Otin elämäni ensimmäiset rakennekynnet ja käytän myös piilareita. Ongelma on nyt se että otin piilarit ennen pois peukalon ja etusormen "pihtiotteella". Nyt se ei oikein onnistu kynsien vuoksi tai vähintään silmät punoittaa niinkuin kunnon bileillan jälkeen... Sormet eivät myöskään ole sieltä pienimmästä tai pikkunäppärimmästä päästä :-( Voisitteko auttaa ja kertoa miten/millaisella otteella saatte tällä combolla itse piilarit pois silmiä tuhoamatta? Kiitos vastauksistanne :-)
Rakennekynnet ja piilarit
Punasilmä
2
152
Vastaukset
- Punasilmä
Oikeasti? Oisko kenelläkään antaa ideoita?
- ihan-oikeesti
Yksinkertaista: poista ne rakennekynnet, niin arkielämä on taas helpompaa.
Sanoin saman kaverilleni, joka hankki rakennekynnet jo raskausaikana, sai terveen vauvan ja ihmetteli sitten, että miten siitä vauvanhoidosta selviää kun on sellaset kynnet...
Joo-o, eipä tässä maailmassa selviä mistään käyttämättä joskus omaakin järkeään, niin se vaan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768