Nuori mies 2004 syksyllä Viikin suunnilla..?

KisuZ

Voi niitä aikoja......

Mutta, minä olin silloin parikymppinen blondi. Mielestäni juurikin suomi24 kautta (toki mahdollista että jokin muukin reitti, jopa chatti) sovittiin treffit tosi kuuman käsittääkseni biologiaa (jotain meribiologiasta juteltiin) opiskelevan vähän päälle parikymppisen miehen kanssa. Alue varmaan oli jossain viikin suunnilla, ehkä osaisin ajaa sinne yhä, mutta taisi olla aika opiskelijakämppä.

Aika usein olen miettinyt mitä kuuluu. Ei ehkä saisi, mutta ainakin tylsän perhe-elämän lomassa on kiva kuvitella sellasta törkeen seksikästä miestä päiväntasaajalla tutkimassa merta.

Luulisi että ehkä olisi törmätty kun töihin tulin joitakin vuosia myöhemmin pk-seudulle -olisin taatusti tunnistanut kohdatessa ja varmaan tunnistaisin yhä -hän vaan ei minua.
Muistan kertoneeni harrastavani piirtämistä ja mies olisi ollut mukava tallentaa paperille.
Tapaamisen aikaan minun piti olla elämä lapselle konsertissa katsomassa guntheriä, mutta taisi olla parempaa tekemistä.
En pysty muistamaan nimeä (ja poltin tuossa yksi vuosi päiväkirjatkin lulematta...) ja en tiedä tiesikö mieskään oikeaa nimeäni (se tietysti jos on ollut tiedossa niin on tehnyt elämäni seuraamisen facebookissa liian helpoksi) . Saavuin autolla, mustalla tai viininpunaisella.

Jos joku nyt the miehen tunnistaa, niin ajatus ei ole tavata tai sotkea perhesuhteita (oletan että jos perhettä on toivonut niin sellanen varmaan on). Enkä välttämättä oikeasti aijo karata kotontani vaikka säännöllisesti sitä omalle puolisolle lupailenkin. Ainakaan muutamaan vuoteen.

0

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

        Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
        Maailman menoa
        34
        1982
      2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        177
        1934
      3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

        Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
        Maailman menoa
        392
        1822
      4. Mies profiloin sinut

        Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
        Ikävä
        216
        1258
      5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

        Ja selvitetään nämä tunteet?
        Ikävä
        92
        1133
      6. Kiantama kartelli

        Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
        Suomussalmi
        34
        990
      7. Unohdettu parannuksen kaste

        Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
        Kaste
        693
        935
      8. Oletko ollut *ittupää

        Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
        Ikävä
        95
        775
      9. Kiantama oy

        Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
        Suomussalmi
        15
        708
      10. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

        Vielä tässä elämässä.
        Ikävä
        32
        694
      Aihe