Miehet ei ole ihan terveitä.

Miehet elää roskaruualla ja kaljalla. Yksi tyyppi jota tapailin niin jääkaapissa oli vain pizzaa ja eines lihapullia ja kaljaa. Väitti käyvänsä salilla ja sitten pyysin sitä salille niin nosti 50 kg penkistä vain keksi kertaa. Ei roskaruualla lihakset kasva. Yks toinen mies kaverini joka on kyllä 90 kg alle 170 cm, mutta nostaa penkistä 20 kertaa 50 kiloa koska se salaattia, ei polta röökkiä eikä juo kaljaa.
25234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Onko sulla paljon ollut noita TapailuSuhteita?.. ;P

Äänestä

No pitääkö sitä alkaa elämään terveellisesti sen takia että naisia on olemassa. Tuskin naiset minua huomaisi. Naiset kyllä ihan yhtä paljon juo kaljaa ja vetää tupakkaa kun miehetkin. Itse en tupakkia ole koskaan polttanut.

Äänestä

Mä voin olla seuraava tapailtava, jääkaapista löytyy vain terveellistä ravintoa ja penkistäkin nousee yli 100kg

Äänestä

eikö tyto kanata valita mies jolla raha, sina tyto voi osta ise mita ruoka haluta

raha mäarata jalkoväli

tupakoiva maha porvari tieta hyvi, auto ja mökki ku on, tytto aina minu kate vedo tilalla

Äänestä

ei tullu tytöllä mieleen tehdä sapuskaa esim makaronilaatikkoa tai perunaa ja kastiketta yms mutta tämä tyttö taitaa viihtyä vain saleilla ja miehissä taitaa olla tinderityttö kyseessä niin toiset naiset olis tehnyt sapuskaa ja pistänyt ns kodin kuntoon kun tulee asumaan siellä mutta toisille salit yms tärkeämpää kun kotona ei viihdy ja miehiin on päästävä eli parisuhde kyllästyttää

Äänestä

Atm32 tunnistettu kirjoitustyylistä :)

Äänestä
  • Näin kävi taas :))

    Äänestä

Perusruokaa HKn sininen ja aikoinaan Lahden sininen.

Äänestä

Minulla kaljamaha ja haluan kuolla

Äänestä
  • Et halua.

    Äänestä

Kalja on hyvää ja roskaruoka parasta ruokaa. Joka muuta väittää saa vetää vitun päähän.

1Äänestä
  • Kalja on paskaa.

    Äänestä

Mitä sillä on väliä mitä kukin vetää penkistä. Minä käyn kuntosalilla sen vuoksi että saan siitä hyvän olon.

Äänestä

Juuri tuollaisia miehiä ne naiset aina tapailee, vaikka olisi meitä hyviä miehiäkin tarjolla.

Äänestä

itseasiassa täytyy olla samaa mieltä, olin viikolla yhdessä tapahtumassa jossa kaikki miehet minua ja paria parikymppistä jannua lukuunottamatta olivat läskejä ja äkkiä arvoiden ne läskit oli tulleet juurikin kaljasta ja makkarasta.

Äänestä

En ottaisi kumppania, joka nostaa 50 kg. Ei ole normaalia eikä tervettä sellainen.

Äänestä

Mulla on kaljaa ja pizzaa kaapissa

1Äänestä

Mullakin oli kerran kaveri, joka osasi kirjoittaa suomen kieltä oikein.

Se tiesi myös, että salaatin ravintoarvo on lähellä nollaa.

Onneksi ette ole yhdessä. Ei siitä mitään tulisi.

1Äänestä

Ennen vedin 25X100kg lämmittelynä, mutta nyt menee 20kgx50 ja tuntuu et kädet irtoo kropasta....joo oon tulossa suoraan paarista....mut silti ihan sama mitä suuhuni pistän, rauta vaan on perseestä!

Äänestä

Siis täh, jokasen oma asia pitääks jääkaapis olutta.... ja sehän on maistuva, herkullinen b-vitamiini pommi... pitzat ja einespullat on helppoja valmistaa ja monille ainoita ruokia kun ei ruuanlaittoon ole totuttu.

Ja mitä lihaksiin tulee, ne kasvaa kun otetaan anaboolisetsteroidit ja muut mömmöt ja hormoonit joita nämä lihaskasat käyttää.... ei ne ole kaurapuurolla tehty.

1Äänestä

Pizza ja kalja on puliukon ruokaa. . Itse ainakin juon kaljaa ja syön pizzaa viikonloppuisin. Ei kiinnosta miltä näytän että sama vaikka kuolisin koska olen ollut yksin koko elämäni.

Äänestä

Minulla on kaljamaha. Lähden tästä kohta ostaamaan olutta lisää

Äänestä
  • Niin minullakin on, odota niin mä lähden mukaan.

    Voidaanko ostaa pakaste pitsoja kaveriksi ?

    Äänestä

Olen kyllä täysin terve ja hyväkuntoinen. Lihavakin voi olla terve ja hyväkuntoinen. Harva nainen nostaa 100 kg penkistä. Itse ainakin nosta 100 kg ja nostelen puntteja säännöllisesti.

Äänestä
  • Moi atm32 XD

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kaunis.sinkku.nainen kirjoitti:

Miehet elää roskaruualla ja kaljalla. Yksi tyyppi jota tapailin niin jääkaapissa oli vain pizzaa ja eines lihapullia ja kaljaa. Väitti käyvänsä salilla ja sitten pyysin sitä salille niin nosti 50 kg penkistä vain keksi kertaa. Ei roskaruualla lihakset kasva. Yks toinen mies kaverini joka on kyllä 90 kg alle 170 cm, mutta nostaa penkistä 20 kertaa 50 kiloa koska se salaattia, ei polta röökkiä eikä juo kaljaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu