Auttavatko tatuoijat kuvan valinnassa?

Tatuointiaharkitseva

Kuten otsikko kertookin niin auttavatko tatuoijat ihmisiä tatuoinnin valinnassa jos asiakas ei itse oikein tiedä millaisen kuvan haluaa iholleen tai suunnittelevatko asiakkaan kertomuksen perusteella tälle erilaisia tatuointi ehdotuksia? Kysyn tätä sen takia kun olen harkitsemassa tatuointia, mutta en vain löydä tai keksi sopivanlaista tatuointia mikä kuvaisi sitä merkistystä jota haen.

Haluaisin tatuoinnin kuvastavan kahta asiaa elämästäni:

Sairauttani epilepsiaa ja sitä miten olen siitä selvinnyt tähän päivään asti vaikeuksista huolimatta.

Viimeiset 2 vuotta elämästäni oli silkkaa helvettiä jonka seurauksena olin ihmisraunio ja olin menettänyt kokonaan elämänhaluni. Jopa itselleni rakkaimmat ihmiset hylkäsivät minut tuona aikana. Ajan kanssa ja sisulla kuitenkin selvisin tilanteesta ja pääsin takaisin jaloilleni ja nyt olen onnellisempi, kuin koskaan elinaikanani ja tunnen itseni vapaaksi "kahleista".

Eli jos kertoisin tatuoijalle näistä niin osaisiko hän näiden pohjalta suunnitella jotain ehdotettavaksi vai pitääkö olla itse keksinyt jo jotain suuntaa antavaa? Ajattelin mennä Antti Rossille tatuoitavaksi.

1

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auttavapuhelin

      Ammattilaiset auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe