enää 1,5 kk jäljellä ja suhde jo rakoilee/toinen ei oikein jaksa mutta haluaa uskoa että tavataan!!!! mitä h..vettiä mä teen?
vielä 1,5 kk!!!!
jaksaa ei jaksa jaksaa ei j...
1586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Me tavataan kultsini kanssa sentään pari kertaa kuukaudessa, mutta silti väliviikot tuntuvat aivan kamalilta, ja mietin aina masennuksen syövereissä että kannattaako tätä jatkaa. Ei toiseen ehdi edes tutustua lyhyinä viikonloppuina, eikä viitsi soitella kun toinen on aina niin kiireinen. Tekstiviesteihinkin mahtuu vain 160 merkkiä, eikä niiden avulla saa tietää mitä toinen oikeasti ajattelee.
Ehkä kannattaa kuitenkin odotella, vaikka suhde hiukan rakoilisi. Riiippuu tietysti, millainen suhde on ollut ennen eroon joutumista. Mutta jos sitten 1,5kk päästä odottaa pidempi yhdessäolo, niin kannattaahan sitä odottaa.. Yritä olla miettimättä juttua, vaikka se on helpommin sanottu kuin tehty.
Pitäisi itsekin ahtaa kaikki viikot täyteen toimintaan, niin ei miettisi vaan omaa kurjuuttaan ja suhdetta...