Motivaatio hukassa

Miten te entiset sohvaperuna ootte saanu innostuksen urheiluun? Käyn itsekin lenkkeillä ja salilla mutta aina tuntuu et mieluummin jäisi siihen sohvalle laiskottelee. Tätä jatkunut jo monta vuotta. 😕
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mulla tuota on jo jatkunut 7 vuotta. jos kotiin menee ja sohvalle istuu niin peli on menetetty. Suoraan töistä harrastuksiin ja sitten illaksi kotiin jolloin jo sohvallekkin voi rojahtaa hyvillä mielin.
Luonne on perus laiska joten ei kai siihen parannusta ole, pitää vaan keksiä keino huijata itseään. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Motii kirjoitti:

Miten te entiset sohvaperuna ootte saanu innostuksen urheiluun? Käyn itsekin lenkkeillä ja salilla mutta aina tuntuu et mieluummin jäisi siihen sohvalle laiskottelee. Tätä jatkunut jo monta vuotta. 😕

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu