Älytöntä että ette saa naista

avomies38

Naiset on parasta elämässä että saa elää jonkun kanssa. Pussailu ja halailu on parasta mitä tiedän, se että joku rakastaa on elämässä tärkeintä. En ymmärrä miksi jotkut kestää yksin olemisen. Tulisin hulluksi yksin jos ei olisi ketään kelle jutella.

24

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exkeittiöekspertti

      Duunikaverisi varmaan panee sun muijaas kun sä vaan halipusit...

      • Tyttövaaa

        Tai sit sil on luotettava nainen, sellanen mitä sä et koskaan sais


      • Tyttövaaa kirjoitti:

        Tai sit sil on luotettava nainen, sellanen mitä sä et koskaan sais

        Tuskin kukaan muukaan saa, koska luotettavaa naista ei ole olemassakaan.


      • Tyttövaaa
        super-atm kirjoitti:

        Tuskin kukaan muukaan saa, koska luotettavaa naista ei ole olemassakaan.

        Sunlaisia idioottejakaan ei onneks oo olemassa koska oot vaan trolli


      • ouitty
        Tyttövaaa kirjoitti:

        Sunlaisia idioottejakaan ei onneks oo olemassa koska oot vaan trolli

        Minäkään en aina ole varma, haluaako super-atm vain ärsyttää vai onko hän tosissaan kaikissa naisia koskevissa jutuissaan. Mutta jos hänen kertomansa tosiaan pitää paikkansa, niin se on kyllä vähän surullista... :( Ei hän idiootti ole, vain naisiin pettynyt.

        Toivoisinkin super-atmille jotakuta mukavaa ja luotettavaa naista. :) Onhan hän toisinaan vähän karkea täällä palstalla, mutta uskon siitäkin huolimatta, että kyseessä on oikeasti kunnon mies ;D


      • Tyttövaaa kirjoitti:

        Sunlaisia idioottejakaan ei onneks oo olemassa koska oot vaan trolli

        Ja sinä olet vaan kusipää.


    • Naisasialooser1

      Oletko aisuri vai saitko puhtaan naisen? Eihän moni HC-ATM kestäkkään yksin olemista ja päätyy kunniakkaaseen lopulliseen ratkaisuun, osalle taas on kehittynyt ns. Auschwitz-syndrooma eli kun hän elää tarpeeksi kauan kurjissa olosuhteissa niin hän alkaa kuvittelemaan sen olevan normaalia.

    • ätminki

      On älytöntä olla käytetyn naisen kanssa. Joku muu on ensin pannut sun muijaasi ja sitten sinä pääsit jälkiliukkaille.

    • Siinä bakteerit vaihtavat omistajaa, kun oikein antaumuksella pussaillaan

      • sdfvd

        Ei siinä tilassa mahda pakteerit paljoa peloittaa kumpaistakaan. Lisäksi vapautunee endorfiinejä ja muita mielihyväeritteitä sen verran että piukkueliöstö jaa aivan kädettömäksi


      • Se kai siinä on osittain tarkoituksenakin. Kun naisen elimistö saa miehen pöpöjä, se ehtii kehittää niille immuniteetin ennen raskautta.


    • Ikis..M

      Taidat olla vaan heikko, aisuriaineksinen mies joka on helppo houkuttaa hyödykkeiden kustantajaksi uusioperheeseen jossa sinä olet toteemipaalun alin eliö.

    • Ei tätä voi kuin metakommentoida.

      avomies38 tulee ilkkumaan, kuinka ei ymmärrä kuinka kenenkään elämä ei voi olla elämisen arvoista ilman puolisoa. Käytännössä kehottaa itsemurhaan. Sitten lauma vastareaktioita, joiden viesti on että me ollaan ihan varmoja että sun muija pettää sua.

      Harvineisen asiatonta keskustelua.

    • Asiantuntija--

      Rumuus on yleisin syy ettei saa naista

    • ouitty

      "En ymmärrä miksi jotkut kestää yksin olemisen. Tulisin hulluksi yksin jos ei olisi ketään kelle jutella."

      Ehkä sinullekin se aika vielä koittaa. Ei kannata liiaksi ripustautua muihin.

    • Palstan.Rumin.Mies

      Onhan se ehkä älytöntä mutta joillekin pakon sanelemaa elämää. Tosin elämästä voi tehdä täydellistä ilman naistakin. Ihan mahtavaa ainakin oma elämäni on. Jos joku haave ei yrityksistä huolimatta toteudu niin tehdään muista haaveista totta. Vaikka mä ruma olenkin ei se minua elämästä estä enkä etenkään jää tuleen makaamaan ja toivottavasti ei kukaan muukaan ulkonäöllisesti naisille epäkelpo!

    • miesssssssssssss

      Oikeassa olet. Itse olen ainakin ihan parisuhdeihminen. On se parasta kun on toinen joka välittää susta ja saat läheisyyttä ja seksiä ym.
      Harmi vain kun tällaista ei ole tällä hetkellä. Kovasti on kyllä yritystä muuttaa tilanne, treffeillä tulee käytyä.

    • Old-school-man

      Joo, kieltämättä vähän sama juttu kuin tekisin avauksen, jossa ilkkuisin että kuinka aineellisesti köyhää on teidän elämä, kertoisin olevani miljonääri ja "ihmettelisin" että miksette tekin ole miljonäärejä, kun se on niin hauskaa.

      Toki monella ei miljonäärimiehelläkin on naisystävä.

    • ulkonäkö-on-kemia

      Varakas mies saa aina naisen samoin komea mies. Ruma joutuu olemaan yksin.

    • naisensana

      Mun mielestä on parempi vaan hyväksyä se yksinolo kuin hakata päätä seinään.
      Jos ei vaan kertakaikkiaan löydy ketään, kannattaa mieluumin hyväksyä se yksin oleminen, muuten sitä vaan kiusaa itseään. Toki voi oven jättää hieman raolleen, että jos joku joskus tulee vastaan ja kiinnostus on molemmin puolista, mutta ei se etsimällä löydy.
      Se on vähän sama rahan kanssa, että jos aina vaan unelmoi rikkauksista, on jatkuva vitutus päällä, mutta jos tyytyy vähään, on onnellinen.

      Sitten voi toki lohduttautua faktoilla, että harva parisuhde kestää, tai kestää muttei pysy hyvänä. Ihmisen rakkaus on aina ehdollista, täytyy olla sitä ja tätä, ei saa olla tätä ja tota, ei saa muuttua jne. Ihminen vaan on niin läpipasko olento.
      Joten jos haluaa aitoa rakkautta, kannattaa hankkia koira. Se ei ehtoja latele vaan rakastaa sua just sellasena kuin olet.

      • Parasta elämässä on se kun voi antaa sellaiselle kumppanille kenkää, joka elää "toki voi oven jättää hieman raolleen" suhteessa. Tämän kruunaa se kun saa lukea seuraavan viikon lehdestä, missä päätään seinään hakannut onkin nyt hakannut päätänsä uuden ihastuksensa nyrkkiin:D


      • Old_school_man

        "mutta ei se etsimällä löydy.
        Nimenomaan monet miehet ovat naisen löytäneet etsimällä ja yrittämällä!

        Naisille on paljon yleisempää mieltää ettei etsi ketään, mutta silti asia "vaan tapahtuu". Asia tapahtuu kun joku mies aktiivisesti etsii ja yrittää.

        "Sitten voi toki lohduttautua faktoilla, että harva parisuhde kestää, tai kestää muttei pysy hyvänä."

        Pitää paikkansa että moni rakkaus kuolee tai väljähtyy, mutta tällaisen ajatteleminen olisi outoa logiikkaa ja itsensä pettämistä. Vastentahtoinen sinkku haluaa parisuhteen, vaikka tiedostaisi asiaan liittyvät riskitkin.


      • eletääntätäpäivää

        Juuri näin se on.


    • tasa-arvoa

      Naisten pitäis antaa rumille pillua. Naiset jotka ei anna ätmielle, pitäis riisua alasti ja ruoskia naisen perse ruvelle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2416
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      113
      2031
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1657
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1523
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1457
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1006
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      939
    Aihe