Onko mitään tehtävissä voiko suhteen pelastaa?

Boomboom1

Elikkäs eilen poikaystävä ilmoitti että ei tiedä mitä tuntee minua kohtaan. Viimeviikolla sanoi että myös että ei rakasta minua enään nin paljoa mutta illalla sanoi että rakastaa enemmän kuin omia vanhempiaan ja se olotila johtui tupakasta. Meillä on ollut ongelmia ja koitamme kokoajan korjata suhdetta. Tänään juttelen hänelle asiasta enkä oikeen tiedä mitä tapahtuu. Rakastan häntä niin kovin. Olemme olleet pian 8kk yhdessä. Pystyykö vielä jotain tekemään? Koska viimeksikin hän halusi yrittää ja sanoi eilen että ei tiedä haluaako enään.

5

458

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turhautunut34

      Kuulostaa minun poikaystävältä. Tsemppiä! Toivottavasti tajuaa et menettää sussa aidosti tuntevan naisen.

    • ihastus_ei_rakkaus

      Enpä ole koskaan ennen kuullut että tupakka vaikuttaa tuolla lailla tunteisiin :).

      Voi voi teitä nuoria.
      Te olette vasta ihastuneita toisiinne, ette te tiedä rakkaudesta yhtään mitään. Todellinen rakkaus tulee vasta pikkuhiljaa ja kasvaa vuosien saatossa aina vain suuremmaksi ja suuremmaksi, tai sitten arki tulee ja rakkaus haipuu pois.

      Kaverisi sanoo suoraan, että hänen puoleltaan ihastuminen ei ole muuttumassa syvemmäksi tunteeksi eli rakkaudeksi.
      Näin käy joskus ettei ihastus muutu syvemmäksi tunteeksi ja se on vain hyväksyttävä.

    • En tiedä pentumaiseksihan tuo alkoi. Välttelee vastaamista siihen kun kysyn ollaanko yhdessä vai ei. Hävettää oikeen. Eikä suostu muutenkaan ongelmista puhumaan

    • annamennämenojaan

      outoa jos et tiedä oletteko yhdessä vai ette.
      kyllä sen tietää jos toinen on kiinnostunut. ja senkin tietää jos toinen ei ole kiinnostunut.

    • oppeliini1

      laske tuo lapsukainen hiekkalaatikolle takaisin. Hän ei ole valmis liimautumaan kehenkään yhteen ihmiseen ,"rakastamaan" ketään vielä pitkään aikaan! Salli, hyvä ihminen, hänelle tilaisuus kasvaa ja aikuistua aivan rauhassa! Vaikka iältäään saattaisikin olla jo sukukypsä, hänen henkinen tasonsa vaatii vielä kauan aikaa isän ja äidin holhousta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      30
      6105
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      141
      4740
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      63
      4419
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3522
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      77
      3360
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      42
      3157
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2794
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      31
      2645
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      28
      2506
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      87
      2494
    Aihe