Hilkka Ahde työpaikkakiusaaja

huumeetpois

Ainoa joka on hyötynyt työpaikkakiusaamisesta on tuo ahde.
Oikeus on todennut Rädyn syyttömäksi.

Milloin hilkka ahde kantaa vastuunsa ja maksaa rädylle maineesta, kunniasta ja ansionmenetyksestä. Rahaa niillä kyllä on koska ovat miljonäärejä. Huumeillakin on tehty rahaa.

4

254

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silmätliikkuu

      Oikeus totesi nimenomaan Rädyn syylliseksi:

      "Korkein oikeus hylkäsi Auto- ja Kuljetusalan Työntekijäliitto AKT:n entisen puheenjohtajan Timo Rädyn valituslupahakemuksen.

      Valitus koski Helsingin hovioikeuden helmikuussa 2015 antamaa ratkaisua, jossa Räty tuomittiin työturvallisuusrikoksista ja pahoinpitelyrikoksesta.

      Hovioikeus tuomitsi Rädyn käräjäoikeuden tavoin AKT:n silloiseen viestintäpäällikköön ja puheenjohtajan sihteeriin kohdistuneista työturvallisuusrikoksista sekä viestintäpäällikköön kohdistuneesta pahoinpitelyrikoksesta 80 päiväsakon suuruiseen sakkorangaistukseen. Lisäksi hänet tuomittiin yhteisvastuullisesti AKT:n kanssa korvaamaan viestintäpäällikkö Hilkka Ahteelle loukkauksen aiheuttamasta kärsimyksestä 5 000 euroa ja muusta tilapäisestä haitasta 7 000 euroa.

      Valituksessaan KKO:lle Räty vaati, että hovioikeuden tuomio kumotaan ja häntä koskevat korvausvelvollisuudet poistetaan."

      • SivustaSeurannut

        Joo mutta hovihan kumosi Rädyn korvausvastuun yms asiaan liittyvät Korkeimman oikeuden päätökset.
        Eli tarkoittaa kyllä käytännössä ihan sitä, että Räty todettiin syyttömäksi näihin väitettyihin rikoksiin. Hieman ehkä kärkevästi sanoen, mutta näinhän se meni. Ei sitä korvausvastuuta olisi muuten kumottu, varsinkaan heppoisin perustein.
        Jotainhan AKT:ssä oli tapahtunut tietenkin, mutta ei nyt varmaankaan ihan tuossa mittakaavassa ja yksipuolisesti kuin mitä julkisuudessa on väitetty. Ja mikä oli Ahteen osuus todellisuudessa näihin tapahtumiin. Eli oliko ihan varmasti pelkästään uhri, jos vaikka Räty nyt olikin/olisikin käyttäytynyt laittomasti häntä kohtaan?
        Voi olla, että heille on tullut riitaa, mikä sitten paisui tuohon mittakaavaan kuin mitä se oli sitten loppuviimeksi.
        Vaikka turha sitä on enää muuten vatvoa varmaankaan millään tavoin..? Tokkopa tuosta maailma miksikään muuttuu.
        Ja kun eikös Rädyllä ole uusi työpaikkakin jo ja Ahde sai sitten sen, mitä nyt tuolla aikanaan hakikin vetämällä Rädyn käräjille.


    • Gorupt

      Millähän poliittisilla suhteilla Hilkka tuon työpaikan yleensä sai? Olikohan paikka yleisessä haussa?

    • Virka-valta-Feminismi

      Kun nainen kokee itseään loukatun esim. tulee torjutuksi niin silloin on miehellä ns. piru merrassa tilanne ja nainen on se joka vie kuin pässiä narusta niin poliisia kuin muitakin lakejoita jota yhteiskunnassamme riiittä ja poliittisesti aktiivinen henkilö on manipuloinnin ammattilaisena aina niskan päällä jota edes auttaa sukupuoli ja naisena oleminen on etu jota mies ei voi saavutttaa. joten Räty Ahde jutussa lopputulos oli ennalta arvattavissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1356
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      987
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      516
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    Aihe