Nettitreffit on ihan turhaa!!!!

Siellä on ehkä 10% mahdollisuus, että nainen näkee sun viestin, ja ehkä 5% mahdollisuus, että siihen vastataan mitään. Koska naiset AINA ajattelee, että jos sieltä joku parempi vielä kirjottelisi mulle takaisin.

No kirjoitetaan tämän kanssa jotain turhaa, niin kerkee joku parempi putkahtaa sieltä vielä linjoille.
1298
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hiilihydraattifraktiot
Ravintotekijä Määrä MenetelmäTietolähde Julkaisu
kuitu, kokonais- 13,9 g analysoitu riippumaton laboratorio 158
sokerialkoholi 0 g j ohdettu samankaltaisesta elintarvikkeesta THL:n tuottama
tärkkelys 57,5 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
sokerit 1,9 g summattu osatekijöistä THL:n tuottama
fruktoosi 0,2 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
galaktoosi 0 g loogisesti arvioitu THL:n tuottama
glukoosi 0,3 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
laktoosi 0 g loogisesti arvioitu THL:n tuottama
maltoosi 0,5 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
sakkaroosi 0,9 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
polysakkaridi, vesiliukoinen ei-selluloosa 2,2 g analysoitu riippumaton laboratorio 19
kuitu veteen liukenematon 11,4 g summattu osatekijöistä THL:n tuottama

Äänestä

Hiilihydraattifraktiot
Ravintotekijä Määrä MenetelmäTietolähde Julkaisu
kuitu, kokonais- 13,9 g analysoitu riippumaton laboratorio 158
sokerialkoholi 0 g j ohdettu samankaltaisesta elintarvikkeesta THL:n tuottama
tärkkelys 57,5 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
sokerit 1,9 g summattu osatekijöistä THL:n tuottama
fruktoosi 0,2 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
galaktoosi 0 g loogisesti arvioitu THL:n tuottama
glukoosi 0,3 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
laktoosi 0 g loogisesti arvioitu THL:n tuottama
maltoosi 0,5 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
sakkaroosi 0,9 g analysoitu riippumaton laboratorio 1298
polysakkaridi, vesiliukoinen ei-selluloosa 2,2 g analysoitu riippumaton laboratorio 19
kuitu veteen liukenematon 11,4 g summattu osatekijöistä THL:n tuottama

Äänestä

Hiilihydraattifraktiot
Ravintotekijä-----Määrä--Menetelmä---------------------Tietolähde
kuitu, kokonais----13,9 g--analysoitu----------------------riippumaton laboratorio
sokerialkoholi--------0 g--johdettu samankalt.elintarv.--THL:n tuottama
tärkkelys-----------57,5 g--analysoitu----------------------riippumaton laboratorio
sokerit---------------1,9 g--summattu osatekijöistä-------THL:n tuottama
fruktoosi------------0,2 g--analysoitu----------------------riippumaton laboratorio
galaktoosi------------0 g--loogisesti arvioitu--------------THL:n tuottama
glukoosi------------0,3 g--analysoitu-----------------------riippumaton laboratorio
laktoosi---------------0 g--loogisesti arvioitu--------------THL:n tuottama
maltoosi------------0,5 g--analysoitu-----------------------riippumaton laboratorio
sakkaroosi----------0,9 g--analysoitu-----------------------riippumaton laboratorio
polysakkaridi, vesiliukoinen
ei-selluloosa--------2,2 g--analysoitu-----------------------riippumaton laboratorio
kuitu veteen
liukenematon-------11,4 g--summattu osatekijöistä -------THL:n tuottama

Äänestä

Ravintolisillä ei kannata pilata hyvää ruokavaliota.

Äänestä

virtuaaliviihde vetää tyhmiä höplästä

Äänestä

Tinder on parempi vaihtoehto. Tulee paljon mätsejä, jos laittaa hyviä kuvia itsestään ja ihan järkeviä naisia tullut tavattua sitä kautta.

Äänestä

90+%+on+naamasta+kiinni,+loput+kropasta+ja+siitä+kuinka+paljon+kehtaa+valehdella.+Ei+näissä+jutuissa+ole+rehellisellä+ja+ei-niin-kovin-persoonallisen+näköisellä+miehellä+mitään+roolia.

1Äänestä
  • Kroopasta ei saa tinderiin kuvia pistää.
    Joilla on hyvin treenatu krooppa, mutta kasvot rumat.
    Nainen mielummin valitsee komean kasvon, kun treenatu krooppa.

    Äänestä

Jaaha.. Vähän hassuttaa joten pahoittelen etukäteen.

Jos te miehet (suurin osa, on niitä poikkeuksiakin) pistätte kuola valuen viestejä vain niille herkuimmille tapauksille niin se on sama kuin lottoaisi. Noh lotostakin voittaa pieniä voittoja helpommin..
Miten ne "tissit tyrkyllä, huulet mutrulla ilman esittelytekstiä paria sanaa enempää" edes voisi revetä kaikille kiinnostuneille?
Vai oletteko valmiit jakamaan yhden naisen vaikka 100 muun miehen kanssa? Epäilen...

Jos ensin viittisitte vilkaista paljonko viestimäärät näyttää ja mietitte, onko teillä mitään yhteistä sen kiinnostavan naisen kanssa.

Naiset ovat yksilöitä siinä missä miehetkin.

En minäkään pistä hulluna viestiä sellaiselle, jolla näkyy vipinää jo riittävän kun vilkaisee viimeisen kk:n viestit.. Poikkeus jos ei tapaus ole näemmä itse vastaviestejä lähetellyt. Monia satoja jos näkyy puolin ja toisin niin luultavasti on jo tarjolla riittämiin muita.
Enkä pistä niille, jotka vaikuttavat aivan erityylisiltä mitä olen ja puuhastelen. Siinä on turha kuvaa katsoa jos muuten vaikuttaa täysin epäsopivalta.
Tottahan toki tälleen ei ketään löydy kovin helposti mutta empähän häiritse selkeästi vääriä tyyppejä.

Jos taas asenne on "p*llu riittää* niin muistakaa ettei naisille, seksiseuran hakijat erikseen, se muna pelkästää tai kiva naama merkitse mitään jos jutut on aivan toisesta maailmasta. Monet kun ovat hakemassa sitä parisuhdetta.. Ja ne jotka vain testaamassa ja hupia hakemassa jo vähän yksinkertaisenkin luulisi kuvista tunnistavan ;)

Äänestä
  • "Jos taas asenne on "p*llu riittää* niin muistakaa ettei naisille, seksiseuran hakijat erikseen, se muna pelkästää tai kiva naama merkitse mitään jos jutut on aivan toisesta maailmasta. Monet kun ovat hakemassa sitä parisuhdetta.. Ja ne jotka vain testaamassa ja hupia hakemassa jo vähän yksinkertaisenkin luulisi kuvista tunnistavan ;)"

    Hah!!!
    Vai että naiset hakemassa parisuhdetta. Voi olla juu mutta ulkonäkö edellä. Se että itse hain vuosikausia tositarkoituksella naista ja laitoin vain sellaisille viestejä jotka olivat edes vähän kaltaisiani ja joiden kriteereihin sovin, asuivat alle 100km etäisyydellä, en edes niille kauniimmille jne ja ainoa asia mitä nämä naiset tekivät oli se että kävivät profiilissani katsomassa kuvani ja poistuivat. Jos haukut miehiä että menevät vain pillun perässä (itse parisuhteen ja sitä mukaa tietenkin sen pillunkin kun en ole a seksuaali) niin totuus on se että KAIKKI naiset menevät vain ulkonäön perässä kierrä ja kaarra sitten sitä sanaa että mulkun perässä vaikka kuinka mutta näinhän se on kun tositarkoituksella oleva mies ei kelpaa jos naama ei riitä.
    Ja kyllä lopulta aloin katsomaan tilastoja keille ei kannata viestitellä. Hyvin usein kauniilla tai edes ihan tavallisen näköisellä naikkosella oli vastaanotettuja viestejä kymmeniltä henkilöiltä ja vastattuja joitain satoja muutamalle henkilölle. Näissä tapauksissa oli täysin varmaa että nainen ei taas tee muuta kuin katsoo kuvani ja poistuu vähin äänin. Kun taas vaatimattoman jopa ruman naisen tilastot oli päinvastoin eli enemmän lähetettyjä viestejä kuin vastaanotettuja oli sata varmaa että tällainen nainen myöskin vastaa mutta yleensä nämä rumatkin naiset vaihtoivat heti parempaan kun komeampi meistä "epätoivoisimmista" Laittoi viestiä.
    Yhteenveto on se että meille tavis miehille nettideittailut ei anna yhtään mitään koska KAIKKI NAISET MENEVÄT VAIN MIEHEN ULKONÄKÖ EDELLÄ.

    Äänestä

Tinder+on+täynnä+naisia+jotka+ei+oikeasti+halua+edes+tavata+sua.Kun+käytät+tinderiä+pitempään+niin+saat+kokea+kaikenlaista+huonoa+käytöstä:naiset+poistaa+sut+mätseistä+treffejä+edeltävänä+iltana+ihan+surutta.+Jättää+tulematta+treffeille+jonkun+"flunssa"tekosyyn+takia.+Antaa+sulle+väärän+puhelinnumeron.+Ei+vastaa.En+ymmärrä+miksi+edes+mätsäävät+jos+ei+minkäänlaista+kiinnostusta+tavata.Pelkkää+egonboostausta+99%+naisille+tai+sitten+sen+täydellisen+miesmallin+odottelua.

1Äänestä

No onhan nää keskusteltu foorumeilla monesti ja aina sama lopputulos: mies ei saa nettitreffeistä mitään. Naiset saa itsetunto boostia.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


karskimies kirjoitti:

Siellä on ehkä 10% mahdollisuus, että nainen näkee sun viestin, ja ehkä 5% mahdollisuus, että siihen vastataan mitään. Koska naiset AINA ajattelee, että jos sieltä joku parempi vielä kirjottelisi mulle takaisin.

No kirjoitetaan tämän kanssa jotain turhaa, niin kerkee joku parempi putkahtaa sieltä vielä linjoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu