pommituksissa loukkaantuvista ja kuolevista lapsista.
Kuitenkaan uutis-filmeissä ei tunnuta samaa kuvaan saatavan kuin max. kolme jonkin verran vertavuotavaa lasta, ja ympärillään kymmenkunta aikuista.
Todellakin sikamaista propagandaa ja kirjot soittavat kyllä nyt kelloja, kun on vuosikausia tapettu Irakissa, Jemenissä ja herra ties missä naisia ja lapsia.
Hyi vittu, millaista toimintaa kirkolta !!
Helvetillinen itku ja pasku Alepposta ja tietysti
15
109
Vastaukset 15
- mitähänyle
Nyt alkanut tosimurhat Mosulissa?
- VarsinKirkollista
Eipä kilistellä kelloja eikä itketä sivullisia siellä. Kuolevat sentään länsimaisista aseista, ja sehän on kunnia !
- OksettavaaSakkia
Tekopyhyyttä näiden länsitappajien suojelijoilta.
- KoulujenPommittajat
Kaalimaan trollit raivoavat, ettei kolme veristä lasta kulloisessakin kuvassa ole vielä mitään....
Millainen briefi seuraavaksi jaetaan trollitehtaan orjille?- PäätteleItse
Kysehän oli "meteliin" nähden, siis millaista rummustusta on media pitänyt, nimenomaan Aleppon "lapsiuhreista", naisiahan ei edes vahingoittumattomana ole sopinut noihin propagandakuviin. Aleppossa vain "syyttömät miehet ja lapset" keskenään ovat hirvittävien venäläisten ja heidän tukemiensa Syyrian hallituksen joukkojen terrorin alaisena. Tosin Aleppo on teroristien ja kapinallisten hallussa oleva kaupunki, joita länsi tukee.
Onhan tuo valitettavaa, mutta tosiaan lännen tukemien terroristien, kapinallisten piiloituminen siviilien sekaan, aiheuttaa ongelmia. Tuosta ei myöskään koskaan tule loppua, jos ei vaan edetä ja poisteta niitä ongelmia. Valitettavasti tulee mittatappioitakin, mutta niin tulee mm. Mosulissa lännen tukemien joukkojen asestuksestakin.
Arabi- ja muista sotaa käyvistä maista, tulisi kaikkien ulkolaisten poistua, siis myös joukkojen, ja sulkea rajat niin pitkäksi aikaa, kunnes sotivat ovat sopineet asiat ja lopettaneet sotimisen. Sen jälkeen rajat voidaan avata ja liikenne sallia maahan ja sieltä pois.
- Kellotkumisevatjo
Kaalimaan johto hermostui Syyrian kansanmurhaa koskevista dokumenteista ja niiden tuottamista reaktioista. Trollit on komenettu töihinsä kepupalstaa myöten. Ovatko kansanmurhan puolustelijat pelkästään kaalimaan trolleja vai myös täkäläisiä hyödyllisiä idiootteja?
- OletHyödytönIdiootti
OikeistoSosDemin, tuon mulkun multinikin rekkamaton nikki jolla häiriköinti jatkuu, kun rekattu sai turpaansa niin että tukka lähti.
OletHyödytönIdiootti kirjoitti:
OikeistoSosDemin, tuon mulkun multinikin rekkamaton nikki jolla häiriköinti jatkuu, kun rekattu sai turpaansa niin että tukka lähti.
Ei sinne päinkään Putinin Trolli.
- OutoaSohellusta
OikeistoSosDem kirjoitti:
Ei sinne päinkään Putinin Trolli.
No et sinä kyllä Putinin trolliltakaan vaikuta, tai sitten vaan olet helvetin huono sellainen, mutta huono olet Natotrollinakin.
- kepujaviedään
OikeistoSosDem kirjoitti:
Molempia. Jostain syystä Ryssän Trollit viihtyvät Kepupalstalla.
Kaalimaa arvioi kepulistien olevan erityisen altiita - ellei jo ennestään kypsiä - valehtelun ja uhkailun kohteita.
- hjgfjhk
OutoaSohellusta kirjoitti:
No et sinä kyllä Putinin trolliltakaan vaikuta, tai sitten vaan olet helvetin huono sellainen, mutta huono olet Natotrollinakin.
Se on huono kaikessa, eli sen täytyy olla kepulainen.
- hirrrrrr
Meikattuja kakaroita ja Yle ja HS runkkaavat noiden musluhuijareiden pillin mukaan. Todella hävettävää. Obama kaiken valheen takana. Hän on imeliä lässyttävä hirviö,
- ennustelua
Obama oli kiltti Clintoniin verrattuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39675
- 96668
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32609Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 63491
- 68489