Kuka on Enontekiön kateellisin ihminen. Siitä voitaisiin äänestää vuosittain ja antaa palkinto.
Kateellisin ihminen
Hävetkääjoskus
35571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
saamelaiset perinteisesti
Se löytyy takuu varmasti peltovuomasta. se on niin katheelinen että onko ilmapallo ulospäin ja räjähtää ennen joulua. siinä saapi samale antaa riitely palkinto.
On muuten ruijantiellä lähellä norjan rajaa,hankkis oman elämän ettei tarvis muita ihmisiä haukkua.Tiedetään kuka olet,ei auta mikään enää sinua.
Kyllähän se tiedetään,ihmettelen vain miksi hänen annetaan toimia näin.Rikos syyte laitetaan melko varmaan.Ei yksi ihminen saa haukkua toisia julkisesti.Tekisin lopun aika pian.Ylläpidolta on saatu ohjeet miten toimia,että tälläiset sairaat saataisiin pois palstoilta.
mitä tuo meinaa ketä tarkotat tuolla kateellisella ,osuuko omaan nilkkaan ,??????????????????????????????
Oletpa utelias,sinusta voikin kuvitella.Eikä osu omaan nilkkaan,mitähän sekin tarkoittaa on varmaan jotain saamen sanoja.
pallopää on kaikista eniten kaje
Niin se ruijantien älykääpiöhän onkin pallopää en huomannutkaan
Pallopää. Onpa kummallinen nimi. Onko sillä pallon näkönen pää. Minkä kokonen. Isoki.
kattos itte Lakeurenhierojakin on enontekiöllä taas, jaa niin no miehän näinki sinut ajelevan tässä kerran kuttasessa
Se joka kirjoittelee Pallopäistä on kateellisin ihminen sais antaa sankollisen kura paskaa
Hyvänen aika, onko pallopäitä tosiaan olemassa. Ketä he ovat?
Uteliaita pupujussia.**
saamelaiset vitun kateellista lössiä se tällhä tiedettähän hethassa kaikille normaaliihmisille ovat yhteiskunnan elättejä eivät pärjää omillaan täysin tukien varassa elätthejä me muualta tulleet kunnon yrittäjät elätämme tämän kulkuheimon
Nimim. matkailuyritys. Kyllä olet katkera ja kateellinen ihminen. En tunne yhtään kateellista saamelaista! Olet saamelaisvihaaja Ja toivottavasti voitat ( kateellisimman mitalin) otan osaa rahallisesti siihen palkintoon, että tulet saamaan sen, kun nyt joku ensin laittaa alkuun tämän kilpailun. Suon sen sinulle ilomielin!!! ONNITTELUT ETUKÄTEEN!!!!
matkailuyrittäjä sanoi asiat just niin kuin ne ovatkin kelanelättejä
no voi hiivatin hiivatti mitä ne kirjoittaa ,,,,,,,
joo onks ne niitä pöhömätö vesimelooni päitä paksukaisia pullukoita ajavat isoilla autoilla gut bai
Miten voisin oppia kajehtimaan enemmän?
Hi hi ja palkinto annetaan naapurille ha ha
OMP omena,muratti,paska siinä vasta yhtälö.
Peltovuomasta ei kajehita!Täällä on kova yrittäjähenki.
Ei niin. Toiset kajehtii Peltovuomalaisia.
Niinpä,ettekö tiedä jo kuka teitä kajehtii ? Omena se on,haukkuu ihmisiä jatkuvasti kun ei ole omaa elämää.
no voi hiivatin hiivatti tuo minun naapurin naapurin naapuri on kyllä tosi kaje annataan sille palkinnoksi sankollinen sitä oikeaa p,,,,,
Sama se sille. Minun naapuri kuoli katteuteen. Hjättälaaki ja kerralla henki pois. Ei kestäny sitä ko mie ajelin sen pihhaan nuori thaimaani kyytissä.
No voi hiivatin hiivatti niikö ikävästi naapurille kävi
Minäkin lyön kisuranpaskan kuksaan kyllä saamelaiset vie kateudessa ykkösvaltikan olemma sen täällä huomioineet
kyllä son oma naapuri tai kylänmies aina se katheellisin! tai lentävä pukki!
Toi on tosi että lentävä joulupukki vois lentää huitsin nevattaan
Voi aina tota sammaa jauhamista.
Voi hiivatin hiivatti olkaa nyt kiltisti joulupukki tulee kohta ja tuo teille koivunjuustoa perseelle
Pannaan pukkia perseseen.
söi auringolta säteet kuun valossa.
Tämä on yksinkertaisten, lapsellisten, vajakkien palsta. Kyllä, jälkeen jääneiden, jotka purkaa pahaa oloaan kirjoittamalla perättömiä haukkumalla ihmisiä. Harrastuksensa kullakin! Minusta ylläpidon pitäisi puuttua näihin kirjoituksiin ja poistaa välittömästi! Kaikki loukkaavat ja rivot tekstit.