin sanottu , on tuota itsestään lävistämistä jo kokeiltu .


    • temarsi

      Moikka sulle..

      Olen itse ammattitaitoinen lävistäjä. Ja toivon toki että sulla olis todella joku kurssi käytynä tästä aiheesta kun neuloja halajat.. siis sehän ei suomessa ole mitenkään laissa vaadittua mutta kuitenkin.. koska lävistäminen oka tapauksessa on sen vastuulla joka niitä muille tekee.

      No anyway tässä on eräs Yhtiö joka niitä läväri neuloja myy suomessa sekä muitakin läväri tarvikkeita ja tatuointi tarvikkeita (ilman sen kummallisempia selityksiä) tosin heiltä s. postitse oudut tietty pyytämään verkkokauppaan tunnuksia "rekisteröitymään" joka ei sinällään iso homma ole. eli googleta sellainen mesta kuin: temarsi

      siellä löytyy eri kokoiset ja laatuiset lävärineulat,hanskat,pihdit,puhdistusvälineet/koneet ja myös tatuointi vehkeet a-ööhön.

      Ei kai näitä voi estää kenenkään ostaman mutta sopii toivoa hyvää kokemusta mikäli muille läväreitä teet?jne..

      Temarsilta saa myös laskulle kun olet ensimmäisen pakettisi maksanut ja ´jos luotot on kunnossa.. ainakin minä sain noin vuosi sitten, tarkista ielä asia.. ollos hyvä

      p.s jos kielitaitoa löytyy niin ulkomailta oi myös halvalla tilata esim, jenkit ja hollanti kun etsit googlesta englannin kielellä.

      • temarsi2

        sori kirjoitusvirheet näppis ei oikein skulaa! :)

        Edellisestä unohtui vielä mainita että:

        Mikäli harjoitat lävistysten tekoa etkä ole vielä ammattilainen niin voit ottaa yhteyttä minun s. postiini niin saat lisä tietoa siihen liittyvistä asioista =)

        [email protected]


    • niina-liisa
    • Anonyymi

      En tiiä kattooks kukaa enää näit, mut kävin kysyy apteekist neulaa ja se myyjä sano et ne ei myy mulle sitä vaikka selitin että "tarviin puhtaan neulan että saan mun vanhasta korva reijästä lapi" mut silti ei myyty. Joten tein mun rustokorun hakaneulalla.

    • Anonyymi

      No moikka moi.

      Saako apteekista vielä lävistysneuloja?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      400
      1664
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1081
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1046
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1045
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      139
      770
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      721
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      659
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      634
    Aihe