http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/170013/735a14a80e
Perussuomalaisten ajatuspajan tuore julkaisu on kokoelma feministejä parjaavia mielipidekirjoituksia. Kirjoittajien joukossa ei ole yhtään vakavasti otettavaa tutkijaa, vaan kyseessä on lähinnä kokoelma kummallisia mielipidekirjoituksia.
Kirjan julkaiseminen on erikoinen veto Suomen Perustalta ja sen lähinnä perussuomalaisista kansanedustajista koostuvalta hallitukselta. Ajatuspajan tehtävä kun tuskin on karkottaa puolueen viimeisetkin naiskannattajat.
Naiset pakenee persuista
16
75
Vastaukset
- näin-on-käynyt
Persuista on lyhyessä ajassa lähtenyt 16 naispuolista kunnanvaltuutettua. Niin kertoo Soinismin Musta Kirja. Ilmeisesti vain naiset, jotka tahtovat käyttää persupuoluetta jonkun henkilökohtaisen kaunansa kostovälineenä, kannattavat enää persuja??
- VoeTaevas
Mikä on henkilökohtainen kauna?
VoeTaevas kirjoitti:
Mikä on henkilökohtainen kauna?
Tuskin kukaan, keskenäänkin rähisevän ja kähisevän peräreikäpuolueen kautta, kuvittelee mihinkään yhteiseen voivan mitenkään vaikuttaa. Jäljelle jää henkilökohtaisen kostamisen motiivi. Sikäli, kun sekään, suomen surkeimman puolueen kantta onnistuu.
- 17plus
VoeTaevas kirjoitti:
Mikä on henkilökohtainen kauna?
Muistaakseni muuan persuja läheisesti rakastava kokoomusedustaja oli sukunimeltään Kauna. Hänen mielestään maahanmuuttajilla on aivan liian hyvät lastenvaunut.
- tuomittu_pikarakastaja
Putkonen on tämänkin persujen hengen tuotteen paras puolesta puhuja ja se kertoo paljon !!!
- PepePallopää
Miksi täällä kirjoitellaan ihan höpöjuttuja?
- ikävissään.piruilevat
Naiset purkavat pahaa oloaan ryhtymällä persujen kannattajiksi. Mistä se paha olo johtuu? Tiedän ainakin yhden varman tapauksen, mutta ei siitä sen enempää ;-) Politiikalla asian kanssa ei loppujen lopuksi ole kuitenkaan juuri mitään tekemistä.
- PepePallopää
Puhu ihan omasta puolestas vaan :-)
- vuosipäivät.vilistää
Ei se paha olo persuilemalla lähde. Se lähtee jollain ihan muulla, kuten hyvin tiedät?! ;-)
- P.Pallopää
Yleensä lähtee lepäämällä?
- ihmeellisiä-asioita
Totta tuokin. Tosin, se on ratkaisevaa missä lepää ja miten lepää. Jos on ollut oikein paha olo, tarvitaan suusta suuhun tekohengitystä. Siinä helposti lähistön kuusetkin kaatuu??
- P.Pallopää
Niinhän se menee, että lusikka seinässä kaataa pitkän rivin kuusia. Näin sanoo ikiwanhat
- simasuun.nähnyt
Oi niitä aikoja - ja tapoja!!
- P.Pallopää
Hmmm, niinpä.
- i-w
Meitin muija mihinkään lähe. Tossa se köllöttelee onnellisna.
- MihinNaisiaTarvitaan
Leijonariipus-Lindströmin kotikaupungissa naisten syrjintä on ollut ehkä kaikkein räikeintä. Kaikki pätevimmät naiset on systemaattisesti syrjäytetty ja jäljelle on jäänyt vain kahvinkeittäjäpönöttäjät, joista ei ole vaaraa ministerin poliittiselle uralle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439518"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn544136Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.553737Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1292724Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1102565Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1542345Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271997Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait191724Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331497- 711317