Voidaan sanoa, että suurin osa arabeista vihaa ja kadehtii Suomea ja länsimaita. Yksikään arabi tuskin edes pitää Suomesta. Tämä näkyy mm. siinä, että paikallisia lakeja ja tapoja ei kunnioiteta lainkaan.
Kysymys kuuluukin, miksi pitäisi sallia moisten ihmisten maahanmuutto Suomeen?
Kysymys kuuluukin, miksi pitäisi sallia moisten ihmisten maahanmuutto Suomeen?
Vastaukset 12
Vanhimmat
nii-i. jos niitä on pakko ottaa, niin ei ainakaan niitä uhmakatseisia, moskeijoiden nurkilla notkuvia nahkatakkisia 18-40-vuotiaita risupartoja. mielummin rauhallisia, koulutettuja ja ei-muslimeja. parastahan olisi, jos ei näitä 'häirikkökansoihin' kuuluvia ihmisiä tarvitsisi ottaa lainkaan, vaan otettaisiin mielummin rauhallisia, suvaitsevaisia ja ahkeria buddhalaisia kaakkois-aasiasta/taolaisia ym. kiinasta, tai vaikkapa maltillisia hinduja intiasta.
Oletteko useinkin nähneet näiden parjattujen "lähiöblondejen" käsipuolessa parrakasta kiihkomuslimia? Vai miten kysymyksesi liittyy monikulttuurisiin suhteisiin?
En puhunut partaisista kiihkomuslimeista yhtään mitään. Kysymys liittyy monikulttuurisiin suhteisiin síten, että ongelmanaiheuttajista (arabimiehet) suurin osa saapuu Suomeen suomalaisen naisen takia.
...sitten millaisia ongelmia he ovat aiheuttaneet sinulle hekilökohtaisesti? Vai oletko sinakin tilastomiehiä?
Että onko minut raiskattu arabien toimesta niin ei. Henkilökohtaisia haittoja ovat olleet mm.: yksi päällekäymisyritys kadulla, pari kömpelöä kusetusyritystä rahan kanssa pizzaa hakiessa, tyttöystävän käpälöinti kun olin poissa ravintolapöydästä.
Yleisemmällä tasolla huomaamiani haittoja ovat epäkohtelias käytös, kova ääni, ja länsivastaiset sekä Suomi-vastaiset mielipiteet.
Tuot mieleeni erään entisen lukioaikaisen luokkakaverini. Se kävi keskustassa dokaamassa kahdesti vuodessa ja sai aina turpaansa. Minä kävin joka viikonloppu, enkä koskaan joutunut hankaluuksiin. Kaverista vika oli muiden, minusta kaverin oma vika.
Miksikö kerroin tämän tarinan? Koska sinä olet kuin se kaverini. Sinulle ja tyttöystävällesi sitten on ehtinyt sattua ja tapahtua arabiveljien taholta. Minä sentään liikun vaimoni takia ympyröissä, jossa on paljon ulkomaalaisia, enkä siltikään ole kokenut moista.
Tosin ravintolassa arabimiehet ovat kovin kiinnostuneita vaimostani. Tähän asti he ovat uskoneet puhetta paremmin kuin suomalaiset kanssaveljensä.
"Ehtinyt tapahtua"? Piditkö noita muutamaa mainintaa jotenkin jännityksentäyteisenä elämänä? Missä maakuopassa oikein asut?
Olen asunut kohta 30 v. pk-seudulla, ja 90 % niistä muutamasta hankalasta tilanteesta johon olen joutunut on johtunut nimenomaan arabeista.
En oikein ymmärrä, miksi lähdet puolustelemaan arabeja. Luuletko, että se on jotenkin sinun etujesi tai totuudenmukaista?
tuota minä itsekin epäilen..ehdit vaan sanoa sen ensin!
Eli se oli sen pikkytytön omaa syytä, että ne kolme arabia raiskasivat sen viime syksynä. Hyvä tietää!
Kuka täällä on kenenkään rikoksia vähätellyt tai lasten raiskausta hyväksynyt? Tuomitsen kaikki rikokset, oli ne sitten kenen hyvänsä tekemiä.
Ei vain pitäsi yleistää. Jos Jammu Siltavuori on lastenraiskaaja, tarkoittaako se, että kaikki muutkin samannäköiset, -ikäiset tai samassa paikassa asuvatkin ansaitsevat tuomion? Tähänhän yleistyksesi koko kansanryhmää kohtaan johtaisi.
jos jos Suomalaiset tekisivät samassa suhteessa törkeitä rikoksia kuin arabit, olisi täällä tuhansia jammuja.
Willewallaton se jaksaa...
Taisi muuten 9/11 Attallakin olla suomalainen lähiöblondi kirjekamuna...
Kun todella kiihkomuslimi haluaa länsimaahan X niin näiden höynäytettävien siivellähän se helpoimmin onnistuu...