vuoden yrittäjä

rehellisyyskunniaan

onko totta että vuoden yrittäjällä on töissä pikkurikollinen jolla on tutkinta kesken omaisuusrikoksesta ?Kylillä puhutaan.

10

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeesusauttaa

      Kylillä puhutaan kyllä muutaki. Akkojen puheita.

    • poromiestuhna

      Poromies pieree kauheasti mistä johtuu

    • Onnittelut Vuoden Yrittäjälle ja henkilökunnalle!!!

      • tietämä

        Kukhan se on ?


    • Ajatelkaa

      Vuoden yrittäjä oli lehessä. Äläkää pihuko ihimisistä tällä kanavalla. Jos puhutta perrättömiä jouvjtta vastuuseen.

      • poronpaskoompi

        sie hän sälli olet mene helvethin täältä mölisemästä kirjoitat vastuuksista siehän vasta perättömiä lausuhet suatanan tunari olet mörrimöykhy kelan eläthi räkättirustas


    • Vuoden yrittäjänne tunnetaan jopa kaukana Pohjois-Karjalassa.
      On tunnustuksensa ansainnut!!!

    • papseli

      On kyllä hatunnoston paikka joka Enontekiölläkin jaksaa yrittää. Täällä jantelaki on edelleen voimakas. Ei todellakaan suvaita mitään, eikä varsinkaan jos joku yrittää jotakin tehdä leeeeipänsä eteen ja antaa vielä leivän muillekin perheille.Ei yrittäjänä oleminen ole mitään herkkupalojen nieleskelyä, se on kovaa työtä ja rasikasta sellaista. Pitää myös muistaa, että jokainen on itse vastuussa omista tekemisistään yksityiselämässä.

      • qukkia

        Edellisen kommentoijjan kanssa samaa mieltä . Yrittäjänä toimiminen ja siinä menestyminen on kova laji Enontekiöllä. Onnittelut Karille Hetasta.


    • Mitä se haittaa jos pikku rikoksia on? Aina niihin pikkushin puututhan! Seuraa sieki isompia ! Mieki olen seuranu jokka tuola pääkallopaikassa kokoajan möhlivät ja sielä ei poka pikku rikoksista puhutakhan!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2765
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1044
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      911
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      885
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      847
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      837
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      810
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      804
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      724
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      719
    Aihe