Otsikossa kysymys eli mistä te jotka olette pariutuneet ulkomaalaisten kanssa, olette löytäneet kumppaninne?
Olen valmis joustamaan vaatimuksistani jos saan vaan "oikeilla geeneillä" varustetun miehen. Enkä tarkoita seksiä vaan käytöstä ja ulkonäköä yhdessä.
En ole kiinnostunut vokin miehistä, en islaminuskoisista, en tummaihoisista enkä kidutuksen uhreista. Muista kylläkin.
Olen valmis joustamaan vaatimuksistani jos saan vaan "oikeilla geeneillä" varustetun miehen. Enkä tarkoita seksiä vaan käytöstä ja ulkonäköä yhdessä.
En ole kiinnostunut vokin miehistä, en islaminuskoisista, en tummaihoisista enkä kidutuksen uhreista. Muista kylläkin.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mahtaakohan täällä enää olla fiksuja ihmisiä vastaamassa kysymykseesi. Surkean moderoinnin ansiosta täällä on enää maahanmuuttokriittisiä urpoja, sekä sianpillunnaamoittelevia horoja. Yksi jo ilmoittautuikin. Netistä löytyy fiksujakin keskustelupalstoja.
Sieltä mistä muutkin suomalaisnaiset. Netin pariutumisriittisivuilta .
Olen menossa ulkomaille..
Kyllä niitä ulkomaalaisia miehiä tuolta ulkomailta varmaan löytyy..
Suomessa on unohdettu että usein toisissa kulttuureissa vieras mies ei saa lähestyä suoraan, vaan jonkun yhteisen ystävän on esiteltävä heidät ensin toisilleen. Me olemme kadottaneet tälläiset ehkä hieman "vanhahtavat" käytöstavat.
suomalaisnaisen oikea valinta on kumppaniksi on mies jolla ei ole suomalaismiehen harrastuksia ja mielitekoja eli viinan kittausta ja väkivaltaisuutta.
Työpaikan kautta.
Tuli siirto ulkomaille ja siellä siten tapasin ihmisen jonka kanssa synkkasi superhyvin. Erosin suomalaisesta kumppanistani ja menin naimisiin ulkomaalaisen kollegani kanssa. Nyt olemme olleet yhdessä jo 9 vuotta ja meillä on kaksi poikaa.
Afrikasta. Matkusta sinne. Ota vähintään viikon loma, että ehdit koklata usempaa niin että voit valita parhaalta tuntuvan. Jos voit lähteä pidemmälle reissulle, kannattaa käydä useammassa paikassa. Kattaa katsoa, ettet lähde menskujen aikaan liikkeelle. Transaalaattorilla vaan käännät paikalliselle kielelle, I'm seeking husband for me!
Älä jää mihinkään välimeren rannalle, vaan mene alemmaksi ja mielellään syvemmälle sisämaahan. Siellä ei ole edes merirosvoja ovat aidosti täysmustia. Ne välimeren rannalla oleilevat ovat jo olleet lorttojen kanssa. Aitoja aikaisemmin vaaleaa pimppaa kokemattomia joudut etsimään kauempaa mutta niitä kyllä löytyy paljon ja helposti. Voit valita montakako kiloa ja montako senttiä.
Perinteikkäästi netistä, nykyään moni pari kuitenkin löytää toisensa sieltä eikä siinä ole enää mitään kovin erikoistakaan. Treffipalstat tietysti erikseen, mutta omani "bongasin" sattumien kautta kieltenopiskelusivustolta. Eli samanhenkistä tyyppiä jos etsii, erilaisiin harrastuksiin/opiskeluun liittyvät keskusteluryhmät, -palstat....kyllähän niitä riittää. Itse en tosin etsinyt itselleni mitään kumppania, se vain tapahtui, niin kuin nyt elämässä yleensä, etsimällä harvemmin löytää:D
Vaikea on löytää ehkä Itäkeskuksesta .kaikki taitaa olla varattuja ja uusia ei tahdo millään saada Suomeen asti houkuteltua vaikka kuinka yritetään
Meikä ei kyllä ymmärrä niitä isejä jotka sallii tyttärensä mamu deittailun...
Se lenkkeilijätyttöki olis säästyny...
Sen ex-poikakaverihan oli niin nistin näkönen rasvaletti musu... Olisin heti pistäny sen hengiltä.