Olen huomannut, että Soini yrittää selvästi jakaa vastuuta myös muille. Eduskuntaryhmän PJ:nä Sampo Terho saa usein selitellä peruspersujen kännisiä sometoilailuja yms. Mistä tämä kertoo?
Onko Soini huomannut, ettei asioita todellisuudessa tarvitse edes selittää, vaan paskapuheella selviää jo hyvin pitkälle? Kuhan jotain sanoo, ni aivoton persukuoro alkaa laulaa samasta sävelestä faktoja tarkistamatta. Mediakaan ei oikeastaan hiillosta, vaan haluaa repiä vain myyviä otsikoita. Siksi hän on uskaltanut antaa vastuuta, myös Terholle. Myös Slunga-Poutsalo on saanut "kunnian" toimia ojissa rypevän kännisen paskasakin likapyykin pesijänä. Onko tämä persujen kannalta hyvä, vai huono asia?
Soinin vastuunjako
14
107
Vastaukset
- Soinin-pelleSHOW
Persut tonttuilevat niin paljon, ettei Isä Timo jaksa enää yksin selittää.
- juoppopersuminäkin
Jos Timppa selittäisi yksin, häneltä menisi arvokasta ryyppäämisaikaa hukkaan.
- ei-jakoa
Nakkimukin Timppa sentään vetää yksin naamariin?
- kautta.maan.2016
Kuka perii Isä Timon konjakkipierut?
- 23-konjakkipierua-ps
Duo Timppa ja Jussi esittävät Porilaisten-marssin sankkireikäpasuunoin??
Ylläri. Taas vastuuta siirrellään: http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/miksette-kommentoi-hakkaraisen-syytetta-timo-soini/742556/
- Tollopersu_
Soini katsoo olevansa muiden yläpuolella. Hän katsoo voivansa vastata - tai olla vastaamatta - kysymyksiin silloin kun sattuu huvittamaan. Harvinaislaatuista ylimielisyyttä puoluejohtajalta.
- PetospuoluePersut
Juuri näin. Soinin mielestä puolueen johtaminen on sitä, että hän laukoo tajunnanvirtansa pohjalta mitä sattuu. Ohjelmilla ja tavoitteilla ei ole merkitystä, koska ne ovat vain osa kulisseja.
- perussuomalainen-
Jospa Soini valmistelee lähtöä muihin hommiin, ja antaa vastuuta jatkajille. Mitä tuohon Perussuomalaisten myötäilyyn tulee, niin me näemme nämä puheet ihan asiaan liittyviksi kommenteiksi. Vaikka joku hieman meneekin yli hyvien käytöstapojen, niin aina siellä on se perusajatus jostakin väärästä mitä Suomessa tapahtuu. Jos puheissa on väärän esiin nostaminen, niin me sallitaan värikäs kielenkäyttö.
- pSS-rrrrrasistiroikaleet
Vaikeneminen on myöntymisen merkki. Soini hyväksyy Hakkaraisen rasistiset ulostulot, samoin kuin on hyväksynyt Kiemungin ym. persujen vastaavat rasistiset rienapuheet. Ilman rasisteja Soini olisi helisemässä, sillä muu väki on persupuolueesta jo pääosin lähtenyt.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2313245Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa162379Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4461505Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1221396Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2161351Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5441298- 1111267
- 1121212
- 46974
- 66954