Miksi perkele tämän kunnan puikoissa on tuommoset saamattomat vellihousut.
Miksiperkele
Pollakki
21110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Niin se vain menee .
Sen sanon mieki kyllä pitää saaja uutta vanha setäkin pois punatakkinen joka intoilee valtuustossa ja muutama muuki tyhjänpäivänen
Se punatakkinen sai enempi ääniä ko sinä.
sanon sille punatakkiselle,pese takki joskus,haisoo helvetisti hielle/likaselle!!!!!!!!!!!!!!!!!
Älkääkä ny jo. Siellähän on monta hyvää aikaansa edellä olevaa tiukkaa poliitikkoa.
miten tiukkaa?
Tietääkö kukaan mitä se punatakkinen olisi saanut aikaan ? Muutako jarruna ollu ja yhden paikallisen matkailuyrittäjän juoksupoikana .
puristtko päässä!!
Kyllä ne on kaikki tyhjänpäiväsiä siellä
varsinki pikkujättiläinen.
Se on kyllä tosi ensi vaaleissa paremmaksi eikö niin ?
No kuinka? Suku äänestää sammaa ommaa. Siinä se.
Kränäki on liittynyt liitoorvavien suojelu puolusehen. Se oli semmonen Keskustalainen ja Lapin puolustaja.
Päättäjille tämä; Älkää tehkö mitään päätöstä että mamuja tulis tähän kuntaan. Mainostakaa tätä kuntaa mamu vapaana alueena.
Niinhä se oli se tupakointiki päätös varmaa perinne jatkuu
Voi hiivatin hiivatti
50-100 turvapaikkahakijaa ja perhettä! Mamuja saatava jo viimein Enontekiöllekin!!!!! Saamma työpaikkoja ja asuntorakentamisen kunthon samalla. Emmähä met voija jäähä kehityksen kelkasta. Lasketaahan nekki asukaslukuun. Ja tuovat väriä kylille. Tervetuloa vaan mamut enontekiölle! Täälä on hyvä SPR ja palvelut teille.
Häyvymä met ainaki sen 1000 maahanmuuttajaa ottaa. Meiän kunnassa on paljon tyhjiä taloja,hyvä sonko joku niitä lämmittelisi muuten net homehtuvat. Jovain tänne saapi tulla vaikka 2000 maahanmuuttajaa.
mitä hiivattia sie meinaat voi hiivatin hiivatti hyvä kun omien kanssa pärjätään ja heikostimenee
mieki kannatan, hiivatti, mamuja meille ja sassiin! mitä ihmettä venkoiletta, tyhjät talot käyttöön, rivitalot kunthon, mamut hommiin!!! paikallisista ei ole mihinkhän, jo vain se on nähtykki!
Kyllä... tottatoki mamuja Hettaan! Näin jo yhtenä päivänä yhen tosi namupalamiehen. Varmaan ainaski meille naisile tulis silmäruokaa