1. Näitä muita viestejä täällä lukiessani, huomasin että monet jotka ovat ratsastaneet yhtä kauan kuin minä ovat paljon osaavampia. Olenko "jäljessä"?
Olen ratsastanut siis säännöllisesti noin 3vuotta. Olen mennyt käyntiä ja ravia pitkiä pätkiä, myös laukkaa taluttajalla ihan pitkää pätkää, ilman taluttajaa pitkää sivua. Olen tehnyt käynnissä ympyröitä ja suunnanmuutoksia. En ole mennyt esteitä enkä puomeja.
2. Vielä toinen kysymys.
Olen menossa korvaustunnille, ja siellä mennään maastoon. Onko maastossa yleensä taluttajamahdollisuus? En usko että muilla on taluttajia, sillä tunti on tasoltaan C. En ole nimittäin koskaan ollut maastossa, joten olisi kiva saada taluttaja.
Jäljessä??
jälkijunassa
1
101
Vastaukset
- Vastailen
En oikein osaa sanoa täältä ruudun takaa oletko jäljessä. Voi olla, että osaat oppimasi asiat perusteellisemmin ja paremmin kuin toiset yhtä kauan ratsastaneet :) Se on minusta tärkeämpää! Yleensä maastoon (ainakaan talleilla joilla olen käynyt) ei saa taluttajaa, en toki tiedä tallistasi. Kannattaa sanoa vetäjälle, että olet ensimmäistä kertaa maastossa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070