Auttakaa kanssaratsastajia. Järvenpäässä monen tallin käyttämä maastoilupolku on jäämässä frisbeegolffareiden radan alle. Alueella on tilaa kaikille, mutta golffarit eivät halua keskustella. Koko asia on päätetty ja valmisteltu salassa.
Haluamme, että asia otetaan uudelleen käsittelyyn ja maasto suunnitellaan niin, että sinne mahtuvat kaikki harrastajat. Jos haluatte auttaa, lukekaa adressimme ja allekirjoittakaa se. Haluamme vain reilun käsittelyn.
http://www.adressit.com/selvityspyynto_jarvenpaan_lemmenlaakson_frisbee-golf-radasta
Kiitos, kun luit tämän. :)
Järvenpää tuhoaa maastoilupaikan, auttakaa
Tilaa_kaikille
2
158
Vastaukset
- Polle_käsiveskaan
Ensin annetaan rakentaa paikka täyteen talleja ja sitten annetaan maastot muuhun käyttöön. Ai nii, mut me ollaanki Järvenpäässä.
- Epäilyttää
Tuo koko päätöksenteko on syytä avata. Miksi se on pitänyt tehdä salassa. Onko siellä joku sukulainen saamapuolella? Sitä paitsi nuo frisbeegolffareiden maalit pitävät älytöntä meteliä, kun niihin osuu kiekko. Minusta se ei sovi luonnonsuojelualueelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1014954
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2502037- 891673
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401190Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3371163Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051100- 501099
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1481070- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85984