jos pitää jotain Janitskinin vangitsemista(poissaolevana), vuoden parhainpana uutisena. Mutta vassuhyysärit ovat usein häiriintyneitä.
Ketä kiinnostaa joku Janitskin....hehehehee. Vastamedioita kun ainakin riittää vaikka kuinka.
ps. Vain sivistymätön reppana huutaa isoilla kirjaimilla.
Täytyy olla aika sairas tyyppi
10
67
Vastaukset
- JANITSKINLINNAAN
TUNTUUHAN TUO TOHMOLAISIA KIINNOSTAVAN, KUN TULIT HETI ITKEMÄÄN VAI ONKO MIELIALALÄÄKKEET LOPPU.
- olet.luuseri
Hyppää jokeen sairas vasuri, sulla ei ole virkaa.
- Kiihottaako
Veneretkellä poika hukkui,niin äitiä epäillään murhasta?
Kajaanissa irakilaiset kuristivat ja ryöstivät suomalaisen perheen isän.Syytetään taposta? Montako kynttillää Sipilä on polttanut tämänasian johdosta?
Kysymyksessä oli:Ryöstömurha!- OmaPesäPuhtaaksi
Montako kynttilää sinä olet polttanut lestadiolaisten hyväksikäyttämien pikkulasten muistoksi. Oletko uhrannut ajatustakaan heidän eteensä
Tuskinpa vaan...
- Kansankiihottajat
http://static.mvlehti.net/uploads/2015/11/12254324_848987001888134_606835658_n.mp4?_=1
Siinä vastaus!- 1290
Hyvä Ilja ja Venäjä!
- TuomiotaOdotellen
Kurkku suorana aloittaja ulisee "ketä kiinnostaa".
Siihen voi sanoa, että ainaski näyttää aloittajaa kiinnostavan.
Itse pidän hyvänä, että rikolliset haastetaan oikeuteen, niin kuuluu oikeusvaltiossa aina tehdä.- tapa.itses
Teitä punikkihyysäreitä se MV on koko ajan vaivannut, ei muita.
- Hiljainenhetki
Muslimit murhasivat Arto Mikkosen hakkaamalla, potkimalla ja puukottamalla
Aikaisemmin mainittu kuristaminen koski henkiin jäänyttä uhria. Poliisi edelleen tutkii Mikkosen murhaa tappona!
27.09.2016 23:52, 9856 lukukertaa
Poliisi ei kerro Arto Mikkosen murhaajien nimiä. MV-lehti kertoo:
Poliisi.fi tiedottaa:
Kajaanin Otanmäen tapahtumien esitutkinta on edennyt ja asiaan on saatu lisäselvitystä. Asian rikosnimikkeet ovat osin muuttuneet. Otanmäkeläisen miehen kuolemaan johtanutta tapausta tutkitaan nyt tappona, törkeänä ryöstönä ja maksuvälinepetoksena.
Tapausta, jossa toiselta otanmäkeläiseltä mieheltä anastettiin omaisuutta, tutkitaan edelleen ryöstönä. Molempien epäiltyjen epäillään syyllistyneen kaikkiin em. rikoksiin.
Epäillyt ovat kuulusteluissa kertoneet tapahtumista. Ensimmäisessä tapauksessa (tappo ym.) otanmäkeläistä miestä lyötiin nyrkillä ja veitsellä sekä potkittiin.
Mieheltä anastettiin matkapuhelin ja pankkikortteja. Jälkimmäisessä tapauksessa (ryöstö) otanmäkeläistä miestä kuristettiin ja hänet kaadettiin maahan. Mieheltä anastettiin matkapuhelin ja vähäinen määrä rahaa.
Uhrit valikoituivat rikosten kohteiksi sattumalta. Epäillyt eivät tunteneet uhreja entuudestaan. Epäillyillä on ollut ennen tekoja riitaa paikallisten kanssa paikallisen ravintolan tuntumassa.
Ensimmäisen tapauksen uhrin epäillään kuolleen tilanteessa saamiinsa vammoihin. Jälkimmäisen tapauksen uhrin vammat eivät ole vakavia.
Tutkinta jatkuu epäiltyjen kuulusteluilla ja teknisellä rikostutkinnalla. Kuolinsyy varmistuu oikeuslääketieteellisen kuolemansyyn selvittämisen valmistuttua.
Lähde: poliisi.fi
Eipä suomen media uutisoi tapauksesta mitään.
Ilman MV-lehteä,olisimme pimennossa,niinkuin:Pohjois-Korea! Iljalle nostan maljan,nastarovje
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!9311972Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla1079066Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1255031- 1014248
Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka384177Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei814134Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti73943Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113719Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden403613Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle303572