oliko hyvä aamupano?
saitteko tytöt aamulla munaa ennen töihin lähtöä?
6
105
Vastaukset
- elluhalloyb
Aamu rakastelut ihania(*_*)💋
Joo! Munaa, leipää ja kasviksia sekä juomaksi teetä, kuten joka aamu.
Sain viime yönä jyystettynä
valtakunta kirjoitti:
😂 .
Mut mun paikat tuoksui ihanalta ja valmiilta.Nyt söin munia "aamupalaksi"
- että.silleen
Mistäs tiesit? Emo kun illalla viimein kotiutui, (systeri palautti) oli hänellä mukanaan tuomisina 6kpl ankanmunia.
Tänä aamuna keitin kaksi n.6min.munaa meille ja syötiin ne leivän ja teen kera, aamupalana.
Kyllä on makueroa kaupassa myytäviin kananmuniin. Ankanmunat on hieman kookkaampia kuin kananmunat... ja nämä olivat vielä aivan tuoreita munia, piti syödä lusikalla kaivamalla kuorensisältä.
Munan keltuainen oli jäänyt hieman pehmeäksi eikä kuori ei irronnut munasta...
Hittolainen mitä räpeltämistä oli mun munan syöntini, Emo totesi tyynen rauhallisena:
Pese sormesi ja ota jälkiruokalusikkat meille, nämä pitää kaivaa kuoresta ulos, koska ovat tuoreita. Ankanmuna on erittäin hyvän makuista! Nam.nam!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233