Hän eilen kännissä minulle sanoi, että kohta se on menoa ja hän tulee poistumaan täältä, yritti myös iskeä naisia baarista, mutta ruma kun on niin naiset vain vittuilivat. Kaverillani ei kuitenkaan tule vieläkään olemaan munaa kunniakkaaseen ratkaisuun, jonka on halunnut tehdä jo yli 10 vuotta ja varmasti kärvistelee taas hengissä peräkammarissaan tämänkin talven ja kärsimys senkun lisääntyy.
ATM kaverini suunnittelee itsemurhaa edelleen!!
Naisasialooser1
58371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Sitä mä vaan ihmettelen että naiset jakaa kaikenmaailman mutakulleille, muttei sosiaalisesti kömpelö tavismies kelpaa edes säälistä yhdenyön panoksi. Kyllä puheliaille juopoillekin annetaan, mutta hiljainen tavismies ei saa vaikka sitä pyytäisi ujosti ääneen.
Jos puhelias juoppo saa puhuttua pillua kolmenkimppaan peräkamari kaverilleen kans systeemillä, niin mikä siinä on niin vakeeta antaa välillä ihan suoraan sille peräkamarinpojalle. Ei saatana ne etnoytmit kummiskaan mitään eroo tee ootteko jakanu sadalle tai tuhannelle ja yhdelle, ette te kerro kumminkaan raakaa totuutta.
Se vittuilu nyt on puolin ja toisin ihan turhaa. Jos joku nyt ryhtyy iskemään, niin eiköhän tuota saa torjuttua ilman vittuiluakin. Vaikka joskus miehet alkavat sen ensin, koska torjutuksi tuleminen loukkaa..
Onko sillä sun kaverilla mikä syy, että on jaksanut hengailla tähän saakka? Siis onko mitään muuta millä saisi elämäänsä elämisen mieltä, kun nainen? Ehkä kaveriporukassa lähdette reissuun maalimaa katsomaan ja näkemään muutakin, kuin ankeita kotokulmia joissa ne huonot fiilikset ehkä vaan korostuu? Irtiotto masentavista ympyröistä voisi piristää. :)
Toivottavasti.
Ei ole mitään syytä hengailla, ainut syy miksi hän täällä hengaa kuten itsekin on sanonut, on se ettei hänellä ole munaa tappaa itseään. Kerran oli pyöritellyt hirttosilmukkaa peräkammarinsa puukuurissa, mutta ei ollut kanttia silloinkaan.
Syy se on sekin. Kaikki syyt hengailla eivät ole aina ilmiselviä, mutta tarkemmin asiaa kun miettii jokaisella on joku syy, kunnes syyt loppuu.
Sä et varmaan sitten voinut mitenkään edes yrittää piristää häntä...?
Hän on halunnut poistua täältä jo yli kymmenen vuotta, ei siinä mitään piristykset auta.
Paljonkos ATM kaverillasi on ikää?
33 vuotta.
No eihän sitä nyt noin nuorena kannata vielä itseltään henkeä riistää. Hänen miehistyminenhän on vasta alkuvaiheessa. Kunhan hän on yli 50-vuotias niin ulkonäkökin on muuttunut charmantin harmaahapsisen herrasmiehen ulkonäöksi. Sitten vain puku päälle ja salkku käteen niin varmasti alkavat naiset kiinnostumaan.
Hei nalli, vähän off topic tässä (kuitenkin asiaan liittyen) niin olen miettinyt kirjoittamiasi itsemurhatapoja viimeisen vuoden aikana, mutta tullut lopulta siihen tulokseen, että sellainen raaka mutta todella kunniakas tapa päättää elämä - kuten kesällä mainitsemasi tapa moottorisahalla - ei ole realistista ainakaan minun kohdallani.
Vaikka olen nyt 29 vuotiaana helv rumana hardcore ätminä täysin sinut itsemurhan kanssa niin silti itse lopputilanteessa on vaikea tehdä mitään näyttävää itsemurhaa koska siinä tunnetilassa voi helposti vain vammauttaa itsensä pysyvästi ilman mahdollisuutta yrittää myöhemmin uudestaan.
En suunnittele enää mitään näyttävää ja väkivaltaista poismenoa vaikka se olisikin kunniakas tapa lähteä ja saisin olla "ei-luuseri" edes sen lyhyen hetken ajan juuri siihen liittyvien epävarmuustekijöiden takia.
Enssijaisesti haluaisin että voisin päättää elämäni haluamallani hetkellä valvotussa tilassa esim. yhdistetyllä unilääke-pentabarbituraattiannoksella, mutta kun se ei nyky Suomessa ainakaan vielä ole mahdollista niin olen päätynyt junan alle hyppäämiseen.
Täytän 30v huhtikuussa ja viimeistään sinä päivänä toteutan itsemurhan. Mitään itsesääliä, katkeruutta ei ole enää mielessäni (oli kyllä monta vuotta), koen tämän puhtaasti järkipäätöksenä, en vain näe mitään järkeä jatkaa elämää 24/7 kituen tämmöisenä rumana ja monivammaisena HC-ätmiluuserina jolle naiset eivät ikinä edes hymyile, muista asioista puhumattakaan.
Kiitti kuitenkin kaikista vinkeistäsi, en vain usko että pystyn viimeisellä hetkellä mihinkään raakaan poismenoon vaikka siitä vielä kesällä haaveilinkin.
Koska sinulla ei ole enää mitään hävittävää, niin laita kuva naamastasi, jotta kaikki palstalaiset saavat tietää minkä näköinen on helv ruma hardcore ätmi.
Kiitos positiivisesta palautteesta ja mukava kuulla, että olet saanut inspiraatiota antamistani itsemurhavinkeistä vaikka rohkeutesi ei niihin ihan riittäisikään.
Junan alle hyppääminen on myös miehekäs ja raaka tapa lähteä, eräs vanhempi sukulaismies liittyi kyseisellä menetelmällä kunnian miesten joukkoon jo vuonna 98. Se vain ei ole kovin uniikki tapa, luin nimittäin eräästä veturinkuljettajien sivulta, että joka viikko jossain päin Suomea joku hyppää sinne junan alle.
Olet oikeassa siinä, että itsemurha on järkipäätös, itsekin olen asiasta monesti puhunut. Sitä ei tehdä hetken mielijohteesta vaan se on monesti hyvinkin pitkän, vuosien tai jopa vuosikymmenien prosessin ja pitkän harkinnan tulos. On siis monen mutkan kautta päädytty siihen, että itsemurha on ainut järkevä ratkaisu kyseisen ihmisen tilanteeseen.
Ja naisettomana rumana HC-AT-miehenä vuosia tai vuosikymmeniä kituminen on juurikin tuollainen em. prosessi ja kyseiseen ongelmaan ainut käypä hoito on itsemurha.
Muista, että se junan alle meneminen on pieni hyppy miehelle, mutta valtava hyppy miehen kunnialle. Voimia sinulle toteuttaa tuo hieno ja ihailtava teko sitten kun aika koittaa, muista että monella miehellä ei ole munaa tappaa itseään kun on sen aika vain rohkeat tosimiehet siihen pystyvät.
Huhtikuu on mielestäni yksi parhaista ajankohdista rumalle HC-AT-miehelle suorittaa itsemurha, koska silloin ollaan kevään kynnyksellä ja kohta ulkona alkaa näkyä kauniita vähäpukeisia naisia, jotka lisäävät HC-AT-miehen 24/7 kestävää kitumista entisestään.
Älkää nyt junan alle menkö. Pahimmillaan osuma ei ole hyvä ja jäät kitumaan luut murskana pitkäksikin aikaa ennen kuin ambulanssihenkilökunta palomiesten avustamana saa sinut irti junan rakenteista ja saat lopulta kuolla valtavaan verenhukkaan, kun ruumiisi saadaan lopulta irti junan rakenteista.
No kyllä se osuma menee täysin nappiin jos juna toista sataa ajaa päin.
Veturinkuljettajallakin on silmät ja junassa on jarrut. Että ei kaikki tapahdu niin kuin itse toivoo.
Pimeällä ei ainakaan kerkeä näkemään saati jarruttamaan, enkä kyllä ole kuullut että kukaan olisi henkiin junan alta jäänyt. Yhden tapauksen tiedän, missä mies yritti itsemurhaa, mutta hän oli polvillaan radan sivussa niin että vain pää kolahti junaan ja jäi henkiin.
Tunteeko sun ytm kaverisi tämän atm kaverisi? Ehkä se voisi saada pillua ytm kaverisi siivellä, ei se ainakaan täysin mahdotonta ole
Tuntee kyllä, mutta ei ruma mies saa pillua siivelläkään.
Miksi se ei unohda "haisevia reikiä" ja rupea MGTOW-mieheksi? Omien juttujesi mukaan se ratkaisee kaiken.
Koska hänellä on paljon muitakin ongelmia kuin naisettomuus.
Naisettomuus nyt ei ole korjattavissa, mutta entäs ne muut ongelmat? Ovatko ne poistettavissa? Jos hän saisi poistettua muut ongelmansa niin hänhän voisi tyytyväisenä voittajana siirtyä MGTOW-mieheksi koska on jo tehnyt kaiken mitä voi tehdä.
Köyhyys, peräkammarinpoikuus, mt-ongelmat, täysin riippuvainen äidistään. Niitä ei tuota vain lähdetäkkään poistamaan.
Muutto halpaan vuokrakotiin ja aluksi toimeentulotuella, asumistuella yms. elämistä. Seuraavaksi koulutuksen ja/tai työn hankkimista. Miten aikuinen mies voi edes olla riippuvainen äidistään?
Hän on äidistään taloudellisesti täysin riippuvainen, ei hän ole missään kirjoissa eikä kansissa joten ei saa toimentulotukeakaan.
Kyllähän suomessa paperittomat miehet ovat ennenkin saaneet toimeentulotukea.
Ei ole mahdollista, paitsi jos hänen syntymänsä on salattu viranomaisilta.
Tarkotin että ei ole missään kelan tai työkkärin listoilla niin että saisi mistään mitään tukia kun ei hän niitäkään jaksa hakea.
Niin pesunkestävä ATM jo syntyessään että olemassaoloa ei olla kehdattu kertoa kenellekään?
Eikö tossa ole jo kyse enemmänkin omasta laiskuudesta, jos ei viitsi edes hakea työttömyyskorvauksia ja muita etuuksia, joihin kuitenkin on oikeutettu. Varmasti parantaisi elämää melkoisesti, kun olisi edes rahaa käytössä jonkin verran.
Näyttää sillä olevan kuitenkin rahaa käydä baarissa.
Joskus harvoin on kun äidiltään sitä rahaa saa.
Mistä sinä saat rahasi? Käytkö töissä ja ansaitset itse rahasi, niin kuin jokainen normaali ja ahkera henkilö?
naisasialooserista ollaan palstalla montaa mieltä mutta hän ansaitsee arvostusta siitä ettei tuomitse ja syyllistä ätmien itsemurha-ajatuksia. Naisettomuuden ohella juuri syyllisyys aiheuttaa eniten kärsimystä. Hyvä että edes joku täällä yrittää vilpittömästi tehdä itsemurhasta hyväksyttävän teon muiden ihmisten silmissä.
Viimeinkin NAL alkaa saada positiivista palautetta vuosia kestäneestä työstä,kun hän on tätä aihetta käsitellyt.
On todellakin mukavaa saada positiivista palautetta pitkäjänteisestä ja erittäin paljon vastustusta ja tuomitsevia asenteita kohdannesta työstäni. Mutta kuten oliko se Winston Churchill vai kuka se sanoi, että ole onnellinen jos kohtaat vastustusta, silloin olet tehnyt ainakin jotakin oikein. Se on ollut periaatteeni kun olen ajanut itsemurhalle hyväksyntää ja sen ansaitsemaa kunnioitusta ja ihailua.
Suomi on esim. Japaniin verrattuna erittäin takapajuinen ja täysin väärillä asenteilla varustettu maa mitä tulee ihmisten yleisessä suhtautumisessa itsemurhiin, mikä on mielestäni hyvin erikoista koska Suomi on kuitenkin maailman top 10 maiden joukossa itsemurhien määrissä väkilukuun suhteutettuna.
Meidän pitäisi ottaa ehdottomasti mallia Japanilaisesta kulttuurista, Japanissa ei luuserismia ja kunniatonta pelkuruutta hyväksytä ja Japani onkin yksi maailman kehittyneimmistä ja parhaiten taloudellisesti menestyvistä valtioista, vaikka tiede ja tekniikka on siellä edistyksllistä ja he ovat niissä asioissa maailman kärjessä niin vanhoja perinteitä ei ole unohdettu vaan ne on hienosti sulautettu osaksi huippunykyaikaista yhteiskuntaa.
Japanissahan itsemurha ei ole vain hyväksyttävää vaan se nauttii siellä myös ansaitsemaansa arvostusta ja kunnioitusta kuten on nauttinut jo vuosituhansien ajan. Siellä jos ihminen joutuu häpeään, niin koko yhteisö odottaa hänen lunastavan kunniansa suorittamalla itsemurhan ja näin saavan arvostuksensa takaisin.
Meillä taas häpeässä ja kärsimyksessä kituvien HC-AT-miesten odotetaan jatkavan kärsimyksiänsä mahdollisimman pitkään ja solvataan itsemurhan tekijöitä pelkureiksi. Uskomaton asenne.
Mietikkää, että miehet menee inttiin ja ovat valmiita puolustamaan henkensäkin uhalla kotimaata ulkoista uhkaa vastaan mutta kukaan nainen ei voi suoda tälle ätmille suoda seksiä edes yhtä ainutta kertaa. Mitä se kertoo naisen mukamas korkeasta empatiakyvystä? hmpf
Saanko panna ATM kaveriasi perä rööriin?
Perä rööriin kairaaminen. Se on heteroille.
Olen ytittänyt avaikka kuinka monta kymmentä naista iskeä mutta aina tulee pakit.
Kyllä se miehen rumuus on syynä ettei saa naista edes yhdeksi yöksi.
joo ja pakkien päälle tulee vielä nää naisten tyhmät 'luonne ratkaisee, ei ulkonäkö' jutut, tosi kiva kuulla niitä kun on saanut 10v aikana kirjaimellisesti satoja pakkeja hetimiten 1-2 sekunnissa
Läheistä sukua oleva alle 30 vuotias teki tämän lopullisen ratkaisun.
Minulla meni noin 40 vuotta selvitä siitä.Raskas taakka on ollut kantaa.
Oliko hänkin HC-ATM? Millä tavalla hän tuon kunniakkaan teon suoritti?
Naiset+eivät+koskaan+missään+olosuhteissa+ikinä+ajattele+HCAT+miehen+tarpeita,+tunteita+tai+yhtään+mitään+muutakaan,+me+olemme+100%+pelkkää+ilmaa+naisille:((
Millä tavoin itse ajattelet naisen tarpeita?
Niinpä.+Jos+mies,+joka+on+rumempi+kuin+95+%+muista+miehistä+niin+hän+voisi+täyttää+sellaisen+naisen+tarpeet,+joka+on+rumempi+kuin+95+%+muista+naisista.+Se+olisi+mielestäni+reilua+ja+tasa-arvoista.+Ja+minkälainen+nainen+on+rumempi+kuin+95+%+muista+naisista?+Vanha+mummo.
33 vuotiaat on pieni ikäluokka. Hyvin pieni. Ei ihme että monet on jääneet ilman naista. Ainakin jos saman ikäisiin naisiin vertaa.
Peruskouluaikoina yhden kaverini isä jäi junan alle niin että pääkin irtosi ja lensi seuraavalle seisakkeelle saakka. Olihan näyttävä lähtö !. Tosin en tiedä yhtään oliko tapaus onnettomuus vai ei.
Jukolauta, tuo on kyllä ollut komea lähtö!
P.S. Yhden armeijakaverini isä leikkasi itseltään isolla pöytäsirkkelillä pään irti, tuo kaverinikin sanoi että hieno tekniikka, pää oli leikkautunut nätisti irti, todella miehekäs lähtö oli kyllä tuokin.
Mikä oli ollut motiivina itsemurhaan?
En tiedä, eikä tiennyt tuo kaverinikaan, isänsä oli kuitenkin tiettävästi pillua saanut ja hänellä oli myös hyvin pärjäävä maansiirtofirma.
Minun yksi kaveri teki hitaan itsarin viinalla ja pillereillä. Siitä on 5-6 vuotta aikaa, valitteli aina että on yksin ja sittewn se alkoi juomaan viinaa urakalla. Veti kai liikaa pameja ja kuoli
Viimeistään ensi vuosisadalla ihmiset katsovat taaksepäin historiassa ja kauhistelevat kuinka julmia ja raadollisia yhteiskunnat olivat vielä 2000-luvulla kun eivät sallineet elämän päättyä sitä haluaville. Belgia, Hollanti ja Sveitsi ovat jo hyvää matkaa siihen suuntaan, että yhä useammille sallitaan eutanasia riippumatta syistä.
Sveitsissä mm. sallittiin alkuvuonna terveelle 70 vuotiaalle amerikkalaisnaiselle (EXIT yhdistys Sveitsissä palvelee myös ulkomaalaisia) eutanasia joka vain ilmoitti syyksi ettei halua vanhuuden olevan taakka lapsilleen.
Mielestäni eutanasia pitäisi olla ehdoton perusoikeus jokaiselle ihmiselle, ainoa mistä pitää keskustella on missä vaiheessa eutanasia myönnetään erilaisissa tilanteissa eläville ihmisille. Parantumattomasti sairaille välitön eutanasia ja terveillekin niin halutessaan viimeistään 1-3v päästä useamman pyynnön jälkeen.
Liikakansoitus tulee olemaan massivinen ongelma jo lähivuosikymmeninä, antaa niiden elää jotka haluaa elää ja niiden kuolla jotka haluaa kuolla. Tämä pitäisi olla aivan itsestäänselvä asia.
Naiasialooserin ATM-kaverille pitäisi suoda eutanasia välittömästi.
Sinun on syytä tietää että nämä järjestelmät luodaan vain väärinkäyttämistä VARTEN. Ihmisten tuskista ei kukaan välitä jollei hyödy siitä itse. Motiivina on raha , valta tms. Liikakansoitus on toki ongelma esim afrikka.
Juuri näin pitäisi asian olla. Ja jos yhteiskunta olisi inhimillinen, se ottaisi asian hoitoonsa eikä antaisi kaikkea valtaa yksityisille toimijoille. Näin voitaisiin ehkäistä väärinkäytöksiä ja silkkaa rahastusta. Olen samaa mieltä siitä, että ihmisten määrä tulee lopulta ajamaan tämänkin asian läpi, vaikkei juuri kukaan tahdo vielä järkiargumentteja kuunnella.
Omalla kohdalla rahat on jo jemmassa klinikkakäyntiä varten. Kun aika tulee, niin tiedän homman hoituvan asianmukaisesti eikä tarvitse itse osaamattomana räpeltää ja epäonnistua.
Nuo eutanasiapalvelut voitaisiin myös ulkoistaa yksityisille klinikoille, minäkin voisin perustaa itsemurhaklinikan, joka tarjoaa asiakkaalle varman kunniallisen kivuttoman lähdön.
Kirjoitteleeko ATM-kaverisi sattumoisin tälle palstalle nimimerkillä Ex----------PUA?