Halla-aho osuu asian ytimeen

hyysärin.dilemma

– Median hysteerinen hyökkäys on ymmärtääkseni tuskanhuuto. Monikulttuurinen unelma on ajamassa karille, ja avoimien ovien politiikka tulossa tiensä päähän kaikkialla Euroopassa. Se saa toimittajat sokeaksi raivosta.

Tuumaustunnilla puhuneen Halla-ahon mukaan median toiminta on nähtävissä ”epätoivoisena, raukkamaisena ja säälittävänä yrityksenä siirtää keskustelu pois todellisista ongelmista kuten turvapaikkajärjestelmän hyväksikäytöstä, siirtolaisvyöryn taloudellisista seurauksista sekä turvapaikkaturistien ja islamistien aiheuttamasta todellisesta turvallisuusuhasta niin Suomessa kuin Euroopassa.”


Se on juuri näin, toimittajat näkevät että muslimit eivät olekkaan niin hieno asia kuin he ovat kuvitelleet. He seuraavat myös ruotsin tapahtumia, jatkuvia mamumellakoita, suuria autojen polttamisia ja poliisien kivityksiä jne. Mutta eivät suinkaan kirjoita niistä. Ja nyt oli sitten autoilija löytänyt tien penkalta palavan ihmisruumiin Helsingborgissa, ja poliisi on ottanut kiinni teosta irakilaisen muslimin. Tämä murhattu oli nainen.

7

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hallajussi puhui totuuden!Suvakit kiistänevät tietysti tämänkin ja vetävät kortin!

      • HulluAhoTohmosta

        Jaha, lääkehuurut vaikuttavat kirjoitustaitoihin vai liekö mitään taitoja ikinä ollutkaan.

        Ymmärrän sympatiasi Hullu-Ahoa kohtaan, sillä Hullu-Ahokaan ei ole terve. SE on yllyttänyt tappamaan vähemmistöön kuuluvan!


      • HulluAhoTohmosta kirjoitti:

        Jaha, lääkehuurut vaikuttavat kirjoitustaitoihin vai liekö mitään taitoja ikinä ollutkaan.

        Ymmärrän sympatiasi Hullu-Ahoa kohtaan, sillä Hullu-Ahokaan ei ole terve. SE on yllyttänyt tappamaan vähemmistöön kuuluvan!

        Kirjoitusvirheitä ei ole.Käsityskykysi ei vain älyä "hallajussin" totuutta.


    • Juominenkiellettävä
    • Kukatällaistatilasi

      http://static.mvlehti.net/uploads/2016/09/Goteborg-uusruotsalaiset-video.mp4?_=1
      Nyt kun luet tätä tapahtumaa, niin tällainen samanlainen meno tulee kohtapuoliin Suomeenkin.
      http://mvlehti.net/2016/09/22/goteborgissa-iso-mellakka-ruotsi-on-nyt-yhta-suurta-mellakkatannerta-video/

    • mimini2

      Halla-aho puhui vuosia sitten siitä mikä on totta tänä päivänä, naureskeltiin ja syytteitä. Mitä Euroopassa nyt tehdään, rajoja suljetaan jne jne. Onhan se katkeraa varmaan hyysäreille

    • Verenimijät

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      142
      5126
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      85
      4414
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4230
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3963
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3739
    6. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3633
    7. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3605
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      51
      3341
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2353
    10. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      183
      2179
    Aihe