Hilkka Ahde työpaikkakiusaaja

huumeetpois

Ainoa joka on hyötynyt työpaikkakiusaamisesta on tuo ahde.
Oikeus on todennut Rädyn syyttömäksi.

Milloin hilkka ahde kantaa vastuunsa ja maksaa rädylle maineesta, kunniasta ja ansionmenetyksestä. Rahaa niillä kyllä on koska ovat miljonäärejä. Huumeillakin on tehty rahaa.

4

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silmätliikkuu

      Oikeus totesi nimenomaan Rädyn syylliseksi:

      "Korkein oikeus hylkäsi Auto- ja Kuljetusalan Työntekijäliitto AKT:n entisen puheenjohtajan Timo Rädyn valituslupahakemuksen.

      Valitus koski Helsingin hovioikeuden helmikuussa 2015 antamaa ratkaisua, jossa Räty tuomittiin työturvallisuusrikoksista ja pahoinpitelyrikoksesta.

      Hovioikeus tuomitsi Rädyn käräjäoikeuden tavoin AKT:n silloiseen viestintäpäällikköön ja puheenjohtajan sihteeriin kohdistuneista työturvallisuusrikoksista sekä viestintäpäällikköön kohdistuneesta pahoinpitelyrikoksesta 80 päiväsakon suuruiseen sakkorangaistukseen. Lisäksi hänet tuomittiin yhteisvastuullisesti AKT:n kanssa korvaamaan viestintäpäällikkö Hilkka Ahteelle loukkauksen aiheuttamasta kärsimyksestä 5 000 euroa ja muusta tilapäisestä haitasta 7 000 euroa.

      Valituksessaan KKO:lle Räty vaati, että hovioikeuden tuomio kumotaan ja häntä koskevat korvausvelvollisuudet poistetaan."

      • SivustaSeurannut

        Joo mutta hovihan kumosi Rädyn korvausvastuun yms asiaan liittyvät Korkeimman oikeuden päätökset.
        Eli tarkoittaa kyllä käytännössä ihan sitä, että Räty todettiin syyttömäksi näihin väitettyihin rikoksiin. Hieman ehkä kärkevästi sanoen, mutta näinhän se meni. Ei sitä korvausvastuuta olisi muuten kumottu, varsinkaan heppoisin perustein.
        Jotainhan AKT:ssä oli tapahtunut tietenkin, mutta ei nyt varmaankaan ihan tuossa mittakaavassa ja yksipuolisesti kuin mitä julkisuudessa on väitetty. Ja mikä oli Ahteen osuus todellisuudessa näihin tapahtumiin. Eli oliko ihan varmasti pelkästään uhri, jos vaikka Räty nyt olikin/olisikin käyttäytynyt laittomasti häntä kohtaan?
        Voi olla, että heille on tullut riitaa, mikä sitten paisui tuohon mittakaavaan kuin mitä se oli sitten loppuviimeksi.
        Vaikka turha sitä on enää muuten vatvoa varmaankaan millään tavoin..? Tokkopa tuosta maailma miksikään muuttuu.
        Ja kun eikös Rädyllä ole uusi työpaikkakin jo ja Ahde sai sitten sen, mitä nyt tuolla aikanaan hakikin vetämällä Rädyn käräjille.


    • Gorupt

      Millähän poliittisilla suhteilla Hilkka tuon työpaikan yleensä sai? Olikohan paikka yleisessä haussa?

    • Virka-valta-Feminismi

      Kun nainen kokee itseään loukatun esim. tulee torjutuksi niin silloin on miehellä ns. piru merrassa tilanne ja nainen on se joka vie kuin pässiä narusta niin poliisia kuin muitakin lakejoita jota yhteiskunnassamme riiittä ja poliittisesti aktiivinen henkilö on manipuloinnin ammattilaisena aina niskan päällä jota edes auttaa sukupuoli ja naisena oleminen on etu jota mies ei voi saavutttaa. joten Räty Ahde jutussa lopputulos oli ennalta arvattavissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      165
      7562
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      271
      2308
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1126
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1077
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1065
    Aihe