Miehet aina kännissä, miehet on alkoholisteja jotka eivä voi olla kuukatta selvinpäin. Vaikeaa on luoda parisuhdetta kun miehet on aina kännissä.
Lopettakaa miehet se juopottelu
35vNainen
39180
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
"Aamukaljat" on aikamoinen turnoff.
En ymmärrä jokapäiväistä tissuttelua. Vaikkei naamat olisikaan, niin alkoholismia se on kuitenkin.
En ole virheetön itsekään, mutta alkoholismi tuo mukanaan liikaa muita ongelmia.
Antakaa pillua niin ei tarvi ryypätä.
Miehet juovat naisia enemmän, koska voivat pahoin. Henkisesti.
Mikäs se on naisten porskuttaessa vahvasti etuoikeutettuna ja hemmoteltuna sukupuolena.
Kyllähän kunnon kännit aina parisuhteen voittaa ihan helposti. Kuka jaksaa kuunnella päivästä toiseen nalkuttavaa naista tai toteuttaa tämän jatkuvasti kasvavia vaateita. Kun sen sijaan voi oleilla aivan kuten itse haluaa ja riipaista pullollisen kossua vaikka joka ilta. Ei ole mitään tarvetta mennä orjaksi töihinkään, kun ei ole jotakuta kuppaamassa rahoja.
Korkkaanpa illan kolmannentoista kaljan. Ja aamullakin ottanen, ihan vaan siksi, because I can ja because I'm worth it.
Asiaa! Äijäää!
En halua parisuhteeseen alkkista, en edes läheiseksi ystäväksi, tai panokaveriksi.
Mutta jos valintasi sinulle ok, mikäs siinä, ei kuulu minulle.
Häh kuukautta selvinpäin? Vittu kun ei pysty viikkoakaan olemaan ilman viinaa. Kännissä on mukava olla, paitsi että pillua tekee niin riivatusti mieli että.
Oletko katsonut peiliin?
Miehet tekevät parhaansa ja yrittävät juoda sinua kauniiksi. Valitettavasti se ei aina ilmeisesti onnistu. Katso peiliin.
"Vaikeaa on luoda parisuhdetta kun miehet on aina kännissä."
Parodiahorisontti ylittyy.
Sinä olet jo niin iäkäs ettet saa muita kuin niitä lähibaarin juoppoja, kohta et enää niitäkään.
Miksi miehen pitää olla kuukausi juomatta jotta parisuhde toimisi? Meni ohi. :P:D
Ne miehet jotka ryyppää niille on jäänyt henkisiä traumoja siitä kun äiti on ne vieroittanut tissiruokinnasta.
Henkisesti ja muutenkin terveet miehet ei viinaa tarvitse koskaan, eikä kaljabaareissa kulje.
Minun havaintojeni mukaan monilla absolutisteilla on lapsuudentraumoja vanhempiensa alkoholin käytöstä. Pelkäävät sitten, että saunakaljastakin jää heti putki päälle.
Syitä on varmaan laidasta laitaan ja onkin.. tuo varmasti yksi niistä syistä, mutta en usko että on edes yleisin syy.. ;P
Suurimmalla osalla varmaan syynä, entinen jonkun asteen alkoholismi ja/tai muut terveysongelmat.. mutta nämä ovat tietenkin sellaisia absolutisteja, jotka ovat aiemmin olleet jotain muuta.. ;P
Tutkimusten+mukaan+noin+10%+aikuisista+on+absolutisteja.+Suurimmat+ryhmät+lienevät+raitistuneet+alkoholistit,+uskovaiset+ja+sairaat.+Plus+mainitsemani+läheisten+alkoholin+käytöstä+traumatisoituneet.+
Enkä+minä+haluaisi+puolisokseni+ketään+edellämainituista+ryhmistä.+Parempi+vaan+kun+leikkivät+kaltaistensa+kanssa.
Terve mies ei tissejä kaipaa, en ole koskaan nähnyt kenenkään miehen juovan olutta tuttipullosta. "toista eukkoa en ota niin kauan kun äiti elää". Henkisesti terve mies ei kysy lupaa!
Ei tarvitse olla absolutisti, keskitie paras tässäkin.
Mutta jokapäiväinen tissuttelu, elämän järjestäminen niin, että voi taas hiukan "tissutella", on jo vähän liikaa, samoin muuhun elämään aiheutuvat vaikutukset. Jos muu elämä jää siksi elämättä, on se liikaa, jokainen sen varmasti ymmärtää.
Ei aina tarvitse heittää äärilaitoihin, vaikka haluaisi omaa näkemystään -tai harrastustaan- puolustellakin.
Niinhän minä aina sanon, että liika on liikaa, mutta kohtuus ei ole tarpeeksi.
Minä en tissuttele, en juo arkena, en aloita aamulla enkä makaa krapuloissani iltapäivään. Mutta en ikimaailmassa seurustelisi naisen kanssa, joka vaatisi olemaan viikonloppuiltaisin selvin päin vain periaatteesta. Onneksi olen aina löytänyt naisia, joille alkoholin käyttöni ei ole ollut ongelma.
"enkä makaa krapuloissani iltapäivään"
Katsoin jossain vaiheessa jonkun dokkarin oisko ollut yleltä, jossa tutkittiin viinan vaikutuksia eri ihmisiin.. joillakin ei tule oikeastaan ollenkaan krapulaa ja joillekin tulee helposti todella pahakin ja sitten tietenkin kaikkea siltä väliltä.. ;P
Ei ollut pelkästään siitä kiinni miten ja kuinka paljon alkoholia maksa polttaa vaan suurin syy taisi olla hajoamistuotteet tjms, eli joillakin tuotti enemmän pahaa oloa tuottavia juttuja, kuin toisilla.. ;P
Yhtä vaarallista kuitenkin kaikille.. ehkä jopa vaarallisempaa niille, joille krapulaa tai muita huonoja juttuja ei tule, koska tällöin helposti voivat juoda useammin enemmän.. ;P
"ehkä jopa vaarallisempaa niille, joille krapulaa tai muita huonoja juttuja ei tule, koska tällöin helposti voivat juoda useammin enemmän.. ;P"
No niinhän siinä on päässyt käymään. Varmaan joisin vähemmän ja harvemmin, jos seuraavana päivänä makaisin pää oksuämpärissä.
Siinä tapauksessa et kuulu mainitsemani ongelmaryhmään.
Emmäkään ole absolutisti vaikka välillä on mennytkin pitkiä aikoja juomatta yhtään mitään. Se lähinnä ärsyttää jos kaikessa mietitään vaan juomista. Joku hyvä juoma silloin tällöin on jees mutta sen kummempaa tarkoitusta ei sillä mulle ole. Myös moni ihminen on kännissä täysi kusipää ja silloin kannattaa olla muualla. :P
Joku sherrytilkkanen menee kerran pari viidessä vuodessa, känniviinoja ja kaljanlitkuja ei sitten pisaraakaa.
Ihminen muuttuu kusipääksi kännisenä, haiseekin yhtä pahalle kuin likaviemäri.
Onneksi ap mies :D
Heh, joku muu mies sit juo minun puolestani :) Ei ole tullut koskettuakaan alkoon yli 3 vuoteen, kun ei tee mieli. Ei sen puoleen en käykkään missään baareis jne. ihan turhia paikkoja.
Juominen on parhautta, nytkin kaljaa juon ja meen tänään vielä juomaan kaljaa baariin.
Olen ollut 3 kuukautta ilmann alkoholia.
Vittu kun on niin kova krapula kolmen päivän ryyppäämisen jälkeen
Viinaa kittaava mies saa helposti kiimavittua, viina näet yhdistää sukupuolet.
Viina yhdistää pitkän miehen ja lyhyen naisen.
Minä ryyppään viikonloput koska muutakaan elämää ei ole. Olen ihastunut opiskelijakaveriini ja tunnen raastavaa ikävää kun en näe häntä. Ihastus on toki yksipuoleista luultavasti.. Joka kerran kun viikonloppu on alkamassa, alkaa myös suunnaton vitutus.
Olin 4 vuotta juomatta, treenasin ja kävin töissä ja yritin löytää naisen. Naiset ei vaan halunneet tutustua enkä päässyt treffeille. Alkoi vituttaa joten aloin sitten juomaan
Juon 3 kertaa viikossa kovasti, mun maksa varmaan pamahtaa kohta mutta vittu kun ei kiinnosta. Naista saan lähes aina kun ryyppään.
Juon liian vähän eikä naiset siksi tykkää minusta.
Elämää on ja harrastuksia. Viinaa en käytä.
Ei me lopeteta juopottelua koska naisia ei kestä selvinpäin.
Niinpä ei naisia kestää selvinpäin, kännissä jotenkin kestää.
Ei sitä naista saanut raittiinakaan. Ihan sama juo tai ei niin lopputulos on aina sama. Viinasta saa sentään hyvän fiiliksen.
Naisista tulee vain pää kipeäksi.
Viinaa juodaan jotta voi tutustua naisiin. Kulttuurissamme ihmissuhteet vastakkaiseen sukupuoleen luodaan alkoholin voimalla. Jollei juo, jää yksin.