http://www.hs.fi/kulttuuri/a1475637428219
Ketä kiinnostaa mennä katsomaan tommikorpelaa/marttisuosaloa joka esittää jarisarasvuota?
Ketä kiinnostaa mennä katsomaan tommikorpelaa/marttisuosaloa joka esittää jarisarasvuota?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jani Toivonen olis se oikee roolitus Sarasvuoksi! Syöksyisin kattoon viivana.... :P
Mies on hävinny julkisuudesta.
Tais vähän pisnismiehen pisnikset ottaa takkiin.
No siitäkö sitä elokuvaa pukataan?
En voi käsittää ketä kiinnostaa sarasvuolainen itku menetetyistä pisneksistä tai sarasvuolainen mantra siitä miten ihmisen tulee brändätä itsensä myyväksi artikkeliksi.
Suomalainen menestystarina sarasvuo.
Suomalaisen miehen tarina.
Brändi nimeltä jari.
Ei hitto.
Eiköhän tuo tehdä valtion tuella. Tällöin katsojamäärillä ei ole mitään merkitystä.
No naisten takia, tietenkin.
Varmaankin siksi että sarasvuo rakastaa itseään niin paljon että kuvittelee jotakuta kiinnostavan sarasvuosta tehtävä sankaritarina. Sarasvuo tietenkin julkisuudessa ehti jo hämmästelemään että hänestä tehdään elokuva ikäänkuin joku muu olisi sen keksinyt:
http://www.kaleva.fi/uutiset/kulttuuri/kl-tuukka-temonen-tekee-elokuvan-jari-sarasvuosta-aika-kummallista/739954/
Ilmeisesti kävi niin että Sarasvuo haistoi tilaisuuden kun tajusi että Temosen apulanta elokuvasta tulee rajusti takkiin niin oli helppo kiristää sitten Temonen ohjaamaan oman elämänsä suurimmasta sankarista kertovaa seuraavaa proggista. Pettymys on varmaan suuri kun Sarasvuo-leffa floppaa vielä pahemmin kuin apulantaus, lipun ostaneita katsojia ei taida olla kuin Sarasvuo itse ja ehkä vaimo jso sillä ei ole muuta.