TUORETTA STUDIO ELITE KOKEMUSTA

milkkis342

Ihan vain kokemuksen haluisena ja MIELENKIINNOSTA kyseiseen paikkaan hain ja tässä kokemukseni. :D

Todella epäkohteliasta käytöstä tältä pomolta Anette Flinkiltä. Aivan aluksi täytyy sanoa että "koekuvauksesta" tullessani käytävällä oli Tummaihoinen perhe (äiti, isä, n.5v kuvauksiin menevä pieni tyttö) Laukku oli keskellä käytävää ja Flink sieltä teatraalisesti on "kaatumaisillaan" laukkuun ja nostaa pienen kohtauksen. Hän olisi voinut vain sanoa asiasta. (Mutta koska he olivat eri rotua, he eivät puhetta siis ymmärrä?)
Laukun jälkeen hän meni kysymään pikkutytöltä tivaavaan sävyyn MONEEN KERTAAN että osaako tämä suomea ja tämän on osattava puhua jos mielii kuvauksiin. Tytön äiti kehoitti lastaan puhumaan ja sanoi itse että tyttö osaa. Tyttö nyökkäsi ujosti Flinkille ja rouva pyöräytti silmiä ja lähtiessään kuiskasi että "just...." Mistä osaa sokeakin lukea että vi**n neek*r*t.... ...... >:/

Valokuvauksessa en saanut muuta neuvoa kun asennon ja että "hampaallinen hymy!!" Ja mitä sähköpostissa sain viestinä "Sinun ei tarvitse jännittää, kuvaaja kertoo miten sinun pitää olla!" Tuli eri käsitys, kuvaus kesti n. 1min ja kovinkaan suurta perehdytystä ei saanut.

Kohteli minuakin kuin jotain älyvammaista. Ensin haastatteluhuoneessa haukuttiin ja sanoi että minulla ei ole lainkaaan itsetuntoa, kertaakaan hän ei ole nähnyt minun hymyilevän ja seison vain kädet puuskassa kuin mikäkin Jätkä! (Käskettiin seisomaan leveässä haara-asennossa kädet puuskassa?? :DD) Hän kysyi myös, mikä minun ongelma mahtaa tässä nyt olla ja että kuinka tosissani olen???? :D "Tällaista tämä oikea mallimaailma on!!" Hän tiuskaisi. (Muualla lukee että tämä vain välitysfirma ja EI oikea "mallitoimisto" Asiasta en sen kummemmin välittänyt (lähinnä huvitti hänen tyylinsä yrittää olla "uhkaava", ja alentava), tiedän itse omaavani hyvän itsetunnon ja/mutta myönnän että kuvissa olin kuin peura ajovaloissa. Mutta ilmapiiri oli "kuristava" ja rentoutuminen oli siinä sitten kovin vaikeaa.

"Haastattelun" loppupuolella iski paperit pöydälle ja kun olin katsonut niitä 3sekuntia reagoimatta, ilmoitti hän minulle töykeästi että "nyt sun tarvis ottaa ne paperit siitä käteen!?" Ihan kun en käskemättä sitä osaisi.
Kun sanoin että tällähetkellä ei rahaa ja katsotaan myöhemmin (ei muuten katsota :D) niin hän välittömästi oli kovin suopea ja minä köyhänä sain lähteä :,D Ja eikun seuraavaa uhria kehiin.. :)

Kokonaisuutena vierailuni kesti 15 minuuttia. :).... :,,DD.

Ja säälittää tosiaan myös muissa aihetta koskevissa ketjuissa ainoat positiiviset kommentit ja "......olisit lukenut saat*nan idiootti! :D" koska nimenomaan He Työntekijät täällä kommentoivat.
(Pahoittelen kirjoitusvirheitä)

SUURI KIITOS SINULLE JOKA JAKSOIT LUKEA MIELIPITEENI LOPPUUN, KOMMENTOIT ASIALLISESTI, ETKÄ MENE KYSEISEEN PAIKKAAN! ~ ♡

4

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koivu666

      Tässä tunnin sitten olin siellä ja oli kyllä ihan mukavaa. Kuvaaja oli tosihan kiva mut se "HAMMASHYMYÄ" ärsytti ihan sika paljon. Mut Anette mäkätti kyl joka asiasta. Kuvosta tosin tuli ihan kivoja ja nyt sovittiin sen mallikansion kuvaamisesta

    • meristos

      Foorumit on pullollaan vastaavia tarinoita. En ymmärrä miksi ihmiset menee sinne.

    • MVLEHTINEN

      J. Tolvana on täysi White Trash luuseri pelle :)
      Kohta tulee paljastuksia...
      Hyvää Joulua koko Pelle-laumalle

    • SatuZetä

      Liity kirkoon :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      118
      1600
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1458
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      35
      849
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      819
    5. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      746
    6. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      34
      718
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      698
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      690
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      679
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      653
    Aihe