Mitäköhän tarkoittaa se, kun selkeästi kiinnostuneen oloinen mies (hymyilee, katsoo pitkään, kyselee) yht'äkkiä muuttuukin kylmäksi? Hän kysyi minulta yhtä asiaa (neutraali) ja vastatessani oli totinen ja vilkuili hieman ärtyneen oloisena muualle. Tämäntapaista on sattunut muidenkin miesten kanssa. Itselleni tulee olo, että onkohan ulkonäössäni yht'äkkiä jotain vikaa ja tuntuu pahalta.
Miehen kylmä katse
Nimimerkkiiiii
131506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eikö tossa tilanteessa voisi kysyä "mikä sulle nyt tuli?"
Joitakin naisia ei vain voi katsoa kahta kertaa. Lienetkö kenties sellainen.
En se ollut minä ! se oli Pirkka.
Tarina ei kerro missä tämä kohtaaminen tapahtui? oliko juna vai metro? vai lähi räkälä , jossa oli vain EI toivottuja miehiä.
ei ainakaan yksityisasunnossa.
Jos kyseessä on entinen alkoholisti tai huumeiden käyttäjä niin heidän mielialansa heittelehtivät lopun ikää.
Itse muutun tuollaiseksi, kun ihastun.
Itsellenikin on monesti käynyt noin, mutta se johtuu todennäköisesti siitä, että olen aivan järkyttävän ruma nainen.
Voin todistaa että näin on! Olen nähnyt hänet livenä ja vieläkin itkettää ja pelottaa.
tai ap on törmännyt sosiaalisesti estyneeseen tyyppiin...hermo ei kestä mennä naista lähelle eikä puhella kasvokkain. Näitä riittää jotka seurustelee vaan tietsikan kanssa.,,,
Se voi olla mitä tahansa, mutta ensin tulee mieleen, että mies on hermostunut ja epävarma ja kun jännittää tarpeeksi, niin ei pysty enää hymyilemään, vaan ilme menee epäystävälliseksi tai vähintään vakavaksi.
Kylmä katse on todenäköisesti tunteiden peittämistä. Hän ei haluaa ilmaista ajatukset olipa ne positiiviset tai negatiiviset. Voit tunnistaa ne asiat, jotka tekevät häntä kylmäksi.
Jos hän sinua vilkuili, niin joko olet kiinnostavaa tai sinulla on jotain hänelle tärkeätä, vaikka hän pyrkii tutustumaan kaverisi sinun kautta tai jotain muuta.
Jos et vastannut samalla lailla tuohon silmäpeliin vaan vastasit omalla olemuksellasi ja jopa sanoillasi "painu vittuun..." ja mies luki sen torjunnaksi että ei se mieskään mikään ajatustesi lukija ole.
Mä sanoisin että tossa taustalla epävarmuus, oot varmaan niin kaunis että hän jäätyy. Yritä auttaa sitä ihmistä ettei se jäisi tosta kiinni.
Tulkitsisin, että se on hommannut toisen naisen ja haluaa nyt perua kiinnostuksen.