BMW:llä saa pillua

9162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mulla on bmw 330d

Äänestä

Saksassa oli ainakin ennnen sellainen stereotypia, että nuoret miehet ajavat Bemarilla, demarit Audilla ja porvarit ja papat Mersulla. Voisiko tuosta päätellä, että nuoret miehet saavat enemmän pillua kuin vanhat? Tosin listastahan puuttui esimerkiksi halvemmat saksalaiset kuten Opel ja Volkswagen, muista puhumattakaan.

Minä luulen, että ei kalliista autosta haittaakaan ole, mutta ei änkyttävä ja vähäverinen ätmi Ferrarillakaan pillua saa. Jonkun kamunaiseksi tekeytyvävän kyytiin ehkä. Ja tosi ytmi saa Warrenkin takapenkillä.

Äänestä

Fiat 500 lepakkomiehen logolla.

Sitten kato ohjelmoi lepakkoluolan päätietokantaan jokaisen naisen kuukautiskierron.
Voi sitten pamahtaa just soppelisti paikalle.

Äänestä

Itsellä myös bmw ja treffeille jos olen tullut autolla ja kyydinnyt naisia niin naisilta on yleensä tullut joku positiivinen kommentti autosta. Uskoisin naisten olettavan miehen omistavan auton, mutta onko se sitten uudehko bmw niin se on vain minimaalinen plussa.
Naisten kiinnostuksen heräämiseen tarvii varmaan sitten jonkun yli 200000€ arvoisen auton.

Äänestä
  • Kyllä bugatti veyroni varmasti riittää.

    Äänestä

  • Kannattaako ottaa velkaa 200000 jotakin autoa varten.

    Onko naiset niin daijuja, että ne luulee jonkin pankin omistaman auton kertovan paljonkin miehen varallisuudesta?

    Onhan ne, tyhmiä.

    Äänestä

Olen kertonut tämän tarinan ennenkin, että vuonna 2012 minulla oli tehokkaimmalla bensakoneella ja sporttisella korisarjalla (spoileri, helmalevikkeet, puskurit yms.) varustettu Mitsubishi Carisma ja silloinen tyttöystäväni kysyi kesken ajon ihan vakavissaan "jos sulla oli varaa ostaa näin hieno auto, niin miksi et kerralla ostanut Bemaria?" En muista mitä pyörittelin vastaukseksi, mutta siitä lähtien BMW:t ovat lähinnä vituttaneet.

Nykyään minulla on lähes virheetön ja alkuperäiskuntoinen C-sarjan Mersu vm. 1994. Edellinen Mersu oli muuten samanlainen, mutta vuoden uudempi, enemmän ajettu ja sen myötä ruostuneempi.

Äänestä
  • Ei kai sinun kusipäisyytesi ole muiden vika?

    Äänestä

No totta kai bemarilla saa pillua. Bemarilla ja kortonkilla on se yhteys että molemmissa on kyrpä sisällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


das_auto kirjoitti:

Mikä auto sinulla on?

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000000824064.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu