Millaisissa tunnelmissa olette olleet? Miten olette selviytyneet? Viimeinen viikko tuntuu helvetiltä. Tuntuu, että sieltä voi tulla mitä tahansa vielä kerran päänmenoksi. Pelkään todella paljon. Mikään sairaus ei tartu, joten en voi jättäytyä pois töistäkään. Pelkään ja pelkään todella paljon..
Useimmat hakevat sairaslomaa ja jäävät pois. En tiedä miten se tehdään, joten pakko vain olla siellä työpaikalla.
Viimeinen viikko. Miten olette selviytyneet?
onneton9999
3
91
Vastaukset
- 1918
Minkälaisesta työstä on kyse? Jos olet varastotöissä niin selänniksahtaminen käy aika hyvin, sitä ei voi mitata.
- Luulenpa
että jos soittaisin lääkärille ajan ja kertoisit tuon saman, minkä jo kerroit aloituksessasi, kirjoittaisi lääkäri sinulle sille verukkeella jo sairaslomaa viikon.
- Peukkuja
Hyvin se menee. Ihminen yleensä vain pelkää, koska kaikki se aiemmin tapahtunut on kasaantunut hänen mieleensä ja nyt se alkaa purkautua sieltä koska tietää, että vapautus on lähellä. Paraneminen on nyt alkanut, onneksi olkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918