Se on se aika taas vuodesta

Maa kahdella karvalla.
465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo,joo, rykimäaika loppuu hirvasporoilla. Juuri Saameuutisissa kerrottiin.

Äänestä

Koska tulee pysyvä lumi? Aina vaan myöhemmin?

Äänestä

Ja alottajalla perse karvalla..

Äänestä

Tulipa Ruotsin saameuutisista kaikkien aikojen hurjin metsästysuutinen. Karhu puri lauantaina metsästäjää niin että mies toimitettiin sairaalaan. Miehen ajokoira puolusti isäntäänsä.
Lopuksi totesi uutistenlukija että mies ei ampunut karhua eikä miestä syytetä metsästysrikoksesta. Oli uuteistenlukijalla vähän outo ilme. Oliko vaikeuksia peitellä huvittuneisuutta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miltänäyttää kirjoitti:

Maa kahdella karvalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu