Missä vaiheessa sopivaa pieraista?

pieruperseestä

Kiva suhde pilalla pierun takia? Jos päästää vahingossa pierun voiko suhde mennä pilalle

12

546

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pierukokki

      ei. sanot söin paljon

    • Nainesivusta

      no ei semmonen haittaa... jos vahingossa pääsee... ihan luonnollista se.. varsinkin jos ei olla eka kertaa treffeillä;)

    • luonnollistatoimintaa

      Parempi pierasta kuin olla maha kipeenä.

    • astaaticco

      Michelin pierun voi aina päästää. Sinä on hyvät jälkiaromit. Kuraläppäpieruja on syytä varoa, niistä se ero alkaa.

    • paukuttelija

      Kannattaa ehkä olla sen verran hienotunteinen, että varoittaa toista osapuolta esim. "ampu tulee!" ja sitten päästää paukun. Ei se mitään tiettyä aikaa katso; antaa mennä vain.

    • arggghhh

      Verrattavissa röyhtäilyyn. Jätin yhden miehen, joka aina juotuaan jotain, röyhtäisi perään. Vieläpä ravintolassakin. Ei hel... ymmärrän siinäkin vahingon mutta en sellaista tapaa.

      • Reaalioptio

        Joo, samaa mieltä. Käytöstavat olla pitää.


      • Reaalioptio kirjoitti:

        Joo, samaa mieltä. Käytöstavat olla pitää.

        Suosittelen matkailua. Ne tavat mihin sinäkin olet tottunut Suomessa, saattavat poiketa huomattavasti ollessasi jossain toisessa maassa.


    • pumpuum

      Ihmisen ruuansulatukseen nyt vain kuuluu kaasuntuotanto, joten siitä vaan. On kuitenkin epäkohteilasta päästellä tietyissä tilanteissa, kuten esim. ruokapöydässä tai seksissä toisen naamalle.

    • Einiinjustiinsa

      Mulla on kolmen treffin sääntö, mikä ei liity sänkyyn pääsemiseen. Sänkyyn mennään toisilla ja kolmannella voi sitten jo heittää tuttavallisesti leijat.

      Hyvä pieru naurattaa aina!

    • Lentisliisa

      No mitäs jos kusasee housuihinsa, onko se huono juttu. Tai jos siinä pierun kanssa törähtää lusikallinen housuun. Kyllä me sitten sitä yhdessä naurettiin ! Suomalaista haaskanpittoo parhaimillaa. Ae että !

    • pierusykoloogi

      No olis se suhteen alussa vähän turhan vinkeetä jos toinen aivan estoitta röyhkeästi kaasuttelis seurassa. Kun voihan sitä vähän sievistellä ja mennä vaikka vessaan.
      Sinänsä ite pieru ei haittaa vaan pieruasenne =D pieni pierukainous kaunistaa/komistaa mutta välinpitämätön tai röyhkeä kaasuttelu on vaan epämiellyttävää eli sama pieru voi olla sekä suhteen alun tuho että mahdollisuus, riippuu kaasuttelijan yläpään laatutekijöistä, että miten se alapään kaasutuotos vaikuttaa =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      27
      6512
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5178
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4775
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4609
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      69
      4458
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      18
      4038
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      3997
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      108
      3869
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3500
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3327
    Aihe