Olen monesti miettinyt sitä, onko olemassa mitään tiettyä asiaa naisessa, joka viehättää miehiä noin yleensä. Onko se aina se ulkonäkö vai ratkaiseeko persoona enemmän kun mies ihastuu naiseen?
Minkälainen nainen viehättää miestä?
kissaemo
205574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ulkonäkö vetää puoleensa, mutta kyllä se on "se jokin" toisen ajatusmaailmassa, luonteessa ja muussa olemuksessa mikä saa lopulta tarttumaan koukkuun.
"Se jokin":han tarkoittaa eri asioita eri ihmisille.
Semmoinen C-kupeilla varustettu normaalivartaloinen 166,5 cm pitkä älykäs, huumorintajuinen, sosiaalinen yhdenmiehen nainen. Tuommoisen ottaisin heti itselleni ikiajoiksi!
Näin kun olen yhtä pitkä kuin suomalaisten miesten keskipituus... mietityttää tuo pienen ja söpön vaatimus.
Kaikki pitkät miehet näyttävät seurustelevan sinttien kanssa. Joten meille sopusuhtaisille ja ihmisen mittaisille naisille jää ne sintit miehet, joiden itsetunto ei riitä edes meidän vikittelemiseemme. Joten se siitä.
Itse olen siinä 170cm kieppeillä...mies on 190cm, että eipä ne kaikki mitään kukkakeppiä halua...toisaalta olenhan minäkin lyhyt häneen verrattuna:)Mutta muutoin koroissa varsinkin pitkä moniin miehiin nähden...
mä olen myös n. 170-senttinen, avomieheni on 175cm. Mua ei pituus häiritse eikä myös avokkiakaan (jolla on muuten ego kohdillaan) ja käytän arkisin korkeita korkoja. Joskus aikanaan yksi existäni oli 168cm, oli erittäin mukava tyyppi, ulkonäössä tai muussakaan ei mitään valittamista ;) Jäin miettimään, että kaikki miehet menneisyydessäni ovat olleet 168-175-senttisiä, hassua :) Tykkään, kun ei tarvitse puhua miehen rintakarvoille tai hankkia niskakramppia suudellessa..
Tässä ei nyt ollut pointtia..
Yksi kaverini on 173-senttinen ja hänen miehensä on 185-190-senttinen, avokkini eräs kaveri on lähemmäs parimetrinen, tyttöystävä n. 175-177-senttinen ja eräs toinen kaverini on 168cm ja miehensä 184-senttinen. Eli ei kaikki pitkät miehet etsi "sinttiä" rinnalleen ja eikös se ole se kokonaisuus mikä ratkaisee, ei pituus..?
Anteeksi "pitkä ja komee" että synnyin tälläiseksi "sintiksi" 164 senttiä pitkäksi ja rakastuin 182 senttiseen mieheen .. Vielä kerra anteeksi!
hyvä jos nainen on lyhyt?!?!??! Oon ite 160cm pitkä ja musta tosiaan tuntuu että oon PITKÄ! kun kaikki tytöt on niin lyhkäsiä (155cm)!!! Ehkäpä mun kokokompleksi johtuu osin siitä et mun mieheke ei ole mua kovin paljoa pidempi.... ;)
Eiköhän olla kaikki ihan sopivan kokoisia! tsemppiä!
itse olen 183 cm , eikä ikinä ollut itseä pidempää miestä!niitä hyvän näköisiä ,kivoja, pitkiä miehiä ei vaan näytä olevan olemassa =). ei siinä sinäsä mitään vikaa ole jos mies on itseä lyhyempi. oma kultakin on melkein 10 senttiä lyhyempi ja pidän hänen seurassaan vielä korkokenkiä.. =)hih
Olennaisesta ei ole se, kuinka pitkä on, vaan se, seisooko suorassa. Hämmästyttävän paljon näkee lyysyhartioita asennossa "anteeksi, että olen olemassa". Tämä koskee kumpaakin sukupuolta.
näkee,ja kuulee näitä,jotka ei näe toisissa ihmisissä kuin vikoja.jos vain löytyy joku siitä pitää
heti huomauttaa.luulen että tämä on yksi tosi painava syy siihen miksi on niin paljon yksinäisiä ihmisiä.löydä ihmisestä se kauneus,vahvista sitä ja kas!sinulla on kumppani joka tekee sinulle sitä hyvää josta olet haaveillut.takaan että se kannattaa.
Tarvitaan monipuolinen sekoitus persoonallista kauneutta, kivoja vaatteita ja ihania sanoja. Nämä muodostavat tulenarkoja aineita pojun sydämeen.
Tottakai kokonaisuus ratkaisee. Se joka väittää muuta, on täysi idiootti. Mutta kumppania etsiessä kannattaa aina ottaa reaaliteetit huomioon. Rumemman on vaikeampi tutustua kauniimpaan.
...on ainakin alkuvaiheessa tärkeää. Totta kai!
Mutta lopulta luonteenpiirteet ratkaisevat, joista kolme on ylitse muiden: rehellisyys, itsekritiikin omaaminen ja tunneäly.
kiva extrovertti
ja kiinteet pienet tisut sekä pylly
http://www.honour.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=25_51&products_id=3635&PHPSESSID=87cbf4ab47514e9dad6db766c8e210dc
edelleenkin.niinkauan kunnes opitte käyttäymään.
Itsevarmuutta tuo kysyy, ja jos sitä ei ole niin ei tarvitse neuvojakaan täällä kysellä.
Kunhan on hetero, niin ei muulla ole väliä...
Äkkiseltään miehen pään saa kääntymään nainen, joka poikkeaa jotenkin muista: on pitkä, kaunis, rintava, rohkeasti pukeutunut tai jollakin muulla tavalla erottuu. Meillä miehillä on kuitenkin erilaisia asioita, joihin me kiinnitämme huomiota. Ei ole vain yhtä yleispätevää naisihannetta. Yksi tykkää isorintaisista, toinen pyöreäperäisistä, kolmas vaaleaveriköistä, neljäs tummista ja tulisista, viides timmistä urheilijasta, kuudes pehmeästä ja hellästä, ...
Syvällisempi ihastuminen vaatii jotakin muutakin kuin pelkät ulkoiset puitteet. Kyllä se on jokin luonteen ja käyttäytymisen selittämätön yhteisvaikutelma, joka oikean ihastumisen ja myöhemmin mahdollisen rakastumisen saa aikaan.
Toki meissä miehissäkin on niitä, joilla ei ole olemassa tunteita. On vain laskelmointia ja peliä, mutta tämä nais- ja miesrotu voidaan jättää omaan arvoonsa (tai siis sen puutteeseen).
Toivottavasti teitä on enemmänkin!