Hän pitää otsallaan vallatonta kiharaa, ja käsissään uutta sähkökitaraa. Hän tyttöjä, myös poikia naurattaa, ja kun soittaa kaikkia alkaa laulattaa. Siellä A-A-Aku Ankka, A-A-Aku Ankka, siellä Aku Ankka vaan soittaa kitaraa.
Hänen vanha kitara oli pahvista, ja mikrofonikin tehty kahvista. Meno oli ennen hirveän lattea, ei sitä viitsinyt kukaan katsella. Siellä..
Kun meno yltyi aivan hurjaksi, tunsi Aku-parka olonsa kurjaksi. Kaikki meni aivan pieleen joo, Akukin tunsi suurta ahdinkoo. Siellä..
https://www.youtube.com/watch?v=XY-K2RbMqxY
lyriikkaa tässä
njibre
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.754797HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen1814558Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu523803Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty833180- 471765
Anteeksi mies
Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert251514- 141328
Mulle tuli tunne
Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?221252- 151164
- 381121