miten laihdun 10kg 2kk?

tääontarpeen

Antakaa joku mulle laihdutus vinkkejä, koska oon nyt 70kg ja haluan painaa 60kg

12

1550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • klkfdlfkldf

      Hiilihydraatteja vähentämällä, turhia sellaisia. Salaatteja ja proteiinia ja muita vihanneksia, siinäpä se.

    • näinseon2

      Salille ja syö pieniä annoksia koko päivä. älä syö itseesi ähkyksi...salille rohkeasti ja fyysistä liikestä!!! Sillä saat kivan seksi kropan.

    • Kusti.vaan.polkee

      Hommaa kuntopyörä. Sijoita se TVn äärelle. Kilot tippuu salkkareita katsoessakin. Siis jos nouset kuntopyörän penkille ja poljet TV-ruutua tuijottaessasi.

    • Vaikkapanäin

      2 2 3 ohjelmalla laihdut kuukaudessa 10 kiloa, tekemättä itsellesi vahinkoa.

      • tätijättiläinen

        Hei,tarkista ensin kaikki lääkket,jos jotain syöt.Minulla oli ketipinor 25mg kaksi vuotta unihäiriöihin,vaihdoin imovaneen ja alkoi kilot lähteen,lihoin kahdessa vuodessa 20 kg,aion palata lähtöpainoon 5kk.


      • Vaikkapanäin

        Tosiaan, kun jättää lääkkeet pois, saattaa viikossa "laihtua" 5 kg, sillä lääkkeet häiritsevät maksan toimintaa ja aiheuttavat turvotusta. Ylimääräinen neste häviää, kun maksa pääsee lepoon.

        Unihäriöistä paranee myös, kun laittaa ruokavaliolla ja liikunnalla aineenvaihdunnan kuntoon 2 2 3 ohjelmalla.


    • itsekinlaihdutan

      -Proteiinipitoiset ja täyttävät mutta samalla kevyet raaka-aineet, kuten linssit
      -Välipaloina rasvattomat maitorahkat ja rasvaton raejuusto
      -Terveelliset, sokerittomat puurot ja tuorepuurot kotimaisten marjojen kanssa
      -Chia-siemenissä on vähän kaloreita mutta niiden ravintoarvo on erinomainen
      -Erittäin vähäkalorinen Fibrex-sokerijuurikaskuitu on hyvää ja täyttävää jogurtissa turvotettuna
      -Käytä työ- ja muut kohtuupituiset matkat hyväksesi kulkemalla ne jalan
      -Käy myös vapaapäivinä vähintään tunnin lenkillä (juoksua tai pari tuntia reipasta kävelyä)
      -Käy harrastuksissa, älä istu kotona ja mieti laihduttamista
      -Pidä aina mukana vesipulloa ja juo siitä kun tekee mieli laittaa jotain suuhun
      -Kahvi piristää laihduttajaa ja helpottaa näläntunnetta

    • helpointapa

      vedä aina ennen kun syöt hiili hydraatteja Figurel Low Carb pilleri naamaan
      Ja ennen kuin syöt mitään vähänkään enemmän rasvaista vedä naamariin Orilistaatti pilleri, saa apteekista. Tee tätä 2-3 kk niin 10 kg on pois.

    • Neronero

      Amputoi jompikumpi jalka ,lähtee n.10 kiloo pysyvästi:-)

    • M52_

      Liikuntaa pitää toki harrastaa yleiskunnonkin vuoksi, ja lisäksi kroppa tulee kiinteämmäksi. Mutta painoon vaikutta eniten ruokavalio.

      Korjaa ruokavaliosi virheet kertaheitolla. Ei mitään ihmeitä, vaan annoskoko pienemmäksi, vanhan ravintoympyrän mukaan monipuolista ruokaa, ja epäterveellinen napostelu pois.

      Ota vaikka pienempi lautanen käyttöön ja täytä ensin puoliksi "rehulla" ja vasta sitten lämmintä ruokaa viereen. Syö ruoka-aikana ja ole napostelematta välissä. Painostaan huolehtiva ei syö joka päivä pullaa, karkkia, suklaata tai jäätelöä. Ajattele vaikka, että ne on siiderivalaita ja kaljamahoja varten.

      Kuulostaako pahalta? Minulla lähti ensimmäiset 10kg kilo ja viikko -vauhtia, sen jälkeen pari kiloa kuukaudessa. Elämäntaparemontilla paino laski alle vuodessa noin 20kg ja on pysynyt samana kohta kolme vuotta.

      • Olearmollinen

        Mielikuvaharjoituksista voi myös olla apua noiden herkkujen suhteen. Ajattelen, että hoikat ihmiset eivät syö kakkua ja pullaa ja eipä aikaakaan kun peilistä alkaa katsoa hoikka ihminen


    • iloh

      Minun projektini meni näin. Taustatietoja: Olen aina ollut ns. normaalipainoinen, mutta rakennusprojektin myötä kolmessa vuodessa paino nousi 7 kg.

      8.8. päätin että 2kk:ssa pitää saada pois 4 kg. Olen ollut aina matikassa tosi hyvä, joten otin sen ohjenuorakseni eli kaloreiden laskemisen. Nyt tänään 7 vko:n ja 2pv:n jälkeen -7,9 kg.

      Isot muutokset olivat sokerin pois jäänti, jo kahviin ja teehen laitetusta sokerista sain n. 1500 kcal/kk eli yli minun vuorokauden energian tarpeen. Ja sitten ne työpaikan kahvihuoneen keksikupit täysin pannaan. Myös perunan ja riisin jätin kokonaan pois. Vähän olen käyttänyt nuudelia ja pastaa. Leipää vähensin myös ja siirryin näkkileipään. Margariini ja juusto leivälle vain viikonloppuna, arkisin kevyttä tuorejuustolevitettä, leikkele ja kasviksia.

      Reippaita pitkiä kävelylenkkejä ja nyt jo hölkkää n.3-4 kertaa viikossa, mutta sanoisin että minulla ruokavalion osuus pudotuksesta on 80% ja liikunnan 20%. Ajatuksena oli että viikossa peruskulutuksesta vähennystä 3500 kcal ja tuloksia tuli :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      319
      1761
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1257
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1136
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      74
      883
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      84
      843
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      823
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      777
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe