Miksi Ballmaster Openin seniorierään on ilmoittautunut muitakin kuin Senioreita? Mielestäni erittäin typerää!! Eikö osallistumisoikeus olisi pääasiassa senioreila? Mitä järkeä??
BM Seniori erä
6
1942
Vastaukset
- pallokassi
Itsekin kirjoitat että "pääasiassa senioreila". Tarkoittaa, että muutkin voivat ilmoittautua. Vittuako siitä vingut? Muuta säännöt, jos ei meno maita tai koita kestää tämä suuri vääryys tai sitten vaan itke itsesi jumalauta uneen.
- ap1234567
älä vittuille
- ap7654321
ap1234567 kirjoitti:
älä vittuille
älä itke
- ap2134567
en itke. mutta pistää ärsyttämään tämmöinen, että senioreille tarkoitettu kilpailu on täynnä muita, muutama senioti vain.
- vielä-juniori
ap2134567 kirjoitti:
en itke. mutta pistää ärsyttämään tämmöinen, että senioreille tarkoitettu kilpailu on täynnä muita, muutama senioti vain.
Olisiko se sitten hyvä että ne kaksi senioria ratkoisi mestaruuden keskenään? Vähän tylsältä kuulostaa sekin. Harmi tietysti, ettei enempää kiinnostusta ole seniorien parissa.
- Juniorimyös
Katsin että erään on ilmoittatunut 24 seinoria. Erään mahtuu 72 keilaajaa. Erä on täysi. eli alle 50% ilmoittatuneista on senioreija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148183Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157398Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804654Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294429Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-73989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032799- 1162638
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332565Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232224Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22087