Kertokaa mulle

miten puu-uunissa voi paistaa jotakin? Minkälainen se on, mistä puusta tehty?
http://www.lidl.fi/fi/tarjoukset.htm?action=showDetail&id=29747
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ei kannata sytyttää, se on kertakäyttöinen, mutta puilla lämmitettävä on todella hyvä.

Äänestä

Taivas varjele mikä kysymys näin karulla ja kylmällä seudulla . Kyllä henkilö on todella heikoilla , ellei tiedä mistä polttopuita löytyy , eikä osaa sutyttää tulta hellaan , eikä leivinuuniin . Puuhellassa voi paistaa samoten kun sähköhellassakin , paistuu jopa paremmin kun on hyvät tulet . Leivinuunissa sanottiin ennen tulevan parhaat paistokset kuusihaloilla . Leivinuuni pitää ensin lämmittää , antaa kaiken puun palaa , ettei tule asuntoon häkää . Sitten vedetään tuhkat ja kekäleen tuhkauurnaan , luukku kiinni hetkeksi ja pellit kiinni ja eikun paistamaan . Elämme epävarmoja aikoja , näitä taitoja tulisi oetella nopeasti . Se on vain yksi aamu , kun pizzeriasta ovat jauhot loppuneet , silloin tulee nälö , ellei osaa edes tulia tehdä . Tulia voi joutua tekemään maastossakin , jos huonosti käy .

Äänestä
  • Onko sulla lukihäiriö?

    Äänestä

  • Aloittaja varmaan ihmettele sitäkin, minkälaisesta sähköstä on sähköuuni tehty ja millaisesta mikroaineesta on tehty mikroaaltouuni. Kaasu-uunia hänei varmaan uskalla ajatellakaan.

    Äänestä

  • ni.mimerki kirjoitti:

    Aloittaja varmaan ihmettele sitäkin, minkälaisesta sähköstä on sähköuuni tehty ja millaisesta mikroaineesta on tehty mikroaaltouuni. Kaasu-uunia hänei varmaan uskalla ajatellakaan.

    Kyselee vielä, että miten voi paistaa.. Eihän nyt voi paista, voilla paistetaan..

    Äänestä

Leivinuunia lämmitettäessä, ei saa laittaa häkäpeltiä heti kiinni, muuten tulee myrkyllistä häkää huonetilaan.nimim.Apin.

Äänestä

Mutta jos on Pönttöuuni,uskaltaako kotona nukkua?

Äänestä
  • Ei muuta ku veä unta palloon, pönttö :)
    Pallaakohan pönttöki samallai ku puu

    Äänestä

  • Pönttöuuni on nyt kuuminta muotia. Kakluuni, out.

    Äänestä

Mikä on nälö? Tulleeko se sieltä leiviuunista?

Äänestä
  • Monet pitävät raakaravintoa terveellisenä ja suositeltavana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lötvänen kirjoitti:

miten puu-uunissa voi paistaa jotakin? Minkälainen se on, mistä puusta tehty?
http://www.lidl.fi/fi/tarjoukset.htm?action=showDetail&id=29747

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu