Mun muija aloitti jonkin iltakurssin kansalaisopistossa. Parin käyntikerran jälkeen kehui saaneensa mukavaa juttuseuraa yhdestä naisesta. Menin sitten yksi kerta hakemaan kun oli huono ilma ja kas kummaa muija tuli jonkun miehen kanssa ulos ja jäi juttelemaan, ei huomannut mua ennenkuin tööttäsin torvee. Huomasin että pelästyi hieman ja näytti hämmentyneeltä. Kun tuli autoon kysyi et mitäs mä täällä teen sanoin että tulin hakee johon muija et olisin bussillakin päässyt. Seuraava viiko ja ilmoitus heti ettei tarvii hakee pääsee kaverin kyydillä. Ilta venyi ja sitten tunti myöhässä kotiin, oli kuulemma käynyt kahvilla kaverin kanssa...siis naisen johon tutustui niin väitti. Sitten juttu muuttui...alkoi tulla viestejä puhelimeen ja väitti taas että viestittelee naisen kanssa muuten vaan. Kerran muijan ollessa saunassa päätin katsoo luuria osa tuttuja ja joitakin muijan työkavereita ja sit joku tiina en koskaan kuullutkaan ja päätin soittaa. Paska homma joku mies vastas luuriin ja suljin heti. Sit minsa ja tuli viesti jossa luki, en voi puhuu kun vaimon kanssa liikeellä. Muija sitten pettää hommannut salasuhteen tiesin sen. Sitten alkoi nahistelu muija kun huomas et olin koskenut luuriin. Mykkäkoulua illalla ja seuraava päivänä mut sitten tuli tunnustus...oli tapaillut miestä ihan kaveri mielessä mutta mies oli ehdottanut myös läheisempää kanssakäymistä siis seksiä mutta muija ei ollut heti suostunut mutta suudeltu oli jo. Nyt mietintä tauko mitä muija haluu, lupas lopettaa vehtaamisen saa nähdä kuin käy. Mulla kun ei ole kokemusta vastaavasta miten käy, pystyykö naiset lopettaa salasuhteen tosta vaan vai kiehtooko vieras muna liikaa.
Äkkiä kävi
mitenkäy
18250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mä duunasin sun muijaas opiston vessassa. Nyt sillä on visvasyylä.
Kyllä kansalaisopistokäynnit saa loppua ja puhukaa suoraan mitä nainen siinä näkee, tuskin on seksimielessä kiinnostunut vaimosi hänestä. Kamalaa kun alusta asti nuin keksi tarinaa, valehteli ja kaikkea. Saattaa jatkaa tarinointia ja suhde tauon jälkeen jatkua. Miten pystyt valvomaan vaimosi liikkeitä, et mitenkään?
Riippuu kuule siitä millaista seksiä tarjoot naisellesi, pitääkö sun kans olla puutteessa..
Jakaa se muilleenkin, ei myö olla ainuita.
Monta tarinaa olen vierestä seurannut ja ikinä ei ole yhteen kertaan jäänyt eikä narahtaminen touhuja lopettanut. Ei miehiltä, ei naisilta. Peittely vaan paranee.
Onko totuus että suudelmia vain vaihdettu, vai joko olisi molempia reikiä kuitenkin hoonattu.
Sinuna alkaisin katsella uutta suuntaa elämälle. Tuhlaat vain aikaasi tuossa suhteessa!
Tommonen vehtailu kertoo ettei se kunnioita sua yhtään,eikä se muutu mihinkään ikinä.
Jonaki päivänä saatat huomata kasvattavasi vieraan miehen pentua.
Et sää sitä oo edes rakastanut kun MUIJAKSI sanot.
Ei lopeta.Oma vaimo nussi sukulaiseni ja muutaman vuoden päästä tästä kiinnijäätyään ,jatkoi hommia perheystävän miehen kanssa.Eli kyllä vieras kyrpä vaimoille maistuu.Minun kohdalla entisen.
Naisena saa helpommin seksiseuraa kuin miehenä. Olen itsekin pettänyt miestäni aikoinaan, kerroin ja kannoin vastuun. Olin myös toisessa suhteessa joka ei sisältänyt seksiä miehen toiveesta, lähinnä olimme ystäviä mutta tapailimme salassa. Jos seksiin ryhtyy pitää myös pystyä lopettamaan kun tarve vaatii ja minä lopetin. Loppupeleissä perhe vie kuitenkin voiton mutta kokeilunhalu ajoi väärään suuntaan.
Väärin. Miehenä saa seksiseuraa todella helposti. Naiset on todella helppoja. Riittää kun tietää muutaman lauseen minkä nainen haluaa kuulla. Ihan perus psykopaatin manipulaatiohommia ja nainen on selällään. Morot!
Itselläni puoliso jäi kiinni viestittelystä kun puhelimen tsekkasin omana 30v syntymäpäivänä. Oli kaikkien aikojen synttärilahja vaimolta. Itkua vääntäen keskusteltiin asia läpi ja hän lupasi lopettaa vehtaamisen ja olla kunnon vaimo jatkossa. Kolmea kuukautta myöhemmin viettikin sitten koulutuksen yhteydessä hotelliyön tämän viestittely ihastuksensa kanssa. Ja vuosien varrella sitten vielä monta muuta herkkää hetkeä. Peittely parani ja ei mitenkään olisi jäänyt kiinni ilman sattuman kauppaa: viesti puhelimeen väärällä hetkellä ja sitä kautta jäljille.
Jälkikäteen sanoi halunneensa kaiken: perheenisän ja oman kutkuttavan salaisuuden jolta saada osakseen kaikkea sitä mitä kotonaan jää saamatta muiden perheen vanhemman velvollisuuksien puristuksessa.
Että kiitti vaan vitusti vaimoni. Kyllä minäkin olisin mielelläni jossain muualla kuin vastuuta kantamassa omista lapsistani. Mutta niin vain kuuluu tehdä!
Kun nainen kerran antaa haluilleen ja himoilleen vallan tekee sen uudestaan jossain vaiheessa. Minä olen saanut se kokea karvaasti. Sitten ollaan muka pahoillaan ja väännetään teko itkua kun jää kiinni ja kun mies antaa anteeksi ja hetki menee hyvin taas ollaan vieraan sylissä antamassa pillua.
Sanoisin kanssa että jos halua antaa anteeksi niin mene samalla ja kuse omalle jalalle. Ihan yhtä fiksua. Itse olen ollut petettynä (useasti) ja sitä myöten minustakin on kasvanut pettäjä. Sanoisin että siirry eteenpäin jos haluat elämältä jotain muuta ja parisuhteelta laatua.
Ehkäpä vaimo ei pettäisi jos mies olisi edes sen verran kiinnostunut vaimosta ihmisenä, että tietäisi mitä asiaa/alaa hän iltakurssilla opiskelee :))
Kuuleppas nyt. Muijasi tunnustaa vain sen, mitä kuvittelee, että olet voinut jo nähdä, muu pysyy piilossa. Kun homma etenee edelleen muijasi keksii, jonkun syyn sinussa , jotta voipi hyvillä mielin pettää sinua, eikä tule omantunnontuskia. Näin Naiset yleensä toimii - kaikki on aina miehen syytä ;)
Tiina-Mies on luultavasti myös varattu, joten kannattaa ottaa hänen vaimoonsa yhteyttä ja kertoa tilanne...ikävää on vain se ettet silti ole voittajien puolella, mutta saat ehkä vähän hyvitystä.
Kauheeta!
Lähe jo meneen!
Laita vaan kiertoon.... Ei jatkoon.