Ollan oltu 2 vuotta avoliitossa ja on yhteinen lapsi. meillä menee asiat hyvin ja avoimia toisillemme ollaan (ainakin luulin) . Mies salaa/jättää kertomatta että näkee ex vaimoaan jonkun verran ja matkaavat yhdessä myös venäjälle tankille. Kun jää valehtelusta kiinni suuttuu mulle kun sain tietää ja lähtee ovet paukkuen.. mustä voisi olla kyse?
Luottamuspula
6
263
Vastaukset
- oppeliini1
Mies ylläpitää haaremia. Tyydytko sinä lopuksi elämääsi siihen? Aiotko tehdä lisää lapsia haaremiin? Kuinka monta muuta kuuluu ryhmäänne? Asutteko kaikki saman katon alla? Miksi valitsit juuri hänet lapsesi isäksi?
- Asiantuntija-
50% avioliitoista päätyy eroon. Syitä eroon on seksin puute, valehtelu, luottamuksen puute, ei ota toista huomioon.
- opijo
Otit jonkun toisen jämän, sait toisen jämän. Heitä kolmannelle!
- älä_ole_paranoidi
Miksi miehesi ei saisi nähdä ex-vaimoaan?
Mitä pahaa siinä on jos istuvat joskus samassa autossa? - Näinseonvain
Niin voit sanoa että tiedät sen mutta et suutu. Jutelkaa avoimesti et pysty estämään oli sitten ystävyyttä tai jotain muuta. Älä ole mustasukkainen vaan kerro tietosi ja sano ettei sinua häiritse. Koska mies itse kantaa sen vastuun tekemisistään.
- jännämiesjollapanorinki
Noita raivokohtauksia ne salapanot teettää. Mulla on kokemusta niistä, sitä vaan kilahtaa ihan turhistakin jutuista. Etenkin tuollaiset salapanon paljastumiset saa kilahtamaan. Ei vaan pysty millään oleen viilee noissa tilanteissa, vaikka kuinka tietää että pitäis olla kuin ei oliskaan.
Miksi luulet, että olette avoliitossa yhä vaikka on lapsikin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125876
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103845"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276657- 70595
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73583Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33483