Antti Hulkko

MeninMuualleKuselle

Kyllä Andy on paikkakunnan suurin julkkis,viime kesänä ohikulkumatkalla stoppasin kuselle siihen patsaan viereen,niin eihän kusemisesta mitään tullut kun koko ajan oli ja tuli selfie ja muita kuvaajia patsaan luokse,ilmeisesti turisteja.Väitän että joku voisi kyllä hyödyntää kaupallisesti tämän paikan,itse tekisin sen jos asuisin lähistöllä.

10

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tulivainmieleen

      Idea on varmaan käyny joidenki mielessä... Kateus on asia, joita ideanikkari voi pohtia.

    • Ändillevalothei

      Eipä ole Ändille edes stagevaloja pantu, kuurat lahkeessa soittelee keppiä. Takana oleva hyysi ja kuusi on kyllä valoköynnöstä täynnä!

    • potkuri201x

      antakaa eläkeläisten olla.

    • kuppisvaan

      Mie oon seurannu , et ne ohikulkijat ottaa kuvan, käy kusella seolla tai rannassa.Ostaa siwasta jäätelön ja juo termospullosta kahvin.Viime kesänäkään ei kesäkioski ollu auki, ko ei kannata!Kuule tuu asumaan ja tee bisnes.Se oiskin niin hyvää hommaa että vois jo Andy kadun nimetä ja pikku putiikit siihen nousis kuin sienet sateella. Heitä haaveilemasta Kyllä se on tää kuppalandia mennyttä kylää.

    • HyvästiKöyhyys

      Vois teettää Kiinassa esim. Andy avaimenperiä ja korkin aukaisijoita,oikein emalista ja näköisiä.Kiinastahan ne muutkin`Lapin käsityöt`tulee,ei muuta kun samalle sopalle vaan härskisti.Hampurilainenkin vois olla Andy kaikilla mausteilla.Puukkot vois olla IsoAndy ja PikkuAndy,samoista ulkomaan osista kuin Marttiinin vastaavat.

      • matkaanmuistot

        Siellä pakko tettää kun ei täällä ole yhtään käsityöläistä


    • HyvästiKöyhyys

      Niin ja hiukopalaksi olisi AndynErikoinen-hampurilainen juustolla,munalla ja kahdella oluessa tai lonkerossa marinoidulla pihvillä.Antilla tuskin olisi mitään nimensä kaupallista hyödyntämistä vastaan jos vaikka sovittaisiin että saa syödä Pelkosenniemellä käydessään ilmaiseksi niin monta AndynErikoista kun jaksaa.Luultavasti noin laiha mies ei pystyisi syömään kovinkaan montaa.Kun homma lähtisi kunnolla lentoon,niin Andy-Brandya voisi laajentaa vaikka koko Lappiin,eli Andy olisi koko Lapin mannekiini.Totuus on kuitenkin että Andy on Joulupukin jälkeen tunnetuin lappalainen ja Joulupukki ei ole edes totta,mutta Antti On.Vielä se että mitä tunnen lapinmiehiä,niin kylläpä vain ovat jotenkin samansorttisia.

    • taitoa

      Sitä passaa monen viisastelijan ja alkoholiongelmattoman tehä samantapaset temput. Lähtiä vaan ja tehä ittensä kuuluisaksi.Ja kääriä fyrkat. Voi käyttää muitakin apujansa, ei oo pakko osata soittaa.Tekee missä on taitava.Niin missä oot taitava ? Siis niin taitava että saat katsojia ympärilles sanotaanko muutaman sata jos et tuhansiin pääse..

    • HyvästiKöyhyys

      Siinähän se onkin Antti on maailmankuulu,mitä ovat jotkut hienopierut,ei mitään.

    • valojaheti

      haistakaa te paska ja hommatkaa ne valot ja sassiin ändylle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      78
      4280
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      193
      3518
    3. 199
      2885
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      68
      2746
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      44
      2646
    6. 57
      1176
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1120
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1012
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      57
      909
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      114
      899
    Aihe