Ei selviä merkkejä, kannattaako lähestyä naista?

mieskysyy

Kannattaako naista lähestyä, jos merkit hänen kiinnostuksestaan sinua kohtaan eivät ole selviä? Eiväthän ne koskaan ole päivänselviä, mutta tässä tapauksessa ei täyty edes osa ilmiselvistä. Haen parisuhdekumppania.

8

245

Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suatana

      Kysy siltä suoraan dorka, kyl se lyö turpaan jos et kelpaa

    • kerranmaapallo

      Miten ajattelit lähestyä ja mitä on epäselvät merkit? Jos ei oo selviä niin kai niitä epäselviä on, millasia ne on?

    • Aadalmina

      No entäs sitten jos hän ei olekaan kiinnostunut? Katuisitko sitten lähestymistäsi vai ajattelisitko, että oli kuitenkin hyvä kun kokeilit? Siitähän se riippuu, kannattaako lähestyä.
      Tietysti aina voi lähestyä "kaveripohjalta", siinä ei ainakaan nolaa itseänsä ja se saattaa parhaassa tapauksessa johtaa johonkin muuhun.

    • Rehtiys

      Onko sulla ollut jotain aiemmin hänen kanssaan?
      Mut sitten kaikki on päättynyt johonkin väärinkäsitykseen.
      Jos hän on kiinnostunut sinusta, kyllä sä huomaat sen.
      Toivottavasti olet täysin vieras hänelle, etkä ole kuunnellut muita tässä valloituksessa.

      • alottaja

        Vilkuilleet olemme molemmat. Välissä on ollut pitkiäkin aikoja, kun ei ole nähty. Mutta sitten, kun taas nähdään, niin jotain erilaista katsekontaktissame on. Vaistot sanoo, ettei siitä voi erehtyä.

        Olen tuttujen ihmisten kanssa rento ja puhelias, puolituttujen kanssa neutraali, vieraiden kanssa hiljainen, mutta ihastuksen kanssa todella ujo. Käyttäydyn häntä kohtaan varsin oudosti. Haen katsekontaktia, mutta väistän nopeasti, kun saan sen. En ole toki jokapäiväinen hymyilijä, mutta kuinka sattuukaan, turhautumiseni paistaa kasvoiltani aina hänen läsnäollessa. En hakeudu hänen lähelleen, yleensä vain lähden tilanteesta pois.

        Toisaalta hän käyttäytyy minua kohtaan aika samalla tavalla. Peilaamme toisiamme varmaan koko ajan. Kun toinen uskaltaa hymyillä, toinenkin hymyilee. Ja molemmat varmaan epävarmoina miettii, mitä se toinen nyt oikein meinaa.

        Tai sitten hän ei ole kiinnostunut, on havainnut kiinnostukseni ja pyrkii sen takia välttämään minua.

        Tai sitten hän on kyllästynyt saamattomuuteeni. Emminä tiedä.


    • ghutguyrmgj

      Voi sua, musta tuntuu että te molemmat arkailette toisianne tosi pahasti :) Mene vaan juttelemaan sille naiselle ja ole kömpelö, ei sille tunteelle voi mitään :) Musta tuntuu että sun kannattaa lopettaa välttely ja mee juttelee, äläkä siirrä katsettasi pois.

      • keittiöekspertti

        Just noin, älä pelkää lähestyä.


    • ebeliinasto

      Voihan sitä mennä jutteleen, vaikka ei mitään merkkejä olisikaan ilmassa, tai jos on jotakin, niin sitä suuremmalla syyllä ja ihan omana itsenä. Rohkeasti vain :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      252
      2162
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      1283
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1251
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      127
      752
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      719
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      234
      693
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      481
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      468
    Aihe