Kannattaako naista lähestyä, jos merkit hänen kiinnostuksestaan sinua kohtaan eivät ole selviä? Eiväthän ne koskaan ole päivänselviä, mutta tässä tapauksessa ei täyty edes osa ilmiselvistä. Haen parisuhdekumppania.
Vastaukset 8
- suatana
Kysy siltä suoraan dorka, kyl se lyö turpaan jos et kelpaa
- kerranmaapallo
Miten ajattelit lähestyä ja mitä on epäselvät merkit? Jos ei oo selviä niin kai niitä epäselviä on, millasia ne on?
- Aadalmina
No entäs sitten jos hän ei olekaan kiinnostunut? Katuisitko sitten lähestymistäsi vai ajattelisitko, että oli kuitenkin hyvä kun kokeilit? Siitähän se riippuu, kannattaako lähestyä.
Tietysti aina voi lähestyä "kaveripohjalta", siinä ei ainakaan nolaa itseänsä ja se saattaa parhaassa tapauksessa johtaa johonkin muuhun. - Rehtiys
Onko sulla ollut jotain aiemmin hänen kanssaan?
Mut sitten kaikki on päättynyt johonkin väärinkäsitykseen.
Jos hän on kiinnostunut sinusta, kyllä sä huomaat sen.
Toivottavasti olet täysin vieras hänelle, etkä ole kuunnellut muita tässä valloituksessa.- alottaja
Vilkuilleet olemme molemmat. Välissä on ollut pitkiäkin aikoja, kun ei ole nähty. Mutta sitten, kun taas nähdään, niin jotain erilaista katsekontaktissame on. Vaistot sanoo, ettei siitä voi erehtyä.
Olen tuttujen ihmisten kanssa rento ja puhelias, puolituttujen kanssa neutraali, vieraiden kanssa hiljainen, mutta ihastuksen kanssa todella ujo. Käyttäydyn häntä kohtaan varsin oudosti. Haen katsekontaktia, mutta väistän nopeasti, kun saan sen. En ole toki jokapäiväinen hymyilijä, mutta kuinka sattuukaan, turhautumiseni paistaa kasvoiltani aina hänen läsnäollessa. En hakeudu hänen lähelleen, yleensä vain lähden tilanteesta pois.
Toisaalta hän käyttäytyy minua kohtaan aika samalla tavalla. Peilaamme toisiamme varmaan koko ajan. Kun toinen uskaltaa hymyillä, toinenkin hymyilee. Ja molemmat varmaan epävarmoina miettii, mitä se toinen nyt oikein meinaa.
Tai sitten hän ei ole kiinnostunut, on havainnut kiinnostukseni ja pyrkii sen takia välttämään minua.
Tai sitten hän on kyllästynyt saamattomuuteeni. Emminä tiedä.
- ghutguyrmgj
Voi sua, musta tuntuu että te molemmat arkailette toisianne tosi pahasti :) Mene vaan juttelemaan sille naiselle ja ole kömpelö, ei sille tunteelle voi mitään :) Musta tuntuu että sun kannattaa lopettaa välttely ja mee juttelee, äläkä siirrä katsettasi pois.
- keittiöekspertti
Just noin, älä pelkää lähestyä.
- ebeliinasto
Voihan sitä mennä jutteleen, vaikka ei mitään merkkejä olisikaan ilmassa, tai jos on jotakin, niin sitä suuremmalla syyllä ja ihan omana itsenä. Rohkeasti vain :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4222137- 2251898
- 1521572
- 1231416
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291256Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591105- 114968
- 20955
- 75878
- 26745