Yle Rovaniemi

Ei jaksa enää kuunnella tuota höpötytä. Matkivat jotakin toista kanavaa. Ketä tuollainen enää kiinnostaa. Pistinpähän radion kiinni.
11115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samaa mieltä. Huonommaksi muuttuu koko ajan. Hyi! Onneksi on nappi mistä saa toosan vaiennettua!

Äänestä

Ei Lapin radion jahkailuja jaksa enää kuunnella Tuo aamun kaksikko on kaikkein pahin. Olen vaihtanut kuuntelun Kajanukseen. Tulee hyvää musiikkia, sielläkin nuo mainokset liikkaa mutta parempi kumminkin kun tuo paikallinen.

Äänestä
  • Eikö sinulla tosiaan ole muuta ajankulua kuin kuunnella toosaa? Perinteisesti vanhukset ja heikkokuntoiset viihdyttävät itseään kuuntelemalla radiota kaiket päivät. Onhan meillä kyllä nykyäänkin yksilöitä jotka ovat riippuvaisia radion tuomasta viihdykkeestä esim. yksilöt jotka eivät kykene syystä tai toisesta hakemaan virikkeitä ja sosiaalisia kontakteja seiniensä ulkopuolelta.

    Äänestä

  • Kyllä minulla on radio auki silloin kun olen kotona. Kuuntelen minkä ehdin ulkoilun ja kuntosalin välissä. Radioa kuuntelemalla pysyy ajantasalla mutta ei ainakaan Lapin radion. Jos sitä kuuntelee niin tietää vaan mitä juontajille kuuluu josta en kauhiasti piittaa.

    Äänestä

  • Kajanus kirjoitti:

    Kyllä minulla on radio auki silloin kun olen kotona. Kuuntelen minkä ehdin ulkoilun ja kuntosalin välissä. Radioa kuuntelemalla pysyy ajantasalla mutta ei ainakaan Lapin radion. Jos sitä kuuntelee niin tietää vaan mitä juontajille kuuluu josta en kauhiasti piittaa.

    Ulkoilu menee kyllä läpi vaan kuntosali lienee sulla vain mielikuvituksessa nääs se kun vaatii hieman kahisevan käyttöä.ovat nääs maksukykyisiä käyttäjiä varten.

    Äänestä

Vielä pari vuotta sitten Lapin alueradio ja Oulun alueradio olivat
olivat yhtä ja samaa laitosta .
Sittemmin ne piti erottaa toisistaan ja mikä oli syy ?
Syy oli se , että saatiin Rovaniemelle lisää herranpaikkoja , ei muu .
Taso romahti !

Äänestä

Taitaa olla Kajaus eikä kajanus mutta ymmärretty.

Äänestä

Miten, ylem, Lapin radio voi ja saa mainostaa jatkuvasti Rovaniemen liikkeitä. Esim. Anttila konkurssimyyntiä, kauppakeskusten tapahtumia? Onko YLE ilmainen mainosradio joillekin? Outoa toimintaa toimittajilta, eivät toimittajat mainosta muiden kuntien kauppoja, haloo! Kyllä Anttila konkurssipesä mainostaa itse itseään, se ei ole ylen toimittajien tehtävä! Vai saako Ylellä mainostaa muutkin ilmaiseksi, kertokaa se radiossa kaikille!

Äänestä

Miksi meidän pitää maksaa noille oksennuksentuottajille?

Äänestä
  • Ne ovat niitä loisia , joiden ei tarvitse huolehtia työpaikkansa
    pysyvyydestä , eikä tilipussistaan , kun se tulee veronmaksajilta .

    Äänestä

  • Saa yksi kanava heille riittää, muut lopetettava!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivottomatjuontajat kirjoitti:

Ei jaksa enää kuunnella tuota höpötytä. Matkivat jotakin toista kanavaa. Ketä tuollainen enää kiinnostaa. Pistinpähän radion kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu