Ongelmanani on se, että pohkeita antaessani nilkkani ja polveni kääntyvät ulospäin ja alan painaa jalkaa vasten jalustinta. Opettaja on tästä monta kertaa sanonut, mutta tuntuu että en saa pohjetta vaikuttamaan muuten kunnolla. Miten saisin polvet ja nilkat pysymään suorina eteenpäin kokoajan?
Jalan asennon vaihtuminen
1
124
Vastaukset
Laita hanskat hevosen ja pohkeen väliin, noin puoliväliin säärtä, sille kohtaa missä pohje alkaa luonnostaan irrota hevosen kyljestä kun istut rennosti sen selässä. Laita hanskat sivusuunnassa katsoen sellaiselle kohdalle, että jos polvesi alkavat kääntyä ulospäin, hanskat putoavat. Tämä temppu on auttanut monia joilla on ollut ongelmia joko pohkeen pitämisessä vakaana ja paikallaan tai juurikin tuon ulospäin kääntymisen kanssa.
Sido hanskat yhteen narulla. Katso, että naru on tarpeeksi pitkä, että ne myös pääsevät putoamaan jos jalkasi asento muuttuu, mutta sen verran lyhyt, että ne eivät putoa maahan asti. Silloin sinun ei tarvitse joka kerta laskeutua satulasta saadaksesi hanskat takaisin paikoilleen.
Saattaa tuntua vähän nololta ja toiset voivat sitä kummastella, mutta se kuitenkin toimii. Kuinka nopeasti, riippuu sinusta itsestäsi, mutta se toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070